Co bude dělat Západ, když zvítězí Putin?

vyvadil jiří nový
20.4.2022 13:57
Věci jsou jednoduché.Ten konflikt na Ukrajině a obecně Západu s Ruskem má přece jen dvě řešení: Buď zvítězí Západ a Ukrajina a nebo zvítězí Rusko symbolizované Putinem.

Samozřejmě, že všichni západní politici a většina západního obyvatelstva si nepřipouští, že by mohl zvítězit Putin. Naopak mnozí nezápadní politici i část jejich obyvatelstva se zkušenostmi amerických brutálních válek nepochybně drží palce Rusku. Někde, jako v miliardové Číně je to 80% Číňanů, jinde je to slabší, ale stále převažující. Západ se drží USA jako klíště, ale „nezápadní“ státy USA rozhodně nemusí. Byla a zůstává brutálním představitelem svého imperialismu.

I u nás jako celek Putina cca 65% odmítá a cca 30% je těch, kteří jsou opačného názoru. Tak je to u nás. A Česko jednoznačně přijalo podivnou tézi, že válka na Ukrajině je i naší válkou a na Ukrajině se bojuje i za nás.

No tuto floskuli jsme už tady měli, když se v Afghánistánu bojovalo za Prahu a víme, jak jsme dopadli.

Ty boje na Ukrajině jsou dynamické. Počátek se Rusku zcela určitě moc nepovedl. Zaměřit cíl operace na probanderovský Kyjev zrovna moc nefungovalo…

Současná fáze, soustřeďující se na východ a jih Ukrajiny má logiku a z právního hlediska osvobozuje Rusko převážně tu část území, která přísluší povstaleckým hnutím Luhanska a Doněcka, což jsou uznatelné legitimní síly z hlediska mezinárodního práva.

Jestliže v bojích o Kyjev Zelenský vítězoslavně stále vykřikoval, že Ukrajina zvítězí, dnes už jenom hořekuje a nadává všem kolem sebe, že svět Ukrajině nepomáhá. Mariuopol a Donbas i z jeho slov představuje klíčový zlom v operaci.

A tím se tak trochu blížíme k odpovědi na můj nadpis.

Západ, tedy oněch 40 zemí, které tak či onak bojují proti Rusku (sankcemi, dodávkami zbraní, včetně těžké techniky, neustálým přísunem finančních prostředků, diplomaticky atd.) s výjimkou nasazení vojsk vrhl vše proto, aby Rusko porazil. A dělá přitom všechno možné i nemožné, včetně vlastního sebeničení.

Na druhé straně Rusko, které dle západních předpokladů už po prvním měsíci mělo vyhlásit bankrot a přestat bojovat, nic takového nečiní.

Už se nehovoří o tom, že konflikt skončí za pár týdnů

Volně se přechází na tézi, že konflikt bude trvat minimálně do konce roku.

Nuže bude-li pokračovat v nastavené linii, zdá se, že Rusko může zvítězit a pokud by zvítězilo a s ním i Putin, západním světem to otřese…

A otřást by to mělo i s Českem…

Bez plynu, s jednou z nejvyšších inflací v Evropě a se směšným premiérem, který ač profesorem politologie neumí předpokládat vývoj a snažil se zatáhnout tuto zemi do krvavé války…To by byla budoucnost Česka…

V podstatě to bude cosi jako porážka protektorátní vlády v květnu 1945.

A to bych Fialovi a spol. ze srdce přál.

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328

Když vidím ta ohromná kvanta zničených ukrajinských zbraní, tak mám obavu, že jedinou vojenskou ukrajinskou technikou tam zůstane jen kanonfutr. 

Standa

Z hlediska vývoje operace ala Kyjev, je to možno brát jako zastírací manévr na roztříštění vojsk UA. Povedlo se a cca 150 000 vojáků RF, rozbili logistiku UA, drží v šachu 600 000 vojáků UA, kteří vlastně dali čas na přípravu ARF. Předpokladem je, že Ukrajina se stane vnitrozemským státem. Výcvik velkého množství vojáků s návazností na moderní zbraně v záloze není zanedbatelným ! Moderní a starší technika plní úkoly a v případě střetu se Západem bude proti nám stát ARF s plně připravenými vojáky ve větším množství než by se nám líbilo. Výcvik bojem je nejplnohodnotnější výcvik armády a protažením války v čase se bude cvičit v kvalitě velení a bojů více a více vojáků ARF. Dnes Rusové mají jasno - nacisté a fašisté přicházejí ze Z8padu. jako obvykle. Změna strategie RF, že bude válčit na jiném územi než doma se naplňuje. Nevidím zde možnosti porážky RF, nastane-nastala střelnice na Ukrajině s vysoce přesnými zbraněmi. Vyhledat, zaměřit, zničit a zatím nevíme a nejsou zprávy o používání dronů ARF - pokud jsou a to si myslím, že jsou používány, pak není o nich řeč, protože jsou asi tak účinné, že nikdo živý nemůže o nich podat zprávu a rušení družic Západu je asi velmi účinné, protože jinak by se Američané chlubili, že mají přehled o tom co se děje na Ukrajině. Nemají.

opatovice328

Já od začátku nemám pochybnosti, že Rusko vyhraje.  

Roland Olbert

NENÍ  jiného  výsledku

současného  konfliktu, milý autore :  výhra, nebo to, 

o co usiluje už  po  staletí  Západ  : ZNIČENÍ  těch, kteří chtějí žít  LIDSKY. 

TAK  jednoduché je to...

 

 

Dona

Scholz sa vyjadril, že Európa nemôže dovoliť, aby Rusko na Ukrajine vyhralo. Avšak ani domáca ruská elita si to vraj nepraje a usiluje o odstránenie Putina.

Opäť to vyzerá ako za Alexandra III. - Rusko ochráni len armáda.

1rytir

Jen krátce: S Vašim přáním se ztotožňuji!