Jiří Vyvadil: Díky Rusko

vyvadil jiří nový
7.5.2019 14:27
Uprostřed protiruské nenávistné propagandy České televize, zařazujících inovativně hrůzné příspěvky o mnohaletých dezinformačních kampaních Ruska proti EU a NATO, uprostřed stejné propagandy protiruských politiků a činitelů Jana Hamáčka či ředitele BIS, uprostřed bombastických oslav z údajného osvobození Plzně americkou armádou, ačkoliv si Plzeň osvobodili plzeňští vlastenci sami a Američané jen přijeli na dobytá místa a vůbec uprostřed křečovité snahy Západu na porážku Ruska a Putina, sluší se jen prostě konstatovat:

Bez tehdejšího Sovětského svazu by nacismus nebyl poražen, bez Sovětského svazu a jeho obětí, kdy jen na našem území jich bylo cca 140 000, což je tisíckrát více než 116 Američanů, by zřejmě neexistovala Česká republika, neboť Češi by byli z části poněmčeni, a z větší části likvidováni či vysídleni kamsi na Sibiř, neboť podle Adolfa Hitlera i Reynharda Heydricha v tomto území konec konců Češi nemají co pohledávat, neboť je to území německé.

Ale to pořád není vše.

Nikdo nechce a ani nemůže znehodnocovat oběti i úsilí západních spojenců, i když jsou nesrovnatelně menší. Průběh II. světové války v Evropě ukazoval, jak lehce si Hitler poradil se Západem. Prohrál až tehdy kdy napadnul Sovětský svaz. Tam se odehrály klíčové bitvy, tam se zrodila Hitlerova porážka.

Svět poznal stovky válek, I. světová byla také krutá.

Ale II. světová válka byla charakterizována jednoznačnou akceschopností a dominancí hitlerovského Německa, které nikdo ze Západu nebyl schopen porazit a západní státy byly poráženy rychlostí padajících hrušek ze stromu. Jediný, kdo byl schopen se postavit, byl Sovětský svaz. Byl ještě akceschopnější a ještě důraznější.

Kdo to nechce uznat, ať to neuznává.

I ti dnešní rusofobové by zřejmě nežili, kdyby v roce 1945 Sovětský svaz jako rozhodující činitel spojenců fašisty neporazil.

Že následně ne vše bylo ideální, to asi víme. Svět nebyl jásavý, ale nebyl také černobílý, jak se nám nyní snaží vnucovat liberálně demokratická propaganda. Že Sovětský svaz jako supervelmoc nechtěla ztratit své vazaly, je zřejmé. Zatímco ovšem Sovětský svaz zanikl, USA po roce 1990 pokračuje ve sledu válek a převratů. Nikdy v historii Sovětského svazu a Ruska jich nebylo tolik, jako jich zorganizovaly USA. A že byly mnohem brutálnější a jejich důsledky neseme dodnes. Humanitární bombardování Jugoslávie, nelegitimní a nelegální válka v Iráku, nelegální válka v Afghánistánu, válka proti Libyi, válka proti Sýrii, zorganizování puče na Ukrajině, která vedla k občanské válce.

A teď přímo před očima sledujeme puč ve Venezuele.

A to je možná i dobrý příklad, jak skončit můj příspěvek.

Rusku došla trpělivost a nepřipustí, aby jeho spojenci byli Západem likvidováni.

A USA už také nejsou tak silní, aby se odvážily jít na hazard.

Ve Venezuele se dnes hraje poslední dějství střetu mezi Západem (USA a západní státy, včetně naší trapnosti) a Východem (Rusko, Čína, Turecko a spol.), o tvář a uspořádání světa

No řeknu to jinak : Rusko se nevzdá. A můj osobní dojem je takový, že Trump to z telefonátu s Putinem jasně pochopil. Konečně zrovna k Venezuele řekl, že je s Putinem zajedno.

Díky Rusko. Díky za vše.

Je naděje, že zase budeme mít vyvážený mír.

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

    Zatím není naštěstí v penězi podložených silách, ohlupujících masových médií si nás všechny ideologicky podmanit ve smyslu jediné pravdy nám vládnoucí, nyní až vysloveně odporné vrstvy překabátěných novodobých zbohatlíků. Sice se nyní cítí ve omezené prostosti pány světa, ovšem zákonitě jimi bude zvonit hrana. Ve svém černobílém vidění světa si neuvědomují jeho složitost. Jejich mamonářské přání jest jim otcem jejich až přitroublých myšlenek. Ač zdatní přepisovačí dějin tyto se jim nemůže  zdařit přepsat ve smyslu jejich jimi až příliš aktivně primitivně jednoduché pravdy. Jejich arogantní drzost však bují stále, přímo očividně a uchoslyšně. Přestože žijí snad destitisíce pamětníků konce zatím poslední světové války, budou nás poučovat o jejich prý dějinné pravdě. Santa simplicitas.

Jiří Volný st.

Každá věc má i svou odvrácenou tvář. Za srpen 1968, za naši národní tragédii, kterou způsobilo hlavně Rusko, žádný vděk necítím. Odvrátili sice pravděpodobnou kontrarevoluci, která se vrátila v podobě sametové kontrarevoluce až v listopadu 1989, ale i tak nadělali spoustu škod našim lidem i světovému levicovému hnutí.

Velkou skvrnou jsou také statisíce statečných i méně statečných sovětských vojáků, kteří padli kulkou vlastních komisařů nebo velitelů. Jeden a půl miliónu zajatců putovalo z pekla zajetí rovnou do ráje gulagů.

V zájmu objektivity je třeba napsat, že v drtivé většině nebyly statky a polnosti českým rolníkům odebírány ani v Sudetech, natož v protektorátu. Jiří Vyvadil nemůže doložit ani jeden případ českého občana, který by byl vysídlen Němci na východ.