Policejní prezident zcela selhal

9.8.2022 10:59
Fanatické polofašistické útoky na předvolební shromáždění politického hnutí ANO a jeho představitele Andreje Babiše našli masivní podporu nejen u podporovatelů současné neschopné vlády, ale přirozeně i v liberálních televizních médiích.

Příběh mladého 14 ti letého výtržníka a zloděje , který ukradl pořadatelům reproduktor, neuposlechl pokynů policie a utíkal před nimi je vykládán jako jednoznačná chyba Andreje Babiše.

A když podobné nesmysly tvrdí i nový policejní prezident, chápeme všichni, proč ten předchozí generál Švejdar byl  ministrem vnitra Vítem Rakušanem vyštván, tedy  oním ministrem, který šéfuje straně, která se nedávno zaskvěla svým propojením s korupcí a organizovaným zločinem.

Zdá se, že se vrací doba organizovaného násilí zamířená svého času na ČSSD a jejího předsedu Jiřího Paroubka. Tehdy létaly na vystupující stovky vajíček a někdy i kamenů. Ale nevzpomínám si, že by policie zasahovala. A nyní bude směřovat proti Babišovi.

Takže si to řekněme polopatě, jak to vidí trestní zákon:

  • 179 Porušování svobody sdružování a shromažďování

            (1) Kdo jiného násilím, pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy omezuje ve výkonu jeho sdružovacího nebo shromažďovacího práva, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.

Je nesporné, že mladý delikvent se uvedeného trestního jednání dopustil. Ovšem není trestný pro nedostatek věku. Je otázka, zda není trestná jeho matka, která jej zřejmě k onomu závadnému chování vedla…To pro příště…

To, že zloděj reproduktoru, a je jedno zda autista či nikoliv, byl zajištěn, bylo zcela logické.

Co je ovšem důležitější. Progresivisté  jsou agresivní. Byli kdysi proti Paroubkovi, dnes budou proti Babišovi.

Je povinností policejního prezidenta a hlavně příslušných složek tento fakt předvídat, protože násilí bude narůstat tou měrou, jak podpora hnutí ANO bude růst a naopak podpora Fialově vládě klesat. Je třeba  nasadit takové množství policistů, aby proti liberálním extremistům byli schopni účinně zasáhnout.

Policejní prezident by se rychle měl poučit.

Příště by se to už bez trestního stíhání vůči jeho osobě neobešlo.

 

 

 

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

novotny

Jen technická poznámka, inkriminovaný reproduktor byl poměrně těžký, bezdrátový na cca 2 metry vysokém stojanu (trojnožce). Cenu odhaduju min. 12-15 tisíc (hranice trestného činu je 10 000 Kč), tedy při zcizení by se jednalo o trestný čin, trestní zodpovědnost je tuším již od 14 let, takže se zřejmě jednalo o trestný čin mladíka.

opatovice328

S provokacemi pocházejícími z ministerstva vnitra bude nutno s naprostou jistotou počítat. Zde je provokace z poslední protivládní demonstrace z 8.7. 2022 z Malostranského náměstí. https://www.novinky.cz/krimi/clanek/policiste-zatkli-na-demonstraci-u-snemovny-muze-s-vytetovanym-hakovym-krizem-40402443Všimněte si toho, jak policie nasadila klepeta dotyčnému, a všimněte si, že dotyčný nemá vytetovaný žádný hákový kříž na ruce, ale má jen vytetováno na lokti tzv. Černé slunce, což se starogermánský mýtický symbol, který pak přejal Himmler, když si na nějakém hradě v Německu za války hráli s SS na rytíře kulatého stolu. Tento symbol nemá nic společného s hákovým křížem, který nosili SSmani na rukávu. Očividná provokace, a že se tady Rakušan nečílil, že tento zásah policie s klepety byl neadekvátní Nasadit klepeta za Černé slunce na lokti v době, kdy se tu v ČR shrocují Banderovci s banderovskými symboly, tak to je tedy pane Rakušane opravdu drzost. Chci jen uvést, že nacistické symboly jsou oblíbeným nástrojem policejních provokací. Já už jednu takovou provokaci zažil na koncertu skupiny Ortel na předvolebním setkání SPD. Zde jeden člověk potáhl cigaretu a zvedl levou ruku s tou cigaretou proti pódiu, a byly z toho hned titulky v novinách, že se na koncertu Ortelu hajlovalo. Policajti tím zabili jednou ranou tři mouchy, a to, hajlovalo se na předvolebním mítinku SPD, hajlovalo se na koncertu Ortelu a dotyčný hajlovač měl na sobě maskáče, tedy takovou uniformu Národní Domobrany, kterým současná vládní garnitura jde také po krku. Takže Andreji, můžeš počítat, že se zřejmě brzy na tvých mítingách objeví provokatéři s hákovými kříži na těle.