Porážka Ruska je nemyslitelná

napoleon tažení
18.5.2022 09:59
Rusko je stíháno, ze strany západních mainstreamových politiků i médií pohrdavými poznámkami o blížícím se pádu tu ekonomickém, jindy vojenském.

Nuže tyto úvahy jsou zcela mimo mísu.

40 zemí, z toho všech 7 spadajících z hlediska Západu mezi ty nejbohatší a vojensky nejschopnější stojí v jednom šiku proti Rusku. Celé NATO a celá EU  a podporují všemi prostředky Ukrajinu.

A Rusko odolává.

Která jiná země světa by tento tlak vydržela? Neexistuje. A ti blouznivci počínaje Bidenem, přes Scholze a konče naším Fialou sní o totální porážce Ruska…

Nemůže prohrát země, která má tolik vnitřní síly bojovat proti nejbohatší půlce světa.

Význam Ruska neskutečně narostl a v očích nezápadních států se stalo symbolem boje proti západnímu imperialismu minulému i inovovanému kolonialismu.

Značná část Latinské Ameriky, jejich největší země Brazílie či Mexika a samozřejmě i Venezuela další vidí  v Rusku (geopoliticky) a v Číně ekonomicky ty země, které je zbavují amerického ponižování a mnohaletého vměšování. Stejně tak Blízký Východ včetně ropných monarchií se odmítá zapojit do vojů proti Rusku. O Africe platí totéž.  A snad nejjasněji se odpor a samostatné uvažování ukazuje v Číně i Indii. Dokonce Čína a Indie tváří tvář imperialistickému tlaku USA i EU otupují vzájemné ostny a blíží se k sobě…

Pravda je taková: Rusko, proti kterému je nasměrován odpor celé Evropské unie i evropské části NATO stále je a bude rozhodující geopolitická supervelmoc Evropy.

Totální válka Západu proti Rusku může trvat třebas i roky a je téměř jisté, že na jejím konci Rusko vyhraje, tak jako vyhrálo II. světovou válku. Zato Evropská unie, která už po pouhých třech měsících začíná vykazovat znaky přirozené a logické vnitřní disharmonie, se  zakousla do většího sousta, než které může strávit.

Jejím původním a ušlechtilým cílem byl mír Evropě. Dnes je nositelkou války a nesmiřitelnosti a hlavně absurdním cílem porazit sice ekonomicky mnohem slabšího, ale z hlediska své vlastní energetiky rozhodujícího silového elementa Evropy - Ruska…

Každá válka je zlá. Ale tato válka pomůže objasnit, jak a kdo má vlastně v Evropě rozhodující pozici. A může a musí na delší čas ujasnit reálie.

Na Evropskou unii to z hlediska geopolitické moci (nemluvme o ekonomické) rozhodně nevypadá.

Svět potřebuje vyváženost a její základem je i vyvážené rozložení sil mezi politickým  Západem a politickým Východem. A za politický Východu Rusko těch 40 nejbohatších a vojensky nejsilnějších států světa zvládá výborně a ostatní se na to spoléhají.

Prohrát nemůže. To je pojmově vyloučeno…

 

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Standa

Velmi jasně popsana realita světa. Díky za to. Česko nehraje žádnou roli, kromě čivavy USA, nemá na nic vliv a nebude mít. Nějaké předsednictví EU nehraje roli v NWO, kde hlavní roli má ČLR a ne USA. USA ovládá EU, ekonomická moc EU končí, USA jde po ní jako ohař po horké stopě a vyhrála nad EUrosojuzem,který, jakoby vzdoroval, Německo s ekonomikou také bude končit a nebude konkurenceschopné. Jak dopadneme ? Jak dlouho bude euro vzdorovat tlaku světa ? Juan stoupá. Rubl stoupá. Jak je to s tou větví pod sebou a pilkou ?