Chyby Babiše si vybírají daň: ANO klesá, Piráti, ODS a spol. by vytvořili vládu

vyvadil jiří nový
20.9.2020 18:03
Nevěřím, že má Andrej Babiš poradce. A zřejmě ani nezná představy svých většinových voličů. A možná znal, ale v poslední době to neskutečně voral. Jeho volič je typický volič spíše konzervativnější, mající přirozený odpor vůči liberalistickým a lidskoprávním výstřelkům.

Proto jeho nedávný amok při potírání Lukašenka a jeho aktivity na tomto poli, byly jako zjevením. Konec konců proti němu trvale liberálové a hnutí chvilek demonstrovalo, dychtilo pomyslně po jeho krvi a chtěli jeho odstoupení. A my, kteří jsme jej chránili, jsme jim vyčítali neúctu k demokratickým pravidlům a nerespektování svobodné volby. A co teď když začal mluvit jako Piráti či TOP 09.

Na jaře tohoto roku zabodoval skvělým přístupem a razancí k boji proti koronaviru. Na první období jmenoval šéfem ÚKR prof. Primulu, který věcným ale přirozeně tvrdým způsobem nás zachránil. A i když opozice, zejména Piráti dštili oheň a házeli klacky pod nohy, ANO dosáhlo až 32% podpory. Bylo jednoznačným politickým lídrem republiky.

Pak ale začala opozice fňukat a on dospěl k názoru, že lidé jsou nespokojení. Ale jeho voliči nebyli, to všechno jsou stoupenci opozice.

Uvolnil vše, co se dalo, otevřel hranice dokořán: Vždy lidé to chtějí. Ale ne. To chtěli lidé spjatí s opozicí. Téměř groteskně se bál jakéhokoliv omezení a proto jsme nyní z hlediska každodenního počtu nakažených na 100 000 obyvatel na to nejhůře v Evropě.

Nuže počáteční bezhlavá podpora převratu v Bělorusku, který po vzoru Venezuely stejně nemůže skončit vítězstvím pučistů, i kdyby EU a USA se stavěly na hlavu a chtěli sankce proti všem úředníkům Lukašenkovy vlády a neschopnost provést rychlý a razantní obrat v přístupu ke covidu, který udělal Sebastián Kurz, Emanuel Macron, Boris Johnson atd přineslo své trpké ovoce.

Kantar CZ pro ČT přišel s těmito děsivými čísly, když zásadní změnu by představovali vypadnutí komunisté.

ANO 27,5 % Piráti 19,5 % ODS 15% SPD 8% STAN 6,5% ČSSD 5,5% TOP09 5%

Takže koalice ANO -ČSSD by měla 32,5% I s SPD by to bylo 40,5 %

A Koalice Piráti – ODS- STAN – TOP 09 by měla 46 %.

Nepřepočítávám ta procenta na mandáty i proto, že tento hrubý náčrt by měl být jen varováním.

Při jejich čtení mám pocity voliče Trumpa, na něhož se po zahájení koronaviru ode všade linou čísla hovořící o vítězství Bidena a on se klepe hrůzou, jak se budou chovat BLM v případě jeho vítězství.

No počkejme si na volby do krajských zastupitelstev (volby do tchajwanského Senátu jsou v podstatě jasné) a Andreji Babišovi popřejme, aby více přemýšlel…

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jiri-vyvadil

Ad Petr Sedláček. Nevím, proč se divíte, že mě zajímá i výsledek agentury Cantar.cz. Jak známo, i když je využívána ČT, po mnoho měsíců a vlastně let například ANO tam drtivě vítězilo. Jsem zakladatel skupiny Babiš premiérem,Zeman prezidentem, která je velmi úspěšná. A samozřejmě, že nemám radost, že v poslední době Andrej Babiš podle mne dělal závažné chyby. Zároveň ale platí, že mne děsí představa, že by ho ve funkci premiéra vystřídal například Bartoš a tvořil vládu s demoblokem. Jinak si ale myslím, že dnes je dnem  obratu. Vojtěch odstoupil, což asi sám o své vůli neučinil. Celkem netrpělivě a s jistou nadějí  čekám na večerní vyjádření premiéra. 

Jiří Volný st.

Stačí opravit předpokládaný výsledek KSČM na 7% a hned čísla vypadají jinak. Navíc téměř jistě TOP-09 samostatně do voleb nepůjde. Není ani vyloučeno, že KDU-ČSL vytvoří koalici s ODS. Pravděpodobně se k pravicovým koalicím přidají i Zelení, LES, SNK-ED a Teličkův Hlas. 

