Američané zuří

orel usa
9.1.2022 12:35
Putin je opět zaskočil.

Zvládnout během týdne násilné nepokoje v Kazachstanu , které byly jako okopírované podle ukrajinského euromajdanu. To prostě umí jenom Putinovo Rusko. A to se už poučilo. V otázkách bezpečnosti nevěřit USA a Západu ani nos mezi očima.

Amíci měli na přebohatý Kazaschstán obrovský zálusk. Po třicet let mohutně rozvíjeli ekonomické styky, ale snažili se i zatáhnout tuto nejvýznamnější středoaasisjkou zemi do vojenského spojenectví, cvičili kazašské rekruty, využívali Kazachstán jako letecké předmostí na trasách do Afghanistánu, pořádali i společná vojenská cvičení.

Bývalý prezident Nazarbajev byl v takovém kontaktu s Bushem mladším, Obamou či Trumpem, že by o tom naši politici mohli jenom snít. Ale on se jim odvděčoval. Jakkoliv u nás se tradovala jednostranná fikce o podřízenosti Putinovi, Kazachstán udržoval až do minulého týdne úspěšně politiku stejné vzdálenosti od tří světových center moci: od USA, Ruska i Číny. Na druhé straně platí, že vysával tuto přebohatou zemi ve prospěch svůj, své rodiny a tak drtivá část obyvatel žila v bídě. Výbuchy nespokojenosti byly zcela na místě.

Ale...

Brutální nepokoje, vypalování státních budov, drancování obchodů, vraždění policistů , nástup skutečných gangů místních i zpoza zahraničí, které tak věrně připomínají násilné počínající protesty na Ukrajině, které při jejich neřešení vedly k převratu a nástupu prozápadních, protiruských a profašistických sil vedlo k občanské válce, která vyústila v rozvrat a trvalý rozkol mezi proruskými a prozápadními částmi obyvatel.

To, že CIA má prsty všude v každém protiruském hnutí ví každé dítě. Je to v podstatě hlavní náplní její činnosti ve světě. Neexistuje jiná tajná služba, která by uspořádala tolik převratů, válek a vražd jako ona.

Ale tady USA sklaplo.

Prezident Kassym-Jomart Tokayev nezpanikařil jako kdysi Janukovič, nenechal si vnutit, že jde vlastně o pokojné nepokoje a požádal o pomoc především Rusko. A to jednalo rychlostí blesku.

Přes třitisíce především ruských paragánů bylo vysazeno v Kazachstánu, prezident Kassym-Jomart Tokayev odstranil Nazarbajeva od zbytků moci a nařídil bez varování střílet proti teroristům

A proto Američané zuří.

Před pondělním jednáním USA-Rusko tak Rusko ukázalo, kdo má v této části světa rozhodující slovo.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Standa

Aby se člověk mohl dovědět ještě více je třeba také přečíst članek o Kazachstánu od pana Muchina na outsidermedia !  Velmi podrobný, vyčerpávající i s odpovědmi -  např. proč nepoužil Kazachstán svoji velkou armádu. Teď čekáme na přelomový den v EUrosojuzu, kde probíhají rozhovory Ruska s USA, NATO a OSB. Rusko prakticky jde do rozhovorů jen s USA a očekává odpovědi, nebude čekat na protahování rozhovorů, ty mu nic nedají, takže to můlže i rychle skončit. Pak nastoupí Šojgu. Tam prostě domluva nebude a NATO bude vytlačeno ze svých pozic kompletně. Nedporučuji Česku ani EUrosojuzu, aby se do toho pletl. Nadělali škody více než dost. Připomínám, že GAzprom má zaplacen NS2 s úroky i s velkým ziskem - poděkujme B.bům v EUrosojuzu - zapalatili jsme to i s navijákem ! Situaci, co hrozí,  velmi přesně vyhmátnul  pan P.C.Roberts (USA) a odpovídá to proč bude pak hovořit jen Šojgu. "...Situace je nebezpečná, protože Kreml došel k názoru, že šance nukleární války bude větší, když dovolí umístění amerických raket na svých hranicích, než když akcí odvalí NATO zpět na postavení, na němž stálo v roce 1997." - Rusko nebude poslochat žvásty buď dostane záruky písemně anebo NATO bude vrženo zpět. Pokud se do toho zapojíme - čekejme rychlý blackout ! Kdo má představu, ví že nemusí být válka, aby v EUrosojuzu vše zkolabovalo během někollika dnů a rozšířil se svět mrtvol bez války. EUrosojuz by měl kopnout USA do zádele !!!

antoninsebek

Kdyby Putin učiínil nějaké rozhodnutí na NOBELOVU CENU ZA MÍR, tak Amíci budou stejně řvát. 

Dona

Kladiem si len dve otázky :

1/  Či Tokajev obmedzí , alebo bude pokračovať v rozširovaní väzieb na USA - po skončení kazašského majdanu. Zatiaľ je " sám vojak v poli ", pretože oligarchovia a zvyšok mocenskej kazašskej elity je iste veľmi úzko napojená na USA za tie dlhé roky Nazarbajevovej vlády. Iste mnoho grantov a projektov financovali a financujú Spojené štáty.

2/  Zaujíma ma ako bude pokračovať vplyv Turecka, ktoré rovnako ako USA, majú svoje plány : vytvoriť Veľký Turan- Východní Turkestán , vrátane Kazachstanu. Turecko financuje  najmä školstvo v Stredoázijských štátoch a podporuje turkické klany.

Poznámka : Keby Stredoázijské štáty nemali  smlouvu - Organizáciu  o kolektívnej bezpečnosti, Rusko  by nemuselo byť požiadané o pomoc  a všetko by sa dialo mimo neho. Možno by boli pozvané Spojené štáty/ Británia ? 

Navyše, práve v týchto dňoch Arménsko predsedá tejto organizácii. Pašinjan nie je priateľsky naladený na Rusko, naopak - je známy prozápadnými a proamerickými názormi a činmi. No a Pašinjan bol Tokajevom požiadaný o pomoc tejto organizácie. Organizácia dala súhlas - a ruské jednotky prišli prvé.