Stal se Babiš s Koudelkou součástí deep state v Česku?

vyvadil jiří nový
29.11.2019 21:26
Žijeme ve světě, kdy nejvýznamnější státníci EU usilují v rostoucí míře o spolupráci s Vladimírem Putinem. Prezident Francie Emanuel Macron, který zdá se nejaktivnější z evropských hlav států už prakticky rok razí tézi Evropy od Lisabonu po Vladivostok, tvrdí, že Evropa bez Ruska není Evropou a bez něho zanikne, tvrdí, že NATO by mělo skončit s nepřátelstvím vůči Rusku a Číně a že NATO prožívá svou mozkovou smrt.

Usiluje a bude usilovat i o bezpečnostní spolupráci s Putinem. Konečně vidí, že Putin na Blízkém východě od severu až po státy Perského zálivu zařídí prakticky vše i tam, kde Francie na to nemá a USA už o to nestojí. O spolupráci rovněž stojí, možná méně hlasitě Angela Merkelová a její dohoda o Nord  Streamu II přes odpor Trumpa, byrokracie v EK, Ukrajiny, Polska či Pobaltí je – klobouk dolů -   mistrovským kouskem vytrvalosti a politické síly. S italskými premiéry i prezidenty, ale i opozičním Salvinnim je Putin jedna ruka, stejně jako s rakouským kancléřem Kurzem i rakouským prezidentem van der Bellenem, s Viktorem Orbánem si tykají…

A mimochodem, i když Trump bojuje proti Nordstreamu II, zároveň stále opakuje, že bez Ruska nelze řešit světové problémy. Čili tak nějak podobně jako Macron.

A do toho premiér Babiš hovoří o agresi Ruska na Ukrajině ani slovem se nezmíní o Banderovcích, zatímco svolavatel Normandského formátu prezident Macron chválí Rusko za obrovský posun v jednáních na Ukrajině. Ví vůbec Babiš, co mluví. Neví…

A teď už Babiš vyhrožuje Rusku co nejtvrdší odvetou za  Tomanovy problémy se spojením. A co Putinovi udělá… Připomíná mi pohádku: S čerty nejsou žerty…. A tatínek vám vyhlásí válku. No prostě stáhneme našich 250 vojáků z Mali a hrrr na Putina…

Toto je země se znovuobrozenou studenoválečnickou rétorikou. Země chytré a moudré většiny národa, ale tupých politiků.

Víte, začal jsem stále přemýšlet, proč se Andrej Babiš objevil v Americe s tím Koudelkou. Kde se vzal, tu se vzal, byl po jeho boku a oba se nechali nabrífovat od šéfové CIA, která kdysi propagovala waterbording.

Když sem tam čtu připomínky, že jednání našich politiků jsou příkazem Trumpa, kategoricky to popírám. Deep state, souhrn různě propletených spikleneckých tajných služeb, zejména CIA, ale i FBI tvoří páteř na odstranění prezidenta Trumpa. A Koudelka každým svým výrokem znovu a znovu nastoluje nepřátelství Ruska a Číny… Mimochodem. To ale Macron neříká a ohledně Ruska to rozhodně neříká ani Trump.

Žalostně opět jako v případě údajné ruské otravy plukovníka Skripala  selhal Andrej Babiš, když se nepostavil proti pokusům na odstranění památníku maršála Koněva. To by se nestalo ani za premiéra Klause, Paroubka, ale ani kupodivu Nečase, který byl posledním z premiérů, který do Moskvy a později i Číny jel. Jo Topolánek, jak správně říkal starý Klaus, byl  naprosto falešný a naprosto prázdný a navíc dnes už jako trvalý alkoholik se z něho stal sprostý hulvát podobně jako Kalousek. Taky byl dříve jako jediný na Ukrajině a v té ostudě jej Babiš následoval.

Když starosta Řeporyjí - hulvát z ODS - chce postavit pomník generálu Vlasovu, oblečenému do nacistické uniformy, jehož armáda spadala pod Norimberský proces, očekával bych, že Babiš alespoň něco řekne…

Neřekne. Kdykoliv se ho prezident zastane, už mlčí. Možná má  společně s Koudelkou úkol Zemana tlačit do kouta.

Mimochodem až v lednu zase chvilkaři budou útočit na Babiše, bude mi to naprosto jedno.

Už fakt někde praskla tětiva…

Fakt bych ocenil, aby s námi Rusko přerušilo veškeré diplomatické styky.   Ať jsme klidně jediní z EU.

Tato země si spojenectví Ruska na rozdíl od Francie, Německa, Rakouska, Maďarska či Itálie  a dalších desítek  zemí světa nezaslouží. 

