Taškařice s turbínou pokračuje

turbina gazprom
26.7.2022 09:46
Navazuji na předchozí líčení mé přítelkyně na Facebooku o anabázi s turbínami. Německý kancléř Scholz, jehož strana se během pouhých pár měsíců v průzkumech propadla z prvního místa na dost ostudné třetí místo, což se zřejmě málokterému z jeho předchůdců povedlo, by chtěl na to téma žertovat. Ale problém je, že nakonec se zase zdál Putin vtipnější…. No přečtěte si, jak to kolegyně popsala:

„Ostře sledovaná Gazpromovsko-Siemensovská turbina dorazila do Německa a byla zaparkovaná pod střechou.

Na četné dotazy novinářů představitelé Siemensu odvětili, že pro její další přepravu do Ruska ještě není schválená trasa a vyřízené potřebné dokumenty.

V Gazpromu opáčili, že žádné dokumenty dosud nedorazily, ačkoliv o ně už 3x naléhavě žádali a že dokud opravená turbina nedorazí, budou Siemensu účtovat smluvní pokutu a plynovod NordStream1 pojede jenom na třetinu kapacity jako dosud. Plus rozeslali další dopisy odběratelům, že jim z důvodu vyšší moci krátí nasmlouvané dodávky plynu.

Olaf Scholz se nechal slyšet, že NordStream1 není jediná trubka mezi Ruskem a Německem, a že EU neuznává vzniklou situaci jako ForceMajeure (vyšší moc) a firmy budou požadovat od Gazpromu kompenzaci za nedodržení smluv, protože Gazprom může posílat plyn jinými trubkami.

Vladimír Vladimírovič Putin se nechal slyšet, že NordStream1 fakticky není jediná trubka mezi Ruskem a Německem, že hnedlinky vedle leží další dvě trubky, kterými může plyn začít okamžitě proudit, stačí na to jenom drobnost, pár štemplů od německých úřadů.“

Vtipné…

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Yarmil

Fakt se mně líbí ta německá arogance že druhá trubka atd...Pokud je tohle všechno pravdivé,každý si je jistý že Rusko a hlavně V.V.Putin musí dodržovat všechny smlouvy,ale sankce,přidělané potíže a další překážky si může každý diktovat podle libosti.

Já bych asi na místě VVP už dávno všechny smlouvy vypověděl a smažte ve vlastní šťávě a problémech.Okolo toho opravdu něco hodně smrdí.