Proč Babiš s Merkelovou (a dříve i Trump) padají …

vyvadil jiří nový
31.3.2021 10:14
Unavuje mě fanatická část stoupenců Andreje Babiše, která zuří, když se objeví kritické hlasy k jeho počínání. A zároveň uvádí jinak nezpochybnitelná tvrzení o podpoře migrantů, masivní zelené politiky, podpoře bruselského mainstreamu, progresivistických genderovských a mnohapohlavních programů. Zkusme mít trochu odstup.

Andrej Babiš je na tom stejně jako Angela Merkelová ve své zemi, a vlastně stejně, jak na tom byl  svého času Donald Trump. Všichni tři totálně nezvládají (či v případě Trumpa nezvládl) covidovou epidemii ve svých zemích, byť každý z trochu jiných důvodů.

Trump proto, že se z principu se rozhodl existenci covidu popírat a fanaticky brojil proti všem opatřením, a proto když prohrál k mé lítosti volby, dosahovala každodenní dávka nových covidových přírůstků vysoce přes dvě stě tisíc osob.

Šílené.

A proto Biden boj proti covidu pojal jako svůj hlavní program a jakkoliv v mnohém ostatním s ním mnozí čeští realisti včetně mě nesouhlasí, v tomto měl jednoznačně pravdu a proto zvítězil.

A tak progresivistický Biden, který by si mohl podat s našimi Piráty ruku jako jejich mentor, zvítězil

---

Angela Merkelová zase nese zásadní odpovědnost za to, že svým obrovským vlivem spoluprosadila, že zajistění a distribuce vakcín bude výlučně v rukou Evropské komise i její chráněnkyně Ursully von der Leyen.

A tak přes masivní a relativně důsledná opatření zaměřená na minimalizaci fyzického kontaktu mezi občany se kovid nedaří zvládnout, protože Německo má, tak jako celá Evropa totální nedostatek vakcín. A bez očkování prostě nelze epidemii zvládnout.

Katastrofa.

A proto progresivističí zelení, kteří  chtějí změnit myšlení Německa, podobně jako naši Piráti či bidenovci v USA se sunou nahoru a snad poprvé mohou mít svého kancléře. No máme se na co těšit.

---

U nás je výsledek stejný, jen důvod je jiný.

Česko svého  nejlepšího epidemiologa Prymulu. Bravurně stál jako ideový vůdce a mentor v jarní fázi epidemie a Česko ji zvládlo na jedničku. A byli jsme skvělí jako Rakousko Sebastiana Kurze. Možná si málokdo vzpomene, že už tehdy Babiš po 14 dnech odvolal Prymulu z funkce šéfa Ústředního krizového štábu, protože Prymula rozhořčil naši opozici, že podporoval uzavření hranici a představte si to, řekl tehdy nehoráznost, že hranice v Evropě budou možná zavřené i třeba příští rok, tedy rozumějme si, ten dnešní rok. Jeho vliv však nebyl schopen v první fázi zastavit, protože Češi mi v otázkách epidemie zpočátku jasně věřili.

Bohužel největší chybou Andreje Babiše je, že chce všechno řídit i to, čemu nerozumí. A navíc tomu věnuje bohužel mimořádnou a neutuchající energii. Všichni víme, že nejhorší je aktivní blbec. A tak se podvolil potřebě rozvolňování, kterou výkřiky prosazovala opozice, což přirozeně byla zásadní chyba. Jakmile to na podzim bouchlo, udělal na chvíli rozumný krok. Jmenoval profesora Prymulu ministrem zdravotnictví. Během 4 týdnů se začala křivka nákazy zastavovat a obracel se trend. Ovšem Prymula do úřadu nastoupil příliš sebevědomě a sebejistě a to Babiš nemohl připustit. A tak přišlo známé spiknutí, které zorganizovala Babišova pravá ruka Faltýnek a jakési setkání, a je v podstatě úplně jedno, co bylo jejím předmětem, která se odehrála v zavřené části restaurace, čili neprovozující  hostinskou činnost. A když profesor Prymula vycházel z restaurace, byli již připraveni reportéři, jeho fotografie, že jde tři metry bez roušky zaplavily  nejprve žumpovní Blesk, na který Babiš nedočkavě čekal. A už padaly argumenty o ztrátě důvěry a pod. Odvolání, respektive odstoupení Prymuly přineslo fatální důsledek. Do funkce byl jmenován vášnivý chvilkař, který podepisoval před rokem petici na odvolání „estébáka“ Babiše, chvilkař, který byl zčásti milován TOP 09 a tím byl protibabišovsky posílen a nás zavedl tam, kde jsme tj. k největšímu počtu mrtvých k počtu obyvatelstva na světě.

Dnes se ukazuje, že byla chyba, že Prymula odstoupil. Prezident jasně řekl, že by Babišovu návrhu na jeho odvolání nevyhověl. A dnes bychom byli za vodou. Babiš už trvale Blatného začal kritizovat, ale ten se mu – a právem směje do očí. Ani náhodou neodstoupí. Sám je kvalitně naočkován a nic mu nehrozí.

Prymula by nepochybně byl důslednější a hlavně. Jakmile by nastala chvíle, která nastala dnes u nás, že dodávky vakcíny přes EU selhaly, dávno by využil možnosti výjimky pro ruský Sputnik V  jako Maďarsko a mohly bychom tady mít tak jako oni 2 milióny vakcín. Ono to nakonec asi tak dopadne a Sputnik jako další alternativa bude používán i v Německu, potom v Itálii a nakonec až tu zbytečně pomřou další tisícovky lidí i u nás.

Zkrátka a dobře: Odvolání Prymuly bylo zločinem a Babiš důvodně padá.

A proto u nás podle Kantaru, Medianu, ale i agentuře Poll od Polls, která se opírá o vážený průměr ze všech aktuálních výzkumů Babišovo ANO padá a na prvním místě jsou progresivističtí Piráti, podobně jako Zelení v Německu, či dříve bidenovci v USA. Čísla jsou jasná a nevidím důvod je zpochybňovat. Vyjadřují realitu.

Do voleb už tak daleko není. Jak v Německu, tak v Česku se volby konají v brzkém podzimu. Koronavirus by musel být zásadně zlomen do července.

Se Sputnikem jako další vakcínou, když Astra Zeneca je už dnes podávána v Německu jen na vlastní riziko očkovaného by byla jakási naděje.

Ale museli bychom zabrat, Babiš jmenovat Prymulu a sám za manželkou odcestovat do Dubaje.

Asi tak.

 

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.