Odpaďák

obrazek
19.10.2013 11:15
Zkratky nemám rád. Mé děti ano. Užívají je až příliš často. Někdy se musím zeptat, co která zkratka, kterou použily, znamená. Nedávno jsem se dověděl, že odpaďák je odpadní koš; to když zeť říkal, že jde s odpaďákem – šel vynést odpadkový koš, koš s domovním odpadem. A v té souvislosti jsem si uvědomil, že existují politické strany, které jsou odpaďákem těch ostatních stran.

 

Výrazný politický odpaďák zformovala na několikátý pokus Jana Bobošíková. Nejdříve jím měla být politická strana Suverenita, kterou provozovala s Janou Volfovou, později to měl být podnikatelský projekt na bázi politiky nazvaný Politika 21, jejíž asi desetičlenné členstvo tvoří převážně rodinní příslušníci Jany Bobošíkové.

(Podnikatelský projekt na bázi politiky znamená, že majitel/majitelka projektu vloží před volbami do politické reklamy určitý obnos a kalkuluje s tím, že se mu/jí po volbách za voličské hlasy, které obdrží, vrátí od státu více, než do projektu vložil/a. Ale aby bylo jasno: Nejde o politiku ve smyslu služby občanům. Jde o politiku ve smyslu služby sobě. Jde jen o peníze. Do kapsy financiérů projektu.)

Nu, a konečně Jana Bobošíková před časem vytvořila odpaďák s názvem Hlavu vzhůru.

(Jen na okraj – nepřipomíná vám ten název něco? Já mám pocit, že byl aktuální ve dvacátých a třicátých letech minulého století ve fašistické Itálii. Alespoň Benito Amilcare Andrea Mussolini takové heslo ve svých projevech velmi často používal; jen k tomu přidával název státu nebo národnostní označení jeho občanů.)

V odpaďáku Hlavu vzhůru jsou především neúspěšní, neschopní – ti, co neprorazili ve stranách, kde byli členy, funkcionáři; jde zejména o bývalé neschopné nebo spíše všeho schopné z ODS. Odpaďák Hlavu vzhůru nemá žádný seriózní program; i jeho hesla (toho odpaďáku) to charakterizují – že její kandidáti, podle plakátů, žijí v Praze či jinde, je voličům jedno, že se údajně za voliče kandidáti odpaďáku poperou, je nesmysl, perou se jen o své posty, a že nyní, existencí odpaďáku Hlavu vzhůru, jak hlásá Jana Bobošíková, a na jednom billboardu se přitom schovává za Václava Klause, prý máte koho volit, je také prázdný slogan. Na jiných billboardech už pro jistotu J. Bobošíková ani není, nechává se zastupovat Václavem Klausem – ovšem heslo na nich volím korunu, ne euro by z úst nevypustil ani mladý absolvent střední ekonomické školy (pardon, dnes obchodní akademie); pokud totiž v budoucnu asi jedné dekády euro nezavedeme, zůstaneme na okraji evropského hospodářství. Také tvrzení, které jsem zahlédl, že odpaďák v případě volebního úspěchu sníží sazbu daně z přidané hodnoty na 15 % je aktuálně ekonomický nesmysl (odpaďák ani není schopen sdělit voličům, kdo tuto hloupost vymyslel a zejména jak vypadá makropropočet takového daňového modelu podle tohoto daňového mudrce).

Jana Bobošíková se v předchozím období předváděla jako politička levicová – např. kandidovala v předminulých prezidentských volbách za komunistickou stranu; zjistila však, že tato karta není trumfová, začala proto ve svém politickém mariáši hlásit jinou barvu – když to nejde na levici, tak se pokusí prosadit na pravici (vždyť je to jedno, že, jde přece jen o peníze; do kapsy Jany Bobošíkové).

Unikátní je poslední předvolební propagandistický kousek: J. Bobošíková se, samozřejmě pouze shodou okolností, téměř náhodou, že ano, a zcela jistě na žádost bulvárního tisku, rozhodně to od ní není placená reklama, a v žádném případě to určitě není míněno jako podpora své volební kampaně, tedy když se týden před volbami objeví v bulvárním tisku v plavkách (viz Super.cz) – ale třeba by si někteří voliči mohli říci ta solidně vypadá, hodíme jí hlas … (Ale já to chápu: Záběry z 25. 6. 1985, které před časem proběhly internetem, jak Jana Bobošíková, pardon slečna Jana Nováková, to bylo za svobodna, jako svazačka, členka SSM, tedy Socialistického svazu mládeže, předává Gustávu Husákovi kytici rudých růží, by určitě nebyly dnes, v předvolební době roku 2013, tak působivé.)

Jenom mi stále není jasné, proč se Václav Klaus, politik nepochybně protřelý, zahazuje s takovým politickým smetím. Že by si myslel, že tak potrestá ODS, která si již nezaslouží přízeň tatíčka zakladatele…?


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

  V tašce barvy modré, která  byla určena k ukládání tříděného odpadu papírové konzistence, tedy kromě četných nesmyslných komerčně propagačních letáků,  rovnám taktéž bez přečtení četné dopisy od hnutí ANO 2011 patrona kmotrů agenta, soudruha, potravinového miliardáře Babiše, úsvitová sdělení páně Okamury, modroslepičí sdělení ODS, kompasová sdělení profláklého Kalouska a jeho 009 agenta. Zřejmě skončí na jednom smetišti s dalším tak pracně  občany vytřiďovaným odpadem charakteru PVC a skleněného odpadu. Pevně doufám, že stejmenné zprofanované strany již skončí  konečně na smetišti dějin. Ke vtipnému komentáři pana  V. Pelce nemám téměř co dodat. Snad toliko, že po zvednutí hlavy vzhůru k četným rozvěsovaným po městských zdech obřích nástěnek s pohlednou tváří pí. Bobošíkové a jejího guru prof. Klause, jsem bez přečtení do odpadu, vhodil i jejich propagační letáček. Snad se  spolu papírovým odpadem zrecyklují i tito krajně pravicoví recyklátoři.

schlimbach

Můj příspěvek zmizel sám od sebe?