Prymula Babiše zastiňoval. Musel odejít

vyvadil jiří nový
24.10.2020 13:40
Andrej Babiš se chová jako odpudivý politický skunk. Nejdřív v této zemi způsobil neskutečný bordel s rozvolněním a následně ještě měsíc bránil přijetí jasných a tvrdých opatření. Nyní díky němu je situace na hraně zvládnutelnosti. Tak dlouho nadbíhal opozici a šel na jejich nesmysle, až dovedl zemi na hranu života a smrti. Když přišel Prymula jako poslední záchrana, bylo jasné, že martyrium může trvat za cenu nesmírných obětí možná až do příštích voleb.

Bylo vidět až nedočkavost, s jakou se ujal role odstranění nejlepšího ministra zdravotnictví po roce 1992, Prymuly, který během tiskové konference zvláště vynikal během nesrozumitelných blábolů premiéra. Kdyby to trvalo ještě do voleb, byl by Babiš zcela odepsán.

Už dávno ztratil pel novosti a zajímavosti jako před 7 lety, kdy se objevil coby nový ministr financí a později i premiér. Přesto by jej lidé jistě volili, protože alternativa Bartoše coby premiéra v koalici Piráti – Starostové působila působí hrozivě.

Pátek 23. října 2020 se ovšem zapíše jako den hanby pro ANO. Naskočit s takovou radostí na to co přinesl bulvár v Blesku, je odporné.

Bláboly o tom, jak hluboce Prymula zklamal jsou z říše nesmyslů. Nevidím jako právník nic pochybného na tom, když se ministr zdravotnictví sejde za přítomnosti předsedy nejsilnějšího poslaneckého klubu s představiteli krajského zdravotnictví Ostravy a projdou již uzavřenou restaurací. I kdyby si v ní sedli, je to soukromá záležitost.

Ale budiž. Zase jsme u dvojího metru.

Když na jaře Jan Hamáček rozvalený a bez roušky nechal vyfotografovat uprostřed zasedání krizového štábu, kterému předsedal, navrhoval někdo jeho odvolání. Nic, vše proběhlo v naprosté pohodě.

Hysterie kolem Prymuly je proto, že je schopný, byť antirouškaři a celou opozicí včetně dnes již i SPD nenáviděný. S jeho pomocí ten bordel mohl být zvládnut.

Ale musel jít. Za to bude nahrazen už na první pohled šedivou myší, kterého nikdo nezná a zcela zjevně bude otrocky poslouchat, co mu Babiš naservíruje.

Napsal – li jsem nahoře, že pátek 23. října se zapíše jako den hanby pro ANO, zapíše se zároveň jako den, kdy Andrej Babiš definitivně odstartoval svou volební porážku ve volbách do Poslanecké Sněmovny. Ukazuje se, že nejslabším článkem vlády Andreje Babiše, je dnes už Andrej Babiš sám.

A pomoci mu není.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

    Položme si však otázku, jak by dopadli obyčejní občané a obyčejný hospodský, kdyby je při porušení páně Prymulova protihospodského nařízení, načapalo nějaké proticoronavirové komando ? Jasně a stručně napsáno, nikdo by se s nimi nepáral a nikdo by nebral na zřetel ani údajné polehčující okolnosti. Salámovou metodou postupně vařené žáby v Owertonově okně si zřejmě postupně zvykáme na okolnost dvojího výkladu práva jednak pro ty mocné a druhak pro ty nemocné (nyní údajně stižené coronou virem ).  Do pozadí boje našich mocných u tučná místa u koryt a jiných mocenských pašalíků my obyčejní občané pochopitelně nevidíme, ale sledujeme ono nynější svinstvo, které na nás nyní naši mocní páchají. Jedno jest jestli Babiš, Prymula, Hamáček a mnozí jiní. Pro nás se jeví jako směrodatné, že tito naši mocní nás mají jaksi na háku, což dávají najevo svými arogantními postojí vůči nám. Někdo jim to pochopitelně zastrašeně baští, mnozí však ne a je nás čím dál více.

JiB

Jo, to by mohlo být ono, to sedí, pane Vyvadile.

antoninsebek

Děkuji za příspěvek, souhlasím s ním.

VELMI DOBŘE SI PAMATUJI, JAK SE OKOLNÍ ZEMĚ CHECHTALY JEHO ROUŠKÁM. 

Nebyl to pan Prymula, co chtěl (z touhy po Burešovské popularitě) původní termín do konce května

zkrátit. Už tam se touto chybou začaly tvořit problémy pro to, aby školy mohly být otevřeny hned 1. září. 

A tak dále. 

Bureš se prostě podělal a v zájmu dlouhodobé popularity do toho procesu zasahoval tomuto i předchozímu

ministru zdravotnictví.