Většina národa se senátorům jenom směje…

vyvadil jiří nový
26.7.2019 19:41
Volali z Moskvy a smrtelně vážně chtěli pro portál Sputnik odpovědi týkající se ústavní žaloby na prezidenta… Rozesmál jsem se a sdělil Moskvě, že takovou pitomost, kterou napsal známý šílenec senátor Láska odmítám číst, protože je to naprosto směšný paskvil… který rozhodně nemůže prezidenta republiky ohrozit.

Aby bylo jasno. Jak znám tyto ústavní soudce, havlisty, liberály a sorosovce, jsem si samozřejmě jistý, že už teď mají vypilované formulace, jak by Miloše Zemana, přítele Vladimíra Putina, Viktora Orbána či Si Ťin-pchinga, sejmuli. A bývalý spolupracovník prezidenta Pavel Rychetský by byl nejagresivnějším. Zcela stoprocentně by žalobě vyhověli, i když je to ideologický blábol. Či právě proto.

Jenže bohudík, ústavní úprava prezidenta voleného přímo lidem, znesnadnila možnost podání ústavní žaloby proti prezidentovi. Nestačí už jen 3/5 přítomných senátorů. Teď jich bylo 47. To je brnkačka. Ale ve Sněmovně jich musí být 3/5 všech poslanců, čili 120. Tak to naše zběsilá opozice nedá.

Takže to je jasné.

Co ovšem je směšné je fakt, že senátoři hlasování učinily tajným a má být odtajněno až za 30 let.

No prostě megalomani žijící ve virtuální představě, jak jsou důležití.

Nejsou. Jsou to šašci, kteří jsou voleni díky chorobným politickým představám extrémních protizemanovských a protibabišovských voličů, odpovídající voličům pravice, Pirátů a možná i ČSSD. Prostě ty známe 5% tovky…

Nejsou ničím. Můžeme se jim smát.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rezjir10

Má tro háček. V případě podříznutí Zemana přebírá předseda Senátu jeho praomoci. Takže senátoři pouze se snaží vylepšit lesk své vlastní důležitosti. A navíc je jansé, že by se snáze odhlasovala změna přímé volby na nepřímou. Občanům, kteří se umějí pouze smát, tak nelze svěřit vůbec nic.