Odkopne Babiš Zemana? Téměř určitě…

vyvadil jiří nový
19.12.2016 15:14
„Nikdy bych nevěřil, že může vzniknout tak bizarní tandem Zeman – Babiš,“ glosuje Topolánek sbližování dvou z nejsilnějších aktérů na současné politické scéně v knize, kterou vydalo nakladatelství Euromedia …. „Andreje jsem si vážil pro jeho pracovitost, cílevědomost a tah na branku. Jejich pragmatické spojení je neúspěšným genetickým experimentem. Nepojmenoval jsem totiž jejich negativa. Spojením se znásobila. Nevím, kdo koho využívá, ale Andrej je v tom fakt dobrý.

Miloš Zeman, jak známo, nyní podal veto proti zákonu, který měl omezovat mimo jiné aktivity Andreje Babiše, ale i tisíců dalších.

Nepochopil jsem to. Tento zákon z pera zejména poslance a dnes ministra Chvojky získal Andreji Babišovi takový politický úspěch, že v posledním půl roce trvale kraluje v hitparádách volebních preferencích a často s 12 % odstupem nad ČSSD, která tento zákon vyvolala.

V jistém smyslu to byl pro Babiše dar z nebes. Lidé vždycky stojí za tím, proti kterému se všichni spojí. A ČSSD v tomto ohledu se chovala jako kamikadze.

Na druhé straně věcně a snad ani právně proti tomu zákonu nelze nic namítat. Naopak, má- li postihovat neomezený počet funkcionářů a zastupitelů, je to jen správné a morální…

Co je lehce potupné pro Miloše Zemana, že se nechal zapojit do této hry…

Měl s nonšalancí velmože tuto hru ignorovat.

Dokud bude mít podporu kolem 55%, tak jej Babiš bude podporovat. Ale zase ne tak moc…

Ale zároveň si fakt dovedu představit, že jako dravý podnikatel vyšle proti Zemanovi Stropnického, v situaci, kdy dospěje k názoru, že by Zeman mohl být poražen.

Nikdo snad v této zemi neumí umí řinčet zbraněmi proti Rusku a dramaticky vykřikovat, že musíme prozápadní orientaci udržet stůj, co stůj jako ministr obrany Stropnický. I Poláci podávají horší herecký výkon, a to je co říci…

Že je to dnes již jen klaunovský obrat, který přirozeně Stropnický, bývalý člen KSČ, aktivní mladý důstojník v jakémsi sovětském štábu ve filmu Osvobození Moskvy, kde zřejmě získal ostruhy pro dnešního ministra obrany členského státu NATO, je jasné a zároveň to nikomu nevadí.

Ale nejde jen o herecký výkon…

Dnes Západ, to je Trump a Trump to je spolupráce s Putinem.

Je samozřejmě věcí prezidenta Zemana, co a jak chce dělat. Když ho baví bojovat za Babiše, je to jeho problém

Ale nic naplat : V tomto ohledu bych plně souhlasil se svým bývalým a v zásadě v té době velmi férovým kolegou ze Senátu Mirkem Topolánkem:

„Použít, zahodit. Milošku, dej si bacha!“ varoval Topolánek Miloše Zemana.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.