Seďme si tady v tom zatuchlém rusofóbním dvorečku a opakujme si po vzoru Ukrajiny či Polska, že se ukazuje, jak jsou ti Rusové zlí a nepřátelští.

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

novotny

Zpráva o tom, že se u nás nic neděje s Novičokem je asi lichá, Univerzita obrany o jeho výzkumu píše v anglické verzi webu:

https://www.unob.cz/en/nbcdi/Pages/ChemicalandRadiationDefenceDepartment.aspx

Ovšem v české verzi těchto informací to stačili zřejmě umazat...

https://www.unob.cz/uopzhn/Stranky/Oddeleni_chemicke_a_radiacni_ochrany.aspx

Dona

Macronov výrok je možné vysvetľovať aj tak, že hlava NATO je USA, a teda že mŕtvica sa týka tejto hlavy. Bolo by vítané, keby mŕtvica sa týkala koordinácie členských štátov NATO - čo nie je aktuálne, pretože všetci členovia okrem " hlavy " - poslušne plnia plánované úlohy vytýčené radou a velením NATO. Preto nevidím v slovách Macrona ohrozenie NATO, ani nebezpečenstvo pre NATO. ( Dobre to zneje pre tie uši, ktoré sú proti politike NATO). Na druhej strane, aby " zachránili" jednotu v NATO, čoskoro budú súhlasiť s tureckou požiadavkou. Kým Macrona nepodporí nahlas aspoň 20 štátov NATO, zostane so svojím názorom osamotený. Nemecko - Francúzske vzťahy sa priostrujú. Lenže kde sa dvaja bijú, tam tretí = USA + NATO, vyhráva.

Hystéria prepukla v NATO preto, že zrazu sú si v Európe neistí, či USA prídu zachraňovať Európske štáty NATO pred " ruskou hrozbou ". A práve táto hystéria vzbudzuje  v lepšom prípade úsmevy a v horšom - pohŕdanie .

Potvrdzujú to slová Merkelovej o tom, že Európa sa sama neochráni, a že NATO je práve dnes viac potrebné ako za Studenej vojny. Nuž, treba poradiť aj Merkelovej : keby si Európa neznepriatelila Rusko a robila nezávislú politiku na USA, dnes nemusí kvičať strachom pred akýmkoľvek nepriateľom - lebo by nepriateľov Európa nemala. Európa je sama sebe najväčším nepriateľom. Rusko nikdy nenapadne Európu ako prvé - pokiaľ ho písomne o to nepožiada nejaký štát - tak ako Sýria, alebo ČSSR. Niekto nechce vidieť v tom rozdiel - čo je jeho smola.

Z toho vyplýva, že naši politici spadli už pred 80 rokmi do vreca medzi užitočných idio*tov - spolu s obyvateľstvom, ktoré slepo nasleduje rusofóbnu politiku. Prečo ? Lebo NATO si vytýčilo svojho nepriateľa Rusko, nie naopak. 

paysan

Je svatou pravdou, že česká zahraniční politika leží v troskách! Značnou vinu na tom má zejména předseda vlády. Ten ji zcela nerozumí a proto také na postu ministra zahraničí drží ještě většího neumětela, jakým je pan Petříček. No a pak tu máme komunální politiky v podání Hřiba, Koláře, Novotného, kteří rovněž rozdmýchávají již neúnostně zbobtnatělou protiruskou a protičínskou propagandu. A samozřejmě Koudelku s jeho čučkaři a zapomenouit nelze ani na česká většinová média. Lze se tedy ještě něčemu divit?

Pokud bychom měli skutečného premiéra a ministra zahraničních věcí s mezinárodněpolitickým přehledem, potom by takoví veřejně a důrazně odmítli eskalaci nejen protiruských a protičínských nálad, ale věděli bychom, že jim na naší suverenní zemi (že pane Kubero) skutečně záleží a že si do její zahraniční politiky nenechají NIKÝM kecat! To by potom ona mise do RF dopadla zcela jinak a její účastníci se nestali obětí důsledků naprosto hloupých vystoupení z řad českých protiruských štváčů!

pavlovsky

 Myslím si, že mlčení  ústavních činitelů k tomu co se děje  v Praze 6, nebo  Řeporyjích nemá se svobodou a demokracií nic společného....to je jako, kdyby mé dítě si hrálo se zápalkami....a já jako rodič bych se díval jak zapaluje sousedův byt, od kterého by vznikl požár i mého bytu a já nezakročil a své nicnedělání bych zdůvodnil svobodou, tedy autonomií dítěte. Výsledek by byl zničené dva byty. 

opatovice328

Babiš je jeden velký zbabělec. Jediné, co je mi na něm sympatické, je to, jak dokáže rozpálit Havloidy do běla a za tímto už je jen jedna velká prázdnota.