Málokdo mě pobaví tak, jako Petr Fiala

vyvadil jiří nový
15.10.2018 11:40
Petr Fiala byl roztomilý v předvolební kampani do Sněmovny, kde burácel, že se Babiš nesmí dostat ani do Sněmovny, natožpak stát se premiérem. No a Babiš vyhrál s 30 % a Fiala se papalášsky nesl chodbami Sněmovny coby představitel druhé nejsilnější strany tuším s 12%. Tak tolik plus minus má ODS podle všech průzkumu dosud.

Že zvítězili jeho senátoři při 16 %účasti znamená jen to, že všichni voliči ODS ze Sněmovních voleb naklusali k urnám a ostatním lidem je to právem ukradené.

Když Fiala tvrdí, že se potvrzuje trend, že se ODS stává alternativou ANO, je prostě směšný. V posledních několika doplňovacích volbách do Senátů vždycky dorazí jen tisícovek aktivistů ke druhému kolu. Když lidi štvala ODS a TOP O9 házeli do ČSSD a KSČM, když je štvala ČSSD, házeli to spíše STANU. Teď Babiš dal zcela najevo, že na Senát kašle a to opakoval do omrzení, takže chápu i voliče ANO, že k volbám nešli, když jejich šéf je kdesi ve Španělsku

Senát jak víme nic neznamená a říkám to jako člověk, který zářil ještě jeho první volební období, kdy neexistovali kraje a hejtmani a senátor byl, pokud byl šikovný, motorem celého okresu. Dnes je to jen signální výraz pro zpravidla marginální politické názory, které se nemohou příliš uplatnit tam, kde se skutečně něco děje, tedy ve vládě a vládních stranách.

A pane Fialo, Nebaví mě pořád poslouchat, že vedoucí katedry politologie nestále plácá nesmysly. Pokud by ODS začala útočit na laťku řekněme 25 %, veřejně se Vám omluvím, protože to by byla ta chvíle, kdy by Vaše tvrzení o tom, že se ODS stává alternativou ANO, mělo reálný základ. Protože ovšem tato možnost je kvůli limitům Vašich schopností a vyhořelosti té politické schránky je omezená, omlouvat se jistě nikdy nebudu muset.

A mimochodem, kdyby už šlo na lámání chleba, tak vás stejně přeskočí spíše Piráti. S těmi je alespoň legrace. Zato vy jste namyšlení bafuňáři.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Druhé kolo bylo opakovaně referendem o smyslu zachování Senátu. Je směšné, že občanům, kteří chtějí Senát zrušit, jsou házeny klacky pod nohy a nemohou, s ostatními spoluobčany, hlasovat v referendu na dané téma. Většina senátorů, tedy drtivá většina, byla  zvolena méně než desetinou oprávněných voličů. To je opravdu silný mandát.

Co se týče pana předsedy Fialy, tak on dobře ví, že když se nepochválí sám, tak nikdo to za něho neudělá. Drtivé vítězství se však musí oprávněně ocenit a také neplatí, že přišli všichni voliči, kteří volili ODS v posledních parlamentních volbách. Je nutno kladně ohodnotit, nejen výběr kandidátů, ale také velmi dobrý odhad situace a spojení do různých koalic, které vedly k úspěchu.  Mírně euroskeptický duch, ovšem v mezích eurozákona a také lehký odér protestní, protivládní strany, jistě pomohly k úspěchu.