Ivan Bartoš premiérem? No šel mi chvíli mráz po zádech…

Bartoš
21.1.2019 18:21
Ivan Bartoš, předseda Pirátů prohlásil, že zvítězí ve volbách do Europarlamentu a že za dva roky bude předsedou vlády.

Pojďme asi to ujasnit: ze všech politických subjektů se na podzim roku 2017 dostali do Poslanecké sněmovny tři více či méně populistická hnutí : ANO, Piráti a SPD Tomia Okamury…

Vůbec nechci dělat přednášku, ale zjednodušeně populistická hnutí jsou ta, která brojí tak či onak proti stávajícím pořádkům, proti establishmentu, proti stávajícím politickým stranám, či mainstreamovým médiím, někdy z vlasteneckých někdy protimigračních pozic a často i z protibruselských pozic…

Jejich čas přichází v celé Evropě…

Piráti postupně přebírají zcela agendu agresivní nenávistné liberální, rusofóbické, probruselské, lidsko-právní, vítací a zčásti jistě i protitrumpovské politické akční skupiny. Proti nim lidovci, STAN, TOP 09 absolutně nemají šanci, ale ani ČSSD, které toto téma už opakuje roky je absolutně chudá.

Navíc Piráti s touto charakteristikou rozdělují společnost vejpůl potud, že jako vizuálně „zhulení a zdredovaní“ vášnivě provokují ty starší, normálnější a obyčejnější.

V jednom jsou Bartoš i Babiš stejní. Vsadili na určité věkové skupiny. Bartoš na silně cáklá mladá uskupení, Babiš na sociálně zasloužilé, především důchodce.

Česko patří k absolutně nejvíce euroskeptickým národům, a to výrazně proti celé Evropě i proti ostatním členům V4. Nevěříme EU, nevěříme v její instituce, nevěříme, že náš hlas může něco rozhodnout. Mimochodem je zajímavé, že i země jako Polsko či Maďarsko, které Evropská unie totálně dusí a princip omezené suverenity jako kdysi Brežněv a často v mnohem dogmatičtější podobě, EU podporují.

Mimochodem i proto účast při volbách bude u nás zjevně až trapná účast, někde kolem 18 %, možná měně a téměř určitě bude jedna z nejmenších v EU.

Jakkoliv celkové výsledky voleb do EP mohou ovlivnit budoucí osud Evropy, Češi si dají odstup. Za takové situace, aktivní, agilní, silně liberálně fanatičtí Piráti se mohou vyšplhat na 20 % a možná předstihnout Babiše. No a co…

On sám, podobně jako v případě voleb do Senátu prohlašuje, že lidé jsou k těmto volbám v Česku pasivní. Vlastně je to od něho nesmírně poctivé, odpovědné slovo, které mu ovšem oproti v podstatě neodpovědným, ale proevropským a coolovým kandidátům Pirátů moc nepomůže.

Takže jasně… Piráti mohou přeskočit jinak ve společnosti nejsilnější politické hnutí ANO pro účely voleb do Evropského parlamentu a asi i přeskočí. Babiš prostě není schopen mačkat ze sebe ideologické škrabky, jak to Piráti a s nadšením rádi dělávají.

Evropská úroveň bude ovšem samozřejmě o tom, nakolik posílí populistická levicová (např. Hnutí 5. Hvězd) či pravicová – vlastenecká či nacionální (Liga, AfD, Národní uskupení Marine le Pen, naše SPD Okamury a další a další) uskupení.

Někde tam jako slepí k houslím budou i naši 4 Piráti. Budiž

Ale pak přichází to nejcennější: Česká republika a její volby do Poslanecké sněmovny, které určují, kdo bude či nebude předsedou vlády. Jistě a možná zaslouženě budou Piráti druzí za Hnutím ANO.

Co je uklidňující, že mohou vyhrát různé volby druhého i třetího řádu, ale protože jsou generační stranou v nejbližších 10 letech nemají šanci na předsedu vlády.

No a až to bude, že nebudu naživu.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Roland Olbert

Milý autore,

všiml jste si, co má  "budoucí premiér" uvázáno na zádech ?

ANO, je to vlajka  Antify,  jejíž agresivní bojůvky ovládají  a provokují v sousedním Německu každou demonstraci a shromáždění  rozumně myslících občanů, bez toho, že by to  policii nějak vzrušovalo... 

V čele průvodů těchto bojůvek se ukázala i viceprezidentka Bundestagu, zelená Claudia Roth, zvlášť odpudivá osoba,

která provolávala i taková hesla, jako : "Německo ať chcípne !"

Ale nejen němečtí Zelení podporují řádění Antify, které připomíná mnohým  občanům Německa  bojůvky SA  v roce 1933...

Vítanou podporu  Antify  proti pravicovému nepříteli neodmítá a skrytě podporuje  i Německá sociální demokracie, SPD, především  její   mládežnický dorost, němečtí Jusos.

Hvězda  Pirátů vyhasla na německém nebi  již před  4 roky, v ČR to bude zřejmě trvat trochu déle...

zdroj: www.michael-mannheimer.net     a   www.journalistenwatsch.com

 

 

 

antoninsebek

Cituji: Pane Bože, řač ochrániti Země České!