Snaha o rehabilitaci vrahů

honzátko
9.10.2017 10:28
Na Seznam Zprávy je dnes prezentován devítiminutový rozhovor redaktora Jindřicha Šídla s loupežným vrahem Josefem Mašínem. Je příkladem ideologické subverze orientované na překrucování historie. Je tak pokračováním násilné subverze loupežných vrahů tzv. skupiny bratrů Mašínů.

Rozhovor se odehrával v německém Uckru, sto kilometrů od Berlína, kde v roce 1953 Mašínové zavraždili dva policisty. V bezobsažném rozhovoru kladl redaktor vrahu Josefu Mašínovi bezpředmětné otázky (jak se máte, jak často jezdíte do Německa, chtěl byste se podívat do České republiky?), ani slovo o loupežných vraždách, kterých se Mašínové na počátku 50. let minulého století u nás dopustili. Jen na otázku co jste chtěli po útěku z tehdejšího Československa dělat (?) odpověděl Josef Mašín popravdě: Mysleli jsme, že brzy bude třetí světová válka proti Sovětskému svazu a Československu, chtěli jsme se na ní podílet, chtěli jsme být agenty-chodci a bojovat proti Československu.

Rozhovor je příkladem adorace loupežných vrahů; formou ideologické subverze zamlčuje informace o kriminálních činech skupiny bratří Mašínů, tedy o jejich loupežných vraždách, které vrazi kamuflovali nesouhlasem s tehdejším politickým uspořádáním. Rozhovor je veden snahou morálně rehabilitovat, zejm. v očích mladších generací, loupežné vrahy.

Proto v rozhovoru nepadlo ani slovo o vraždě spáchané 13. září 1951: bratři Mašínové (Ctirad, Josef) a Milan Palmer přepadli v Chlumci nad Cidlinou služebnu Sboru národní bezpečnosti (SNB). Ukradli samopaly, pistole, střelivo. Na příslušníka SNB Oldřicha Kašíka zaútočili železnou tyčí (zezadu!) a pak ho zavraždili. Ani slovo o vraždě spáchané 28. září 1951: Ctirad Mašín, Milan Paumer a Zbyněk Janata přepadli v Čelákovicích služebnu Sboru národní bezpečnosti (SNB). Ukradli samopaly, pistole, střelivo. Příslušníka Jaroslava Honzátka pod záminkou fingované dopravní nehody vylákali ven, uspali chloroformem a svázali. Ctirad Mašín mu podřízl krk dýkou. Ani slovo o vraždě spáchané 2. srpna 1952: Josef Mašín a Václav Švéda mezi Čáslaví a Hedvíkovem zastavili ve stejnokrojích tehdejších Lidových milicí vůz převážející hotovost – mzdy pro zaměstnance společnosti Kovolis ve výši 900 000 Kč; účetního podniku Kovolis Josefa Rošického Josef Mašín zavraždil a okradl.

Členové skupiny zavraždili dva příslušníky tehdejšího Sboru národní bezpečnosti a čtyři příslušníky německé policie v tehdejší sovětské zóně Německa, pokladníka, Ctirad Mašín těžce zranil velitele dobrovolných hasičů z Mořic pana Jana Leciána (přišel o oko); kradli zbraně, peníze a zapálili jedenáct stohů slámy na jižní Moravě.

Stále si musíme připomínat minulé skutečnosti v nepřekroucené formě, musíme připomínat události tak, jak se staly – zejména nyní, kdy se politický, ideologický a novinářský mainstream výrazně snaží dějiny překrucovat, podstatné skutečnosti zakrývat.

 

 

Foto: Strážmistr  Jaroslav Honzátko byl "hrdiny" svázán a potom zavražděn.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   V rámci úvahy - co by, kdy by, lze také spekulovat i do budoucna. Tedy kdo popřípadě tyto vrahy vyznamená  za rok ?  Bude se jednat o prezidenta Horáčka , Drahoše či jiného ? I v měsíci lednu roku 2018 lze  však vsadit na jistotu opětovné volby.

Jiří Volný st.

Pokud by se už první akce nezdařila, nikoho by nezabili a byli by chyceni, co by je asi tak čekalo?? Dva týdny veřejných prací určitě ne. Za pokus o nelegální překročení státní hranice byly udělovány tresty odnětí svobody na mnoho let. Chtěli republiku podle svých představ a doufali, že ji osvobodí v uniformách armády Spojených států. Zuřila Studená válka a zvěrstva byla páchána na obou stranách. Věřím, že v přestřelce by je příslušníci SNB odstřelili, bez ohledu zda zezadu či zepředu. Jinou otázkou je, proč J.Šídlo, autor tendenčního článku 'ODS s láskou', nabízí tento rozhovor krátce před volbami.