28. říjen a bezpečnostní hrozba plukovníka Koudelky…

vyvadil jiří nový
28.10.2019 21:00
Souhlasím s tím, že zřejmě přese všechno jsme jednou z nejbezpečnějších zemí na světě. A já přes snahy pravicové opozice, vypracovávané bezpečnostní koncepce o prioritním nebezpečí Ruska a Číny nemám ani za mák obavy z těchto dvou zemí. Konečně sdílím s francouzským prezidentem Emmanulem Macronem, že je třeba spolu s Ruskem budovat novou bezpečnostní architekturu od Lisabonu po Vladivostok. Jestli trochu potřebujeme NATO, tak pro nás Čechy spíše jako obranu před trvale militaristickým Polskem. V rámci NATO na nás snad nezaútočí.

Co ovšem pokládám za velmi nebezpečné je naše Bezpečnostní informační služba, které mediálně politicky je zcela ve službách fundamentalistické pravicové opozice a  trvale prostřednictvím svého ředitele navozuje atmosféru strachu a představa zejména ruského spiknutí, pokud možno vždy, kdy prezident se byť neutrálně vyjádří na adresu Ruska popř. Číny.

Plukovník Koudelka (mající od prezidenta přezdívku čučkař)  už po dvakráte rozšířil poplašnou zprávu, že BIS  v minulém roce  rozmetala spiknutí ruských špiónů. My ale nejsme tak hloupí. Tvrdit to dva roky po sobě, kdy nenásledovalo, žádné vyhoštění, žádné stíhání pro špionáž cizích subjektů je zjevná lež.

Naši pravicoví politici a žurnalisté operují tím, že naše BIS má důvěru americké CIA a  Koudelka je jí chválen. No právě!

CIA je jedna z nejzločinnějších světových  zpravodajských služeb, což lze doložit tisíci důkazy a nemá na světě konkurenta…

Mimochodem, copak nesledujeme jak různí CIA činitelé s i momentálně pouští do likvidace amerického prezidenta. Heslo je vždy stejné: Zničte agenty Ruska, ať je to prezident Trump či prezident Zeman.

Čím to, že náhle na svůj vkus zcela neobvykle poblahopřál prezident Trump našemu prezidentovi k dnešnímu zcela nekulatému státnímu svátku.

Vím, že podání trestního oznámení na plukovníka Koudelku bude obtížné. Ale když vidím – a nerozumím – že si ho Andrej Babiš tak pěstuje a odmítá racionální výhrady prezidenta akceptovat, tak se o experiment pokusím.

A jinak věřím, že dnešní 28. říjen se nám vyvedl.  

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328

Nelze nezmínit, jak CIA zorganizovala vražedné komando proti legálně zvolenému tureckému prezidentu Erdoganovi, to byl jeden z posledních kousků této zločinecké organizace, který se jim moc nevyvedl. Dostat vyznamenání od této organizace, to svědči o morálním profilu Koudelku, fuj.  

Jiří Volný st.

Situace dospěla tak daleko, že už nemáme normální spoluobčany, ale agenty Moskvy, Pekingu, Bruselu nebo Washingtonu. Výhodou tajné služby je to, že o ní skoro nikdo nic neví. V zájmu utajení, nezná ani pan ředitel většinu agentů a rozpracovaných akcí. Předpokládám, že ho jeho podřízení odstřihli tak důkladně, že nemá do čeho píchnout. Obvykle se ředitelé tajných služeb neradi ukazují na veřejnosti a zdržují se ve stínu, avšak skorogenerál Koudelka Michal si oblíbil světlo reflektorů a proslavil se hozenou rukavicí zhoubnému Panslovanismu. Asi se mu nepodařilo spálit dostatek závadových knih a začernit dostatek pasáží, a tak alespoň oprášil zapomenutou pohádku o agentech ze Západu, nepatrně pozměněou na  bajku o špiónech  z Východu. 

Maličko pomohu naší skvělé ČT a navrhnu ji natočit padesátidílný seriál, ne nepodobný Majoru Zemanovi, s originálním názvem Plukovník Koudelka. 

paysan

Tak vlastně nevím jakou že to síť plk.Koudelka rozbil. Buť on osobně, anebo politici a po nich novináři totiž operují vzájemně se vylučujícími pojmy. Nejčastěji se říká, že došlo k rozmetání ruské zpravodajské sítě, napojené na ruskou ambasádu. Pokud je slovíčko "zpravodajské" správně, potm jde o totální hloupost. Zpravodajská činnost je totiž v podstatě legální a je základním úkolem diplomatických misí, tedy i našich, kdekoliv po světě. Informace totiž čerpá z oficiálních a snadno dostupných zdrojů zjednodušeně tak, že si o nich "zpravodajci" přečtou v novinách, na sítích, podívají se na ně v televizi, poslechnou si je v rádiu a vyslechnou je v běžné komunikaci s lidmi z různých sfér. Zaslechl jsem a v článcích si přečetl, že se jednalo o špionážní síť. Zpravodajská a špionážní činnost není ovšem jedno a to samé! To je zásadní omyl! Špionážní síť sbírá informace nelegální cestou špiony, tedy příslušníky cizích tajných služeb a jejich agenty, tedy lidmi, kteří jsou občany cílové země a jsou pro práci pro cizí služby získáni. No a pokud tedy muži a ženy z BIS pana Koudelky rozbili právě špionážní síť kde jsou zatčení špioni a jejich domácí agenti? Pokud nejsou, pak tu máme problém. Nejen s odborným názvoslovím. Spíše s čučkaři mezi velícími důstojníky BIS, politiky a novináři!