Názor: ČSSD, KSČM a SPD musí začít spolupracovat…

vyvadil jiří nový
5.10.2020 19:32
Výsledek voleb do krajských zastupitelstev a úspěšná politika koalic pravicově-liberální opozice nutně vede k úvaze, ze podobná taktika by se dnešnímu demobloku mohla vyplatit i v příštích volbách do Poslanecké sněmovny a s tím i související úvahou, co má dělat porobená ČSSD a KSČM. Otázka ovšem nemůže být ani cizí pro SPD, která se v počtu mandátů umístila na čtvrtém místě, ale jinak zůstává sama jako kůl v plotě.

To všechno nahrává demobloku, protože je tím nezaslouženě silnější a drzejší.

Přitom kluby poslanců SPD, ČSSD a KSČM mají dohromady 48 poslanců, a tzv demoblok, tj. poslanci ODS,TOP 9, KDU-ČSL a STAN o dva méně čili 46 poslanců.

Zatímco demoblok nás bombarduje nápady, kde se jen dá, poslanci SPD-ČSSD-KSČM jednají v podstatě víceméně sólo.

Nikde není vidět jejich strategie, která by se logicky neměla zaměřovat proti ANO Andreje Babiše, kde zpravidla budou v souladu, ale měla by být tvrdou kritikou demobloku a jejich nebezpečné snahy po získání moci po sněmovních volbách. Samozřejmě, každá ze stran má své pohledy, ale rozhodně by stálo za to se minimálně jednou do měsíce sejít a probrat vzájemnou spolupráci

Nevraživost, vzájemná arogance a ze strany ČSSD sektářská povýšenost a ostrakizace jsou trestuhodné. Jestli tyto strany mají problémy, pak je to mimo jiné jejich zbabělostí před demoblokem a neschopností vzájemné solidarity.

Zejména SPD je třeba zatáhnout do party a odmítnout snahy o její diskriminaci. Jestliže jim ČSSD vyčítá kritiku muslimů, pak ČSSD je naopak možné vyčítat až fanatickou rusofóbii.

Zkrátka a dobře, nazrává čas vytvořit jaký realistický blok, který se opře do nebezpečných pravicových liberálů, kteří vnáší tolik napětí do společnosti.

Mimochodem. Pokud s demoblokem bojuje jenom Babiš, činí to jeho partnery a spojence bezvýznamnými. To si pánové z SPD,ČSSD a KSČM neuvědomují? Nebojujte za Babiše. Bojujte za sebe proti zlu. Proti dnešním Pirátům, ODS, STANU či TOP 09 je naštvaná většina společnosti i stoupenci SPD,ČSSD i KSČM. Mluvte za ně a ne za Babiše…

Asi tak

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

cernik

No, 
letos přišlo méně voličů tak 50+ 
a více mladších, kteří se té "chřipečky" nebojí...

 

Pavel Franta

Ono by bylo vůbec nejlepší, kdyby tyhle tři strany dokázaly do voleb postavit společnou kandidátku, tak jako byla v roce 1992 Liberálně sociální unie.

Co třeba jít do voleb pod značkou Národně sociální unie? To by jistě přitáhlo i hodně nových lidí, neboť národní  socialismus patřil v minulosti k úspěšným politickým proudům, a národně socialistické postoje jsou vlastní mnoha členům zmiňovaných stran a hnutí.

Jiří Volný st.

Proč dopadly tyto krajské volby jinak než ty, které byly před čtyřmi lety? Protože se vyměnilo 7% voličů. Namísto 7%zkušených lidí, kteří už nejsou mezi námi, přišlo 7%nových, kteří pochopitelně převážně volí Piráty. Nikdo nemůže očekávat, že mladí budou volit padesátníky a starší kandidáty. Pochopitelně zestárli jsme všichni, ale zřejmě ti mladší přecházejí na naše pozice v pozdějším věku. Jiří Vyvadil má jistě pravdu v tom, že to bylo také vítězství koalic. SPD a ČSSD ztratily z 26možných hned devět krajů a KSČM dokonce devět z třinácti možných. 

Špičky těchto stran udělaly chybu, že osobně nekandidovaly, určitě by některé kraje zachránily, i když by riskovaly potupnou prohru. Rozhodně to nebylo moc statečné. Paní Maláčovou rád nemám, ale oceňuji, že se svou kůží na trh šla. Dokud se peru, potud žiju a volně dýchám. Porážka bolí, ale sezení za pecí neocení nikdo.{#emotions_dlg.sealed}

Víte, kdo mobilizoval mladé, aby přišli k volbám? Ano, správně, byl to Andrej Babiš, který pětitisícovým "úplatkem", který si většinou zasloužíme, zvedl mladé. Po loňských euro-volbách, které nedopadly pro Piráty podle očekávání, 13% a po odečtení výsledků z Prahy, jsem skutečně očekával, že se v mnoha krajích na desítku nedostanou.  

Na druhé straně, po dvou vítězstvích v prezidentských volbách, po dvou vítězstvích ve volbách do Poslanecké sněmovny a minulých vyhraných krajských volbách, se muselo jednou kyvadlo zhoupnout zpět.{#emotions_dlg.sealed}