V současnosti má Demo-blok společně s Piráty pouze 68hlasů v PS. Dá se očekávat, že si v příštích volbách maličko polepší, ale na vítězství to nebude. Jedině kdyby se ČSSD nedostala do dolní sněmovny, tak by to bylo napínavé. O KSČM obavy nemám, tak rychle nevymírá, aby svých 7% neuhrála.{#emotions_dlg.sealed}

paysan

Velmi se divím autorovi, že bere vážně průzkum agentury Kantar! Zvláště, má-li přímo na této stránce k dispozici článek s průzkumem agentury SANEP, který přináší zcela jiná čísla! Průzkumy pro pana Moravce z ČT mjůže mít za relevantní jen naivna!

opatovice328
Já plně souhlasím s panem Vyvadilem. Babiš, místo toho, aby se věnoval koronaviru, když opět čísla nemocných začala růst, tak se raději věnoval plnění úkolů, které mu dal Pompeo ohledně Běloruska. Jeden z příkladů, v okolí mého bydliště je velká ubytovna většinou pro cizince, ta se opět na konci prázdnin naplnila. Byl jsem se krátce podívat na vinobraní na Grebovce, spíše ze zájmu, kolik lidí se tam sejde, sešlo se jich tam spousta a mezi přítomnými řada cizinců. První, co mě napadlo, zdali už zase najeli do ČR studenti na Erasmus program. Výsledek Babišova "zaspání" situace je ten, že do ČR si může přijet dnes každý cizinec, ale Čech nesmí nikam. Chci říci, že jak Babiš správně zareagoval z jara, tak na podzim místo toho, aby situaci začal včas řešit, se věnoval zasahování do běloruských záležitostí. První, co se mělo zarazit, byl proud cizinců ze zahraničí. Bohužel, tu disciplínu, která tu byla z jara, tu Babiš promrhal svým populismem, do ČR si přece může přijet každý, komu se zlíbí.
Jiří Volný st.

Jak může někdo vůbec brát vážně průzkum Kantaru pro ČT? Do nekonečna tady píšu, že mají uvedeny vždy obezličky přímo od Kantaru, které jsem zkopíroval níže:

INTERPRETACE VÝSLEDKŮ

Výsledky výzkumu je třeba vztahovat k termínu sběru dat, jedná se o zachycení voličských nálad, pokud „by se volby konaly příští týden“. Nejedná se tedy  v žádném případě o prognózu výsledku voleb. Zároveň platí, že je výsledky potřeba doprovázet informací o konkrétních otázkách, termínu, metodě sběru dat a vzorku, na kterém byl výzkum proveden.

O co se tedy jedná, když ne o prognózu výsledků voleb? Odpovím si sám. Především o penízky z našich televizních poplatků. Kolik to vůbec stojí a je smlouva, i pro akcionáře, tedy nás všechny, řádně začerněna? Za druhé jde o propagaci těch správných stran. Ano, blíží se volby, a tak musí prognostické vědmy přiznat více procent SPD, aby nebyly za hlupáky!{#emotions_dlg.sealed}

Už 3.října budeme znát výsledky krajských voleb a ty budou v obrovském rozporu s kantarovskou propagandou. Měli jsme možnost vidět volební potenciál od jiné agentury pro jednotlivé kraje a ten je v diametrálním rozporu s výstupem Kantaru. Opět zveřejním svůj odhad z 2.7. tohoto roku: 

Můj odhad: ANO - 25%, ČSSD - 8%, STAN - 15%, KSČM - 8%, ODS - 10%, SPD - 8%, Piráti 8% a Lidovci v moravských krajích - 15%. TOP-09 nemá cenu hodnotit, protože samostatně do krajských voleb skoro nikde nepůjde.  Volební účast bude 33%. Vzhledem k množství volebních koalic bude těžké přisoudit jednotlivým stranám skutečný výsledek. Mohou se porovnávat získané mandáty nebo preferenční hlasy, ale tam budou nejasnosti zejména ohledně nestraníků pod vlajkou té či oné strany, mnohde bude uvedena jenom ta nestranickost. Po zveřejnění výsledků dostaneme, na základě tiskovek lídrů, hned několik vítězů.{#emotions_dlg.sealed}

Už se těším na 19,5% pro Piráty nebo 15% pro ODS nebo na méně než 5% pro KSČM nebo Lidovce!{#emotions_dlg.sealed}

Dona

Dnes byť predsedom vlády v európskom štáte nie je jednoduché, ani keby bol génius. Mnoho závisí od členov koalície, a ešte viac od druhu a typov tém, ktoré sa musia riešiť. Dnes sú problémy tak chaotické, tak veľmi si odporujú, že vybrať si správny smer politiky, ekonomiky, partnerov, hospodárskych vzťahov,..... je skutočne nad ľudské sily. Naviac, dnes sa nedá nikomu dôverovať.

Keby mal premiér aj 20 poradcov, aj tak musí on rozhodnúť. Ak by poslúchal poradcov, okolie by ho považovalo za slabocha. Ostatne, kto rád počúva rady ? Kto zmení názor na základe nejakej rady ? Najmä ak sú rady v protipóle, ak sa negujú , ak sa s nimi nedokážeme stotožniť ?

Koniec - koncov, sme svedkami, že rada je založená na overiteľných argumentoch, podporená štatistikou, historickými faktami, prepočítanou budúcnosťou.... aj tak je zmetená zo stola, aj tak je radca / diskutér  nálepkovaný, považovaný za trolla, extrémistu, populistu.... a dávkami hanlivých nadávok. 

V odpadkovom koši končia všetci tí, ktorí nevyhovujú mysleniu aktuálnej väčšiny, módnym politickým trendom, vládcovi       " sveta " , médiám,  svojím veriteľom a tým, ktorým štát a jeho vláda slúži so súhlasom väčšiny.