Demokratická komunistka předsedkyní Pirátů? A proč ne…

vyvadil jiří nový
6.1.2022 12:44
Na portálu Parlamentních listů nastala až panika při představě, že by se kandidátka na předsedkyni Pirátů, vyznávající představy demokratického komunismu stala předsedkyní této vládní strany. A proč ne. ? Za mlada jsem patřil k těm, komu pojem socialismus rozhodně nebyl cizí a už nikdy v životě jsem nepocítil tolik nadšení pro politiku, jako čtrnáctiletý za tzv. obrodného procesu Pražského jara. V podstatě celý svůj život jsem byl namočen v politice, ale nikdy jsme pomyslně nebyli z hlediska evropského nazírání takovou nadějí pro tehdejší Evropu. Samozřejmě, že následná normalizace a zejména jména jako Jakeš, Brežněv byla odpudivá, a jejich komunismus se stal jednoznačně pro mne nepřijatelný. Ale stejně tak byli pro mě odpudiví lidé kolem Havla, Pitharta, kteří prosazovali jednoznačnou cestu na militantní eurotlanticismus či Klause pro přijetí západního kapitalismu, jehož potenciál se, jak dnes cítíme, již vyčerpal.

Klerofašistická prosudetoněmecká a probanderovská inklinace Fialy, Pekarové, Jurečky i Lipavského je rozhodně mnohem odpornější než oživení, které by nastalo kdyby dotyčná žena zvítězila, jako že bohužel nezvítězí.

Dnes Česko již nesměřuje nikam, je součástí geopolitického celku, které jako celek už jen trvale bude zaostávat. Nikdy nebudeme mít tak rychle rostoucí životní úroveň, jako mají Číňané a kupodivu po třiceti letech tzv. demokracie u nás ani neexistuje pluralita, ale donekonečna v rozporu s realitou nás pisálkové živí bláboly typu, že například by nový kancléř Německa neměl navštívit Putina a když, tak s tím mluvit s pozice síly, jak jsem si dnes přečetl na stránkách Hospodářských novin. Proboha jaké síly, když Německo je na příštích deset a spíše dvacet let neodvolatelně vlastními chybnými rozhodnutími závislé na dodávkách ruského plynu, bez kterého zkolabuje

A to už se směju nad tím, že Západ vypráví pohádky, jak Rusko zdrtí drastickými sankcemi. Samozřejmě, že to jen odhaluje, že USA a spol. si ani náznakem po desetiletí nepřetržitých vojensko politických porážek v Sýrii, Libyi, Iráku, Gruzii a samozřejmě Afganistánu nemohou ani pomyslet na vyvolání vojenského konfliktu s Ruskem, kde Rusko tak jako onak patří mezi vítěze. Ale hlavně Rusko jako geopoliticko-vojenský protivník Západu č. 1 s téměř již tandemovou podporou Číny, jako nejbohatší ekonomiky světa z hlediska parity kupní síly a zároveň klíčovým vojenským protivníkem USA v indopacifistické oblasti si rozhodně nemusí absolutně nic nechat diktovat.

A tak jen uvítal, kdyby tato dobré žena zvítězila. Alespoň by přišlo něco osvěžujícího pro to pomalé historické odumírání.

Asi tak.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.