Boží mlýny melou?

vyvadil jiří nový
29.7.2022 18:15
Tak rychlý sešup vládního STANu mě příjemně překvapil. Jistě je to v podstatě organizovaná zločinecká skupina, ale že to lidé tak rychle zreflektovali je fakt fajn. Pád z 8,5% na 4, 8% za pouhý měsíc, to je výkon. Akce dozimetr, která ukázala mafiánské metody a korupci, u strany, kterou například zpěvák, kdysi fajn a docela normální, nyní hluboce přesvědčený havlista volil, coby záruku solidního života a budoucnosti. Dnes raději mlčí.

Ne že bych sněmovní průzkum Medianu bral jako slovo boží. Například 11% pro Piráty se mi zdá zcela cinklé.

Že ovšem má největší opoziční strana ANO má 29% se mi při totálním selhání ODS při řízení společnosti, zdá zcela uvěřitelné a že ODS, coby hlavní vládní strana poměrně slabých 16, 1 % si tu slabost také zaslouží. A SPD jako strana má 12,5 %. Škoda. V zahraniční oblasti by s ní leckdo souhlasil více než s Babišem, ale její styl je pro většinu populace, podobně jako například u AFD v Německu příliš rozkřičený.

Jestli si ČSSD udrží 5,6% nedovedu odhadnout. V tom si rozhodně počkejme na příští průzkumy.

Přesto je celkově povzbudivé, že strany vládní koalice jako celek padají. Je to nejhorší vláda od vzniku samostatné České republiky.

No půjde-li to tak dál, neškodilo by, kdyby nějakým vnějším tlakem padla, jako kdysi ta Topolánkova či Nečasova. Oni totiž pravidelně vlády vedené ODS s výjimkou té prvé – Klausovy, končí nějakým skandálem. Mimochodem už dnes má tato vláda podobě nízkou podporu jako ta Babišova v nejostřejší vlně kovidu.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.