Dobré volby - u nás i v Evropě.

vyvadil jiří nový
27.5.2019 11:58
Je dobrou zprávou, že ANO nepostihly ty nesmyslné demonstrace Chvilek a vyhrálo. To je dobré pro stabilitu země. Někdo říká, že vlastně ANO neuspělo, protože se nepřiblížilo svým 30%, které má podle průzkumů k volbám do Poslanecké sněmovny.

Kdo to říká nevyzná se v podstatě. Naše volby druhého řádu, tj. do krajských zastupitelstev a zejména Senátu, ale i do EP mají zásadně protestní charakter a nikdy neodpovídají reálnému rozložení politických sil pro volby do Sněmovny. Vzpomeňte si na nedávné volby do Senátu. Tam pravicová opozice zcela ANO převálcovalo. I proto mohla panovat částečná obava, že to dopadne podobně. Bohudík možná právě ty demonstrace Chvilek na jedné straně mobilizovaly protibabišovskou opozici, tj. ODS, Piráty a TOP 09, ale na druhé straně zčásti i voliče ANO, protože, čeho je moc, toho je příliš. Takže to dopadlo dobře.

SPD 2 mandáty, to je úspěch, když všichni na něj útočí. A možná právě takový Hamáček si přidal další hřebíček do rakve, když napadl Okamuru s tím, že SPD oblbla důchodce Bláhu. Jo tleskali mu. Stejně tak kdysi tleskali i Sobotkovi. Tleskaly, ale potom nevolili.


Nejskvělejší zpráva je propad ČSSD. To, jak ČSSD jednala bylo na hranici šílenství. Hamáček vůbec neví, co chtějí voliči ČSSD. Vysouvání do popředí euroatlantika, eurofila a fanatického rusofóba by se se jistě líbilo voličům TOP 09,ODS a Pirátů, ale nikoliv voličům ČSSD. Nepodpořit ministra Staňka v situaci, kdy nás dennodenně bombardují svým opovržením a nadávkami umělci ze všech portálů bylo prostě zločinem. A když si vzpomeneme, že Hamáček začal kampaň tím, se seděl vedle čučkaře Koudelky a lamentovali nad hybridními hrozbami Ruska, tak to je opět téma, kterým se chlubí Kalousek, ale zcela nevhodné pro předsedu ČSSD. Ta prohra je děsivá a zasloužená. Je nejvyšší čas, aby ČSSD odešla do věčných politických lovišť.

A Evropa?

Psychologicky na evropské úrovni zapůsobí, že v podstatě prohráli Macron s Merkelovou, tedy dva představitelé dvou zemí, kteří si osobovali právo mluvit jménem celé EU. K politické pluralitě patří, že ve svých zemích jednoznačně zvítězili Salvini, Orbán, Marine Le Pen a nebuďme troškaři i náš Babiš.


Fakt dobré volby...

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Na všem lze najít tu lepší i horší stránku. Uvidíme, jak rychle se vůdcové jednotlivých zemí a vůdcové frakcí domluví na obsazení postů po Tuskovi a Junckerovi. Tato skutečnost však běžného občana ČR moc nezajímá ani nebolí. Horší je perspektiva budoucí české vlády. Už teď vyskakují z ČSSD nápady na přitvrzení vůči Babišovi. Je jasné, že nuceni pudem sedezáchovy, musí tváře ČSSD něco dělat. Za daných okolností bude obtížné udržet vládu do řádných voleb. Daleko horší je perspektiva sestavování a fungování vlády příští.