Bílý dům je retardovaný, prohlásil Ruhání. Souhlas.

vyvadil jiří nový
25.6.2019 13:35
To, co podniká Trump a jeho kumpáni ve vztahu k Iránu je fakt na svěrací kazajku.

Snad nejvtipněji s podrobným odkazem na zahraniční zdroje to uvedla v Dnešní ranní kávičce Tereza Spencerová, napsavši:

→ případná nová jaderná dohoda s Íránem může mít různé podoby, ale v každém případě musí zabránit tomu, aby Írán získal jaderné zbraně, zdůrazňuje Trump… který před rokem vypověděl Obamovu dohodu s Íránem, která bránila tomu, aby se Írán dostal k jaderným zbraním… fascinující… Trump přitom dohodu vypovídal s odkazem na hrozbu íránských raketových kapacit, nyní (po sestřelení bezpilotníku za čtvrt miliardy dolarů) už rakety nezmiňuje a vrací se do bodu nula, tedy k neexistujícímu íránskému vojenskému jadernému programu… opravdu fascinující… současně připouští, že je v obklíčení pár jestřábů, přičemž „Bolton je totální jestřáb, kdyby bylo na něm, rozdá si to s celým světem najednou…“ je to náznak blížícího se Boltonova konce v Bílém domě?... nebo je to spíš povzdechnutí, že ho okolí tlačí do války a prezident není v pozici, aby je „vyrazil“?... Teherán mezitím tvrdí, že stejný typu bezpilotníku, jaký sestřelili před pár dny, pronikl do jejich vzdušného prostru už v květnu

Ovšem vyhlášení sankcí proti nejvyššímu iránskému vůdci Alímu Chameneímu je už je na psychiatrickou diagnózu. Určitě nejsem milovníkem iránských ajatoláhů, stejně jako jistě většina z vás. Ale Trumpovi mohl někdo říci, že cca až 60% mladých Iránců jsou namířeni proti šíitskému kléru a rádi by patřili spíše k našemu civilizačnímu zčásti ateistickému okruhu, což je nyní už téměř vyloučeno.

Sankce vždy národ stmelují, a to dokonce i tehdy, kdy je národ vůči jeho adresátům kritický. Kubánské vedení je pevné už po desítky let a Putin (samozřejmě nejen kvůli tomu) miláčkem národa

Iránský prezident Hasan Rúhání je a (bohužel už dlouho nebude snad nejvíce nakloněný ke spolupráci s naším civilizačním okruhem). Trump dělá vše proto, aby se vrátila k moci co nejtvrdší šíitská klika. Zkrátka idiot.

Vůbec nechci tvrdit, že ve výjimečném případě, jako byla migrace z Mexika, se Trumpovi vydírání nezdaří. Ale to je fakt výjimka.

Vzpomeňme si jak on a hlavně jeho poradci vyhrožovali Putinovi kvůli Venezuele, že musí z Venezuely táhnout a vůbec nesmí být na západní polokouli. Dnes už je to směšné. Včera opětovně přistálo nákladní velkoprostorové letadlo s výsostnými znaky Ruska na letišti ve Venezuele. A nikdo ani ťuk. No samozřejmě, když ta jejich nastrčená figurka Guiadó není schopen nic zorganizovat a šéfové tajných služeb Ruska a USA se sešli v Izraeli. Čína také nekapituluje proti Trumpově obchodní válce a stále má svých 6.7 % HDP a v paritě kupní síly už je světovou ekonomickou jedničkou. OPAKUJI SVĚTOVOU EKONOMICKOU JEDNIČKOU!!! Turecko přes výhružky samozřejmě kupuje S 400, i za cenu, že už vážně jim USA vyhrožují, že budou muset vypadnout z NATO. A Indie navýšila cla proti USA a rovněž nakoupí tyto prostředky

Už dnes trojka Rusko – Čína - Indie je geopoliticky (zejména Rusko) a ekonomicky (Čína – Indie) mnohem silnější než USA, ale i geopoliticky stále bezvýznamnější EU. Mimochodem plánuje se jejich třístranné setkání v rámci schůzky G 20 na konci týdne. A mimochodem, ten Irán, Turecko atd., se na toto ohnisko geopolitické a ekonomické moci nabaluje.

Budou se blížit volby a já netvrdím, že nebudu znovu držet palce Donaldu Trumpovi. Asi ano. Ale ten důvod bude už jednoznačný.

Nechci, aby USA řídily svět a Donald Trump je mi toho skvělou zárukou.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Ak to nebude Bolton, tak to bude Ivanka, alebo Jared, ktorí presvedčia Donalda na vojnu.

NATO robí všetko preto, aby bola vojna. My , Európania, tomu  prispievame.