Proboha proč? Přežijeme to?

vyvadil jiří nový
29.5.2021 12:57
Přátelé, věřte, že psát tento článek mě až bolí. Před sedmi lety jsem založil svou nejúspěšnější facebookovou skupinu Babiš premiérem, Zeman prezidentem. Má tuším cca 24 000 členů. Aby bylo jasno. Byla založena v okamžiku, kdy byl Babiš odvoláván Sobotkou z funkce ministra financí a já předpokládal, že za půl roku to bude jeho výtah na premiérský post. Ale pozor, také to bylo v době, kdy se blížila druhá volba prezidenta a odpor kavárny vůči Milošovi Zemanovi byl tak silný a prezident již v té době oslabenější, že nešlo vyloučit, že zvítězí onen Drahoš (dnes už asi mnozí ani nevědí, kdo to je). Moje předtucha se naplnila a byl jsem rád, že se naplnila. U prezidenta na 100%, u Babiše na 100% do léta minulého roku. Zcela upřímně, kdybych dnes zakládal novou facebookovou skupinu, po mnohaměsíčním váhání a vnitřním odporu by musela znít: Bartoš premiérem…? Nemohu prostě za to, ale vždy cítím, kde je hlavní trend.

Zatímco ovšem prezident neztratil svou tvář, Babiš ji ztrácí téměř permanentně. A příčina je pro mne až nepochopitelná. On, který dovedl ignorovat dvousettisícové davy fanatických chvilkařů, které ho v pravidelných intervalech vyzývali k demisi se stal bázlivým králíčkem, když tu Blesk, tu jiný portál, tu opozice, tu ČT zadupe.

Blesk zadupal a on odstranil nejschopnějšího managera pandemie Prymulu, následkem čehož pod vedením dalšího chvilkaře Blatného v důsledku lehkovážného rozvolnění nastal téměř zdravotní kolaps Česka. Blatného lockdowny, následované trpělivým pokračováním ministra Arenbergera vedly k dokonalému stavu, pandemie jsme se téměř zbavili. Problém je, že jen téměř. A najednou začalo vadit, že má ministr mnohem více nemovitostí, než by se líbilo řadovému občanovi. A fakt byla to síla.  Ale ministr měl jednu obrovskou sílu. Ignoroval ten právní paskvil, který vymyslela opozice pro pandemii a která znemožňovala proti ní útočit. A s klidem si nechal zrušit chronickým zrušovatelem, tj. Nejvyšším správním soudem další opatření a  vyhlásil nové.

Takhle to dělal geniální americký prezident F.D. Roosevelt, když tamější Nejvyšší soud bortil jeho v době hospodářské krize nezbytné zákony. Nejvyšší soud zrušil a on pomyslně s čárkou místo tečky vydal obdobný.

Jinak to ani nejde. Naučme se i u nás, že soudy jsou vrcholně politické. Absolutně nejsou neutrální a během pěti let existence v nich od okresního až na špičku do Nejvyššího správního soudu vím, jak nejsou neutrální a jak jeden předseda dvou z nejvyšších soudů doslova bytostně nenáviděl tehdejšího mocného předsedu vlády sociálního demokrata Paroubka.

A to je nic proti současnému stavu, kdy Pavel Rychetský, je hlavou soudcokracie, kterou jim prezident zčásti rozvrátil, když se Baxa nestal předsedou Ústavního soudu, Šimíček předsedou Nejvyššího správního soudu a Pavel Rychetský zřejmě doživotním předsedou Nejvyšší soudcovské rady. A tak se soudní pučisté brání a dělají vše proto, aby došlo k odstranění prezidenta Zemana a premiéra Babiše.

Zatímco prezident to chápe a nehysterčí a racionálně ví, které dezinformační mediální zdroje nepřipustit, Andrej Babiš ustoupí vždy, když média cosi uveřejní a chce se zalíbit. Odporné. To je i důvod, proč klesá jeho podpora. Dělá politiku opozice, ale body za to nezíská. A tak přijde s absolutně nesmyslnou koncepcí teroristického útoku ve Vrběticích, která nastala někdy před sedmi léty a vůbec nechápe, že média mohou říkat cokoliv, ale Biden, Merkelová či Macron ví, že se nepohnou v celé řadě geopolitických střetů, kde už dnes je Putin hlavním politickým hráčem.  Fakt už to nechci pro ty blbečky opakovat, ale náhorní Karabach, Afghánistán, Libye, Sýrie, ale i Gruzie a hlavně Ukrajina či Arktida je bez intenzivní spolupráce s Putinem neřešitelná. Rusko je samozřejmě ekonomicky slabší, ale geopoliticky  silnější než celá Evropská unie. To mimochodem je implicitní myšlenka Borella,  jakéhosi eurounijního  ministra zahraničních věcí. A Biden, Merkelová a  Macron to ví, jen to samozřejmě nesmí říci nahlas.  Mimochodem, dnes během jediného dne zablokovali avantýry EU s lety, kvůli incidentu s oním letadlem s pasažérem na palubě, který by v USA zřejmě dostal trest smrti pro velezradu. A právem.

Nějak jsem se rozkecal…totální rozvolnění v pondělí by Arenberger jistě nepovolil. A na měsíc byl přijal jiný scénář. To by stačilo.  Vhodný a Česko zachraňující. Nevím, zda bývalý ministr znal postupy amerického prezidenta F.D. Rooseveltem, ale je počtář, co bylo vidět na množství jím vlastněných nemovitostí a jako ministr zdravotnictví a lékař věděl, že je jeho povinností zabránit šíření pandemie a činit rozvolnění strategicky přijatelným.

Soudci jsou u nás, jak už dnes vidíme od toho, aby národ ničili. A nemá smysl argumentovat, že něco říká přiblblý zákon z Poslanecké sněmovny. Když já jsem byl na Nejvyšším správním soudu, byla tam aplikována zásada rozumného výkladu práva. Ten poslední, který vnutila opozice, je smrtící a Babiš a spol. ho nikdy přijmout neměli.

Ten paskvil z Poslanecké sněmovny je totiž zločinem proti zdraví a životu lidí.

Tak jako o Vánocích stačilo dodržet na chvíli omezení – na měsíc-  která stanovil Prymula a byli jsme spolu s Rakouskem za vodou, hrozí, že opět propadneme.

Babiši, chlape,  jestli to zase díky Tvému dalšímu chybnému personálnímu kroku skončí nárůstem epidemie, vrať se dělat miliardy a ihned odejdi z politiky.

 

 

 

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paysan

Jistěže Babiš jedná z pohledu zdravého rozumu podivně a nelogicky. Ale pane Vyvadile, již jsem se Vás pod jiným Vašim článkem ptal, co víte o tlaku, který byl a podle všeho nadále je na předsedu české vlády vyvíjen a to nikoliv ze strany médií, ba ani opozice? A ještě jedna věc. Při neformálních rozhovorech s lidmi zjišťuji, že drtivá většina z nich nemá, či neví, koho by měla v blížících se volbách volit, ale mnozí z nich se kloní k závěru, že to bude menší zlo a tedy Babiš...

Dona

Zaujala ma jedna myšlienka z textu. Znie : A Biden, Merkelová a Macron to vedia, len to samozrejme nesmú povedať nahlas.

Pýtam sa, prečo to nesmú povedať nahlas, do televízie, rozhlasu, novinárom, na poradách G7, EP, Rady Európy, NATO.. ?

 Slovo " samozrejme "  nie je šokujúce ?