Do Izraele přichází stále více Židů z Ukrajiny

neonazi ukraine
7.11.2018 11:46
Podle izraelských údajů se v loňském roce do Izraele přistěhovalo z celého světa 28600 Židů, přičemž čtvrtina jich přišla z Ukrajiny.

Jedná se o reakci na situaci na Ukrajině, kde není nouze o projevy antisemitismu. Na tyto problémy upozorňují ukrajinští Židé,  Izrael i Spojené státy. Podle Kyjeva jde ovšem pouze o propagandu Kremlu a zveličování těchto důsledků převratu v roce 2014.    Výkonný ředitel Ukrajinského židovského výboru Eduard Dolinskij  říká, že   stát některými svými kroky zpochybňuje holocaust, Podle jeho soudu to může vést ke konfliktům  nejen s Izraelem, ale i USA a Německem, protože tyto státy nebudou akceptovat glorifikaci ukrajinských kolaborantů s nacisty.  „Nemůžeme tvrdit, že akceptujeme evropské hodnoty  a současně označujeme za hrdiny ty, kteří kolaborovali s nacisty,“ řekl pro izraelský anglicko jazyčný portál Ynetnews. Při pohledu na akce ukrajinských neonacistů není divu, že Židé mají obavu z nového holokaustu a proto jich v roce 2017 sedlo 7200 do letadla a odcestovalo do Izraele.  

 

Foto: Pochody neonacistů nejsou v ulicích ukrajinských měst neobvyklé.

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Jak to na xenofobní Ukrajině ti Židé mohli vydržet?

Podle izraelských údajů se v loňském roce do Izraele přistěhovalo z celého světa 28600 Židů, přičemž čtvrtina jich přišla z Ukrajiny. A Vy se jim divíte ???