Francouzská konzulka vydělávala na migrantech

člun egejské moře
15.9.2015 10:06
Na prodeji člunů migrantům se podílí také turecké úřady. V rozhovoru s reportéry France 2 to řekla honorární konzulka Francie v tureckém městě Bodrum Francoise Olcay. Sama těm, kteří po moři směřují do Řecka, prodává čluny a plovoucí vesty.

Francouzští reportéři šlo po cestách syrských migrantů. Narazily na obchod s francouzskou vlajkou a na místě byla tabulka „Honorární konzul Francie“. V tajně nahraném rozhovoru konzulka přiznává své postavení a také, že lodě uprchlíkům prodává. Argumentuje, že pokud by neprodávala ona, cestující Syřané nakoupí jinde a dodává, že na prodeji lodí jsou zainteresovány i místní turecké úřady. Do Řecka se v posledních týdnech touto mořskou cestou dostává denně okolo 2 tisíc migrantů. Honorární konzulové nejsou formálně členy diplomatického sboru, ale i tak případ vrhá na Francii nepříznivé světlo. Paříž již konzulku „postavila mimo službu“.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Největší zásluhu za příliv imigrantů má ....

No přece Frau Merkel. Šla do toho tak "prsama" (jak říkají sportovní komentátoři), že by ji Spolek převaděčů měl vystavět pomník. Ze zlomku svých zisků.

V dnešní době se informace šíří opravdu on line. Bídní imigranti jsou vybaveni laptopy na satelitní příjem a zpráva o otevřené Anželinině náručil se rychle roznesla. Nejen mezi imigranty, ale i mezi převaděči. Teď a nebo nikdy, zněl pokyn. Pokud je dovoleno proniknout do Evropy bez průkazu, inkognito a kromě toho s nadějí, že se tam po čase rozmístí i široké příbuzenstvo, je třeba toho využít. Stalo se.

Také jsem se ptal na to zásadní: "WARUM ????"

A mezi možnosti jsem zařadil i to, že Merkelová se zbláznila, ale zatím se o tom oficiálně neví. Následovala varianta, že zde roli sehrálo rodinné prostředí. Angelu zplodil jak známo farář. Pochopitelně legálně, není to katolice. Co jiný nemohl, tatínkovi bylo povoleno. Takže zákony se nemusejí dodržovat, jsou ti rovní a ti ještě rovnější.  Německo přestalo dodržovat zákony pro imigranty. A  do velmi špinavé hry bylo zataženo Maďarsko. Račte se podívat na mapu a pokud znáte dosud platné imigrační ZÁKONY EU, tak v podstatě všichni ilegální příchozí do Maďarska prošli na své trase takzvanou "první" zemí EU. Tam měli být  perlustrováni, včetně snímání otisků a zadrženi řádově až 42 dnů. (Tak, jak to vzorově dělalo Česko. A bylo dobře, že tak činilo - to ještě uzříte! Policajti: DÍKY!) 

Takže zákony netřeba dodržovat, alespoň do doby, než se onen "trucpodnik" zbortí. Ale ono se to vůbec zhroutit nemuselo.  

merkel angel campbell

Dé-Marce se to dalo sehrávat i nadále. Že ne? Není to tak dlouho, co Německo pořádalo různá mistrovství světa. A každý den tam byly ubytovány, nakrmeny a převáženy statisíce spokojených lidí. 

Kdybych měl lepší fantazii, tak bych si obličej natřel dohněda a vydal se na ostrov Kos. A maličkou kamerou byl vytvořil dokument, jak jsem trpěl. Cestou za Andělkou.