Kontralhaní

obrazek
18.10.2013 11:12
V deníku Právo se dnes občané mohli dočíst – od trestně stíhaného Ondreje Páleníka – že kauza nezákonného sledování, ke které dala příkaz Vojenskému zpravodajství Jana Nagyová (nyní Nečasová), byla vlastně tou správnou kontrasledovací a kontrašpionážní akcí. Pan Páleník se před soudem může bránit, jak chce – dokonce i lhaním; lže i v rozhovoru v Právu.

 

Pro připomenutí: V červnu t.r. policie zatkla a obvinila Ondreje Páleníka, tehdy šéfa Vojenského zpravodajství, pro zneužívání této organizace pro soukromé zájmy tehdy vrchní ředitelky kabinetu premiéra Nečase paní Jany Nagyové. Obhájce obviněné bývalé šéfky kabinetu premiéra Jany Nagyové, nyní Nečasové, uvedl, že Nagyová Ondreje Páleníka požádala o přátelskou službu, o pomoc – tak se totiž zneužívání tajné služby mezi kmotry nazývá.

Zneužívání Vojenského zpravodajství pokračovalo i za nového šéfa Milana Kovandy – za něj to už prý jen běželo. Zajímavé označení porušování zákonů, že?!

Nyní se od Ondreje Páleníka (v uvedeném rozhovoru) občané dovídají, že vše bylo zcela legální, vše bylo v souladu s organizačním řádem ministerstva obrany a Vojenského zpravodajství, a postupovalo se přitom absolutně standardním způsobem a nestalo se tam nic, co by zavdávalo příčinu, že by Vojenské zpravodajství postupovalo nezákonně.

Přiznává sice, že k takovým akcím musí dát povolení ministr obrany, což se v tomto případě nestalo, ale to přece nevadí, pan generál si přece může dělat, co chce, že ano!

Intelektuální zvratek pana Ondreje Páleníka je potřeba přeložit do češtiny; správně zní: My, šéfové tajné služby, si můžeme dělat, co chceme, vám občanům do toho nic není, vy to jen plaťte. Jestliže nám kdokoli, kdo je právě u moci, z politických či osobních důvodů, třeba kvůli své sexuální promiskuitě, nařídí použít tajnou službu proti jeho protivníkovi, tak to uděláme. To je standardní způsob naší činnosti.

Dovíme se někdy o případu zneužívání vojenského zpravodajství pravdu? Těžko! Nejsme totiž právním státem.

Jak můžeme být právním státem, když souzený člověk – Ondrej Páleník, dříve šéf Vojenského zpravodajství – je dnes předsedou Správy státních hmotných rezerv a údajně má stále nejvyšší vojenskou hodnost?

Jak můžeme být právním státem, když jeho následovník v šéfování Vojenského zpravodajství Milan Kovanda, samozřejmě též generál, ve zneužívání této instituce vesele pokračoval?

Jaký bude, podle mého názoru, výsledek procesu s Páleníkem a spol.? Generálové a plukovníci, kteří na pokyn tehdejší souložnice Jany Nagyové tehdejšího předsedy vlády Petra Nečase (oba ODS) systematicky za naše daně zneužívali Vojenské zpravodajství, budou prohlášeni za hrdiny bránící tajemství republiky.

 

A na závěr: Pan Páleník v rozhovoru tvrdí, že při zneužití tajné služby v zájmu Nagyové nikomu žádná škoda nevznikla. Ale vznikla, pane Páleník, vznikla: Vznikla tím, že vás a podobné platíme my, své vysoké příjmy totiž máte z našich daní, a jsou to, jak je zřejmé, příjmy za zneužívání Vojenského zpravodajství; škoda vznikla tím, že tyto peníze nebyly použity na věci potřebné.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Pane Pelci, dobrý den. Perfektní doplnění informací, které jsem zaregistroval útržkovitě a jen si říkal, "to snad není možné". Pokud máme takovéto "persony" na strategických postech, v tomto případě VOJENSKÉHO zpravodajství, tak není východisko z toho marastu lží, zkreslování, zneužívání moci, obcházení zákonů....atd. Nekončící řada "kauz" nehorázného ražení.

Chápu, že se Páleník, resp. Kovanda chovají ve smyslu "koho chleba jíš, toho....". Ale naprostá ignorace zákonů, hujerské úlitby "momentálně mocným mocí nemocných" jsou neomluvitelné, to je snad náplní VOJENSKÉHO zpravodajství řešit postelové avantýry premiéra vlády a jeho bezskrupulozní "tety"? To skutečně byl nebo je Nečas takový diletant a bezmozek, že si dovolí (jen naprostý naiva a idealista si může připustit, že by o tom Nečas nevěděl.... Asi jako Drábek o Šiškově "malé domů"....) takto zásadní a přitom ubohá "řešení" soukromých problémů na úkor daňových poplatníků? Tato "řešení" by měla být trestná s minimální sazbou od 3 let a to nejen pro příkazce, ale i uposlechnuvší bezpečnostní složky, resp. jejich "šéfy". Bez pardonu, bez výjimky. Okamžitou ztrátou způsobilosti práce v jakékoliv instituci státní správy a "mazat" na pracák..... Ale korýtko za odměnu bylo připravené. FUNGUJE TO. Jako u "Šnajpra", toho hošana s pokřivenou tváří a "učitelského"..... FUNGUJE TO.

Vojenské zpravodajství je zcela  jednoznačně v naprostém rozvalu, když řeší "postelové avantýry", ještě o tom nesmyslně mlží a lžou jejich "šéfové" a přitom, když se rozkrádala armáda a její výzbroj - TICHO, když se řešily Grippeny - TICHO, létající nedodělky CASA - TICHO, podvod století PANDURY - TICHO. KDE BYLO VOJENSKÉ ZPRAVODAJSTVÍ, když se připravovaly obrovité "žumpy" na "odklánění" miliard? 

Vlastně jsem si odpověděl "sám" - řešilo avantýru Topola, Nečase apod. - to je jednoduší a "osobně efektivnější". Nějaké prašule a "rentička" je za odměnu nemine.

Pane Pelci, přesně, jasně a velice konkrétně stanovená "diagnóza". Zdravím Vás.