Babiš pálí za Zemanem najednou všechny mosty…

babiš smrtka ateo
19.10.2021 23:20
Je to nářez.

Patrně již při poslední návštěvě u prezidenta si začal vyhodnocovat, zda jej ještě bude potřebovat, když je rozložení politických sil ve Sněmovně tak jasně narýsované ve prospěch společné pravicové koalice. A  i když podle jeho slov prezident normálně komunikoval, ihned dodává, že byl unaven.

Postupně se šíří péčí liberálních médií teze, že Miloš Zeman trpí jaterní encefalitidou a na stránkách zejména Deníku N a poté těch následujících se barvitě líčí jeho projevy a všechny    poruchy osobnosti a myšlení, přecházející v  somnolenci a dezorientaci a konečně končící kómatem.

Mlčení Miloše Zemana a relativně povzbudivé info mluvčího o vinné klobáse či buchtách je přijímáno s nenávistí. A když se s ním setká předseda Poslanecké sněmovny a přátelsky konverzuje, nastává doslova amok v řídící věži nemocnice a brigádní generál, jinak to ředitel Ústřední vojenské nemocnice zakáže další návštěvy… To tak, aby se tam někdo pohyboval a konstatoval, že se normálně se s prezidentem bavil.

Už nepříčetná byla reakce Andreje Babiše na jednání jak Mynáře, tak i nesporně dosud nejlepšího předsedy Poslanecké sněmovny v historii Radka Vondráčka, jak to, že se dovolili hrát nějakou šaškárnu a vytvářet tak dojem, že prezident na tom vůbec není zle, když lékaři jasně řekli, že už není schopen vykonávat svou činnost prezidenta. A taky mu najednou po sedmi letech začal vadit diplomatický pas Novotného.

A začal se chovat, jako by prezident už byl bez pravomocí.

Okamžitě zareagoval pozorně na hlasy budoucí vládní koalice, že Vondráček rozhodně nemůže uvažovat o účasti ve vedení Sněmovny a pochopitelně náslechem pokynů vyzval k rezignaci vedoucího Kanceláře prezidenta V.  Mynáře a nebo, že jej odvolá, jakmile dojde k převodu prezidentských pravomocí.

Už tedy ani nepočítá, že by prezident mohl funkci i nadále vykonávat.

Nevíme, co nastane. Hlavně nevíme, zda   někdy ošetřující lékař propustí prezidenta domů. Možná až tehdy, kdy bude bezezbytku nejen Senátem, ale i novou Poslaneckou sněmovnou zbaven všech pravomocí. Nyní prezident připomíná vězně. Nikdo normální k němu nemá přístup. Může být samozřejmě pod silnými dávkami tlumících léků, aby vypadal nezdravě, kdyby přece jenom někdo přišel.

Stále trvám na tom, že jde o dlouhodobě připravovaný puč. Ale jeho součástí se možná stal i dosavadní premiér, za kterým prezident stál v situacích, kdy to chtělo mimořádné sebezapření. Proč se tak stalo, zatím nevíme.

Pokračování bohužel příště.

 

Ilustrace z produkce ateo.cz.

 

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.