Dávám této vládě rok, maximálně dva...

vyvadil jiří nový
8.11.2021 14:44
Už to, jaký dojem vytváří budoucí vláda, že je syntézou nadutosti, a zjevné nekompetence a dopředu zakódovaného nesouladu daného rozličnými ambicemi a frustracemi pěti kohoutů na jednom smetišti s potřebou uspokojovat tisíce neuspokojených slípek, které na to čekali přece tak dlouho pro ty kteří tuto vládu nepodporují a podporovat nikdy nebudou povzbudivým pohlazením. Dalším hřebíčkem do rakve je fakt nastupující všeobecné ekonomické, pandemické i energetické krize ve světě i v Evropě, kde si marně oněch 60% nevoličů těžko dovede představit, že by ji zrovna tato vláda mohla zvládnout, když až doposud blokovala všechna racionální opatření dosavadní Babišovy vlády.

Ale konečně je tady ještě jeden docela zajímavý fakt, který visí nad toto pravicovou vládou jako Damoklův meč:

 S výjimkou první Klausovy vlády skončily všechny české pravicové vlády brutálním aktem. Druhá Klausova vláda zašla na tzv. Sarajevský atentát, kdy podle korunní princové ODS Pilip a Ruml vyzvali k odstoupení Václava Klause krátce poté, co vytáhl paty z Česka. A mimochodem umožnili tím poprvé vládu sociálních demokratů na základě tzv. opoziční smlouvy vedené Milošem Zemanem na které navázaly tři následující sociálnědemokratické vlády, v jejichž čele se postupně coby předsedové vlád vystřídali Vladimír Špidla, Stanislav Gross a konečně Jiří Paroubek, za jeho účinkování dosáhla strana dosud největšího volebního výsledku, byť o fous i díky hanebné Kubiceho zprávě vyhrál Mirek Topolánek.

Nuže ani on jako dříve Klaus nedošel klidného konce vlády a jeho vláda byla uprostřed českého předsednictví svržena. Po trapných peripetiích úřednické vlády přišla vláda usměvavého a tzv. čistého premiéra Nečase…To byly časy. Nic horšího tady asi nemohlo být. Zatímco Kalousek utahoval hrdla obyčejných občanů rozdal miliardy církvím. Troufám si tvrdit, že většina obyvatelstva měla doslova radost, když policejní plukovník Šlachta udělal zátah na úřadu vlády a uvrhl v podezření hlavní konkubínu pana premiéra… Čistý se přeměnil za skrz naskrz špinavého.

Tři pravicové vlády, první odpudivou zradou, druhá skvělou šachovou partií sociálnědemokratického vůdce opozice Jiřího Paroubka a třetí až neskutečnou trapností zamilovaného premiéra skončily rázem v propadlišti dějin.

Díváme-li se na ty nadržené hlupáky a jednu nadrženou husu, člověk, který bedlivě pozoruje českou politickou scénu už několik desetiletí tam, tam nevidí šanci, aby tato koalice mohla přežít dva roky.

Shoduji se vzácně s Andrejem Babišem, Václavem Klausem i Tomio Okamurou, že tato koalice nemá šanci dožít přirozeného konce.

Nádherným sloganem noblesního emeritního důstojníka ze západního vojska z Pelíšků:

Dávám této vládě rok, maximálně dva…

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Lubodoc

No on Nečas padl hlavně proto,že neslíbil Temelín jen Američanům.Ta štětka byla jen záminka

novotny

Budoucí premiér dnes asi 100x při tiskové konferenci zopakoval slovo populistický. Jeho vláda nebude prý populisticky vládnout jako předchozí, řekl to ovšem tak, že to působilo právě od něho velice populisticky, aniž by si to uvědomoval... Myslím, že Andrej Babiš si vychutná populistická jednání nové vlády a nezapomene je smečovat. Dosud jsem si nevšiml u Babišovi vlády žádného populismu.