Poslouchat rady naší opozice je zločin, pane Babiši…

claun babiš ateo
16.9.2020 12:04
Premiér Andrej Babiš úspěšně udržuje své hnutí ANO už po dva roky na hladině 30% volebních preferencí. Ne, že by jeho předchůdci ve funkci premiérů a předsedů vlád tohoto nedosáhli. Dosáhli, ale v podstatě jen při kulminaci kolem voleb. Lze si to vysvětlit různě. Ale možná nejlepším vysvětlením je, že po kulminaci jim opět sebrali body právě ti protivníci, které porazili.

To ovšem by neměl být problém Andreje Babiše, protože i když třeba Piráti a částečně i ODS trochu rostou, v žádném případě nepředstavují onu alternativu, jakou vůči sobě a v zásadě rovnocenně proti sobě představovala ČSSD a ODS. Přesto k nepochopení zejména svých voličů, premiér až úzkostlivě nabíhá na nesmysly opozice a poměrně často je, byť načas přebírá.

Snad nejvíc se to projevovalo v průběhu koronavirové krize, striktní, ale účinná opatření navíc silně akceptovaná zpočátku nejširší veřejností záhy vedla k poklesu množství nakažení a Česko se doslova v krátkosti probilo mezi premianty.

Ale nejen to. Naučili jsme svět nosit roušky a po  vzoru našich manželek, milenek i babiček se i  ženské v USA naučili šít roušky…

Po měsíci epidemie opozice pochopila, že je k ničemu a nastartovala zběsilou protikampaň. Hysterčila z uzavírání hranic, že je tím ohrožen vývoj po roce 1989, hysterčila proti sociální distanci, že jde o omezování svobody, házela vládě klacky pod nohy v každé maličkosti.

Andrej Babiš ani po šesti letech v politice nechápe, že opozice vždycky bude proti němu a vždycky bude brutální a chce si ji udobřit.

A tak se okamžitě odstraňovala omezení, otevíraly hranice a nastával všeobecný tanec na Titanicu.

Dnes tatáž opozice a titíž novináři, kteří Babiše kritizovali za restriktivní opatření jej kritizují, že unáhlené uvolňování.

No, protože se z Andreje Babiše stal zbabělec, už není schopen například povolat Primulu a podobně jako Boris Johnson vystavit zákaz setkávání více než šesti osob. Je dobře, že ostatní státy  vůči nám zavřely hranice, když my už jsme tak blbí.

Andrej Babiš by měl rozhodně méně mluvit, možná vůbec ne. Chlubit se tím, že máme malou smrtnost je fakt na hraně politické idiocie. Lze pochybovat, že ten stav bude tak dobrý i za dva měsíce.

Ta opatření jsou tak měkká a Babiš tak bojácný, že se stav zákonitě bude jen zhoršovat.

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Osobně jsem s kroky vlády, potažmo premiéra, spokojen. Na jaře jsme virovou krizi ukázkově zvládli a potom došlo k svobodnému, bezrouškovému létu, což kvitovali skoro všichni. Pochopitelně s návratem dětí do škol, turistů z přímořských letovisek, gastarbeiterů a zahraničních studentů, došlo k nárůstu pozitivně testovaných. Mimochodem Němci zjistili, že během krátké doby, se vrátilo do země 6000nakažených turistů!{#emotions_dlg.sealed}

Náhodou jsem si zapsal počet vykonaných testů k 1.7. a 18.7.  Nárůst byl pouze 58317testů, po vydělení 18-ti dny dostaneme pouhých 3240testů denně! Za uvedené období bylo zjištěno 1736nově nakažených, tedy necelá stovka denně. Dnes je průměr zhruba 15tisíc testů denně a tisícovka nakažených. Pokud bychom testovali jenom tři tisíce denně jako v létě, kdy o to nikdo moc nestál, tak bychom měli něco málo nad 200nakažených. 

Vláda se snažila pomoci i cestovkám a hotelům, také proto, že hrozily žaloby na stát a miliardové prohry. Podle Worldometers k 23:00 zemřelo u nás pět osob s koronavirem za dnešní den. Pokud si pamatuji poslední výstupy Ministerstva zdravotnictví, tak polovina zemřelých je nad 65let a drtivá většina měla jiné závažné choroby. Počty mrtvých na milion obyvatel: Británie - 613, Francie - 475, Itálie - 590, Německo - 113, Švýcarsko - 235, Rakousko - 84 a ČR - 45!!{#emotions_dlg.sealed}

S větší nadsázkou lze napsat, že expertky jako paní Nerudová a paní Zamrazilová, přijdou o svůj job a starosti, neboť koronavirus vyřeší důchodovou reformu za ně!{#emotions_dlg.sealed}