Proč státní zastupitelství i policie nestíhají protiruského militantního xenofoba Koláře?

socha koněv
30.8.2019 10:15
Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář je exemplárním případem národnostní i politické xenofobie, kterou každým dnem stupňuje s pocitem, že si může všechno dovolit.

Na zatím to tak vypadá, že stejný názor zaujímá i ministerstvo vnitra, které za nejnebezpečnější projev xenofobie pokládá pravicový extremismu Tomia Okamury. Ale zcela zapomíná, že nejvíce nenávisti, lží, urážek a napadání prosazují onačejší pravicoví extremisté. Nenávist proti Rusku, často spojená s požadavky na započetí dokonce i jaderné války z úst fanatické aktivistky Langšádlové, opakované výkřiky Miroslava Kalouska, že je prezident republiky ruským švábem a agentem Putina mluví za vše.

To ovšem nevadí oběma personálním kukačkám TOP 09 na nejvyšších postech státních zastupitelství Nejvyššímu státnímu zástupci Pavlovi Zemanovi i Vrchní státní zástupkyni Bradáčové, aby jejich aktivity zcela ignorovaly. Aby jim to ovšem vadilo. Před mnoha lety je do těch funkcí prosadil dnes stále ještě existující předseda TOP 09 coby ministr spravedlnosti TOP 09.

Státní zastupitelství – ať si kdo říká to, či ano – je fakticky monokratickým orgánem. Bez těchto dvou topkařů se prakticky nic nehne. A kdo kritizuje, okamžitě vypadne. Dnes plní zadání opozice, podněcují protesty proti ministryně spravedlnosti a mobilizují média k doživotnímu svému posílení.

Státní zástupci jsou zástupcem státu, realizátory vládní politiky. Jak ovšem mohou tito dva dva topkaři tuto politiku realizovat? Ne nemohou. Oni realizují představy TOP 09, Pirátů atd. Opozice je chce nezávislými, ale na vládě, ne na sobě, protože potřebuje, aby bojkotovali právní politiku vlády. A média jim jdou na ruku.

To fakt musí přestat.

Úděsná nevyváženost se projevuje právě v oblasti trestního stíhání verbálních politických trestných činů. Poslankyně Maříková SPD se kvůli se objevila ve zprávě ministerstva vnitra o extremismu za druhé čtvrtletí letošního roku, pro trestný čin Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod, která měla na svém facebooku uvést: „Je zakázané dovážet invazivní nepůvodní druhy rostlin a zvířat na území Evropské unie. Muslimští imigranti také nejsou původními obyvateli Evropy a stejně jako invazivní druhy znamenají nečekané šíření a postupné vytlačení původních obyvatel Evropy. Proto by měli mít také zákaz vstupu na území Evropské unie,“

Migrace je jeden z nejzávažnějších sociálních jevů a je pravdou, že značná část nejen českého obyvatelstva se jej obává. Příklady ze západní Evropy, ale i USA jsou děsivé. Často dochází k paralyzování státní moci, zvýšení kriminalitě, vytváření paralelních systémů islamistické samosprávy včetně používání práva šária. Zcela nesporně to díky pevnosti většiny našich politiků to zatím není palčivý problém České republiky, ale západní Evropa, USA atd, se před desetitisíci neadaptovanými imigranty neumí bránit.

Pokud policie a topáčtí státní zástupci stíhají tuto poslankyni, jejíž příměr byl inteligentní a neškodný, proč proboha nestíhají starostu Prahy 6 Ondřeje Koláše, člena extremistické TOP 09, jehož výroky jen za poslední týdny přesahují snesitelné hranice, zejména, když je silně a s radostí zveřejňuje v médiích.

Jestli nejprve podpořil ty, kteří, kteří postříkali památník maršála Koněva, následně zabraňoval jejich odstraňování a ještě následněji nazýval tyto lidi ruskými trolly a dodal další hanlivé výroky na adresu že nebude čistit boty ruským generálům, pak budiž řečeno, že mnohačetné jednání, fanatické vyvolávání nenávisti k Rudé armádě, která nás osvobodila je trestný čin Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich +práv a svobod.

Podle Čl.21Smlouvy o přátelství a spolupráci uzavřené 26. srpna 1993 a podepsané tehdejšími prezidenty Václave Havlem (jinak to miláčkem rodiny Kolářů) a Borisem Jelcinem, se obě smluvní strany zavazují, že budou na svém území zajišťovat péči o vojenské hroby a vojenské pomníky druhé Smluvní strany, jejich udržování a přístup k nim.

Samozřejmě, že na prvém místě je to povinnost České republiky, ale nepochybně v rámci svého území i starosty. K čemu by tam také jinak byl.

Ponechám si to na trestní oznámení, na které budu mít čas až v příštím týdnu, ale věřím, že se svým jednáním, kterým chce podporovat vandalismus na vojenském pomníku a rovněž dopouští i trestného činu zneužívání pravomoci úřední osoby.

Ale nebojte. Dám si s tím práci…

A teď k těm dvěma výtečníkům, kteří jsou pohrobky vládnutí ODS-TOP 09 Pavla Zemana a Lenky Bradáčové.

Jeden z prvních kroků, který učinil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj bylo, že vyzval bývalého generálního prokurátora k rezignaci a den po svém odchodu z funkce už je stíhán za své mnohé trestné činy

Nedělejme si iluze, že jsou Pavel Zeman i Lenka Bradáčová za těch deset let čistí. Vše se muselo zamést po koberec, a když nezametlo, policista i tak skvělý jako plk. Martinec musel padnout.

Boží mlýny melou. Nemůžete dělat novou férovou právní politiku se starými šíbry.

Jen pojďme do toho.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

  Chaos, klam a přetvářka, či snad pokus o pouhopouhé vyvolání zdání chaosu ? Popřípadě lze uvažovat ve smyslu zdání či klamu. Po období téměř třicet let jsme se stali nechtěnýmí svědky a vlastně i aktéry naši současné národní tragédie. Toliko prvotně se snad jednalo o  vyvolání zdání jakési tragické frašky. Nám aktuálně vládnoucí až za hrob mocichtiví velkoburžoazní kouzelníci a kompars jejich posluhováčů, nám ustavičnou propagandou zblblým takto ovčanům samozřejmě průběžně namíchávají onen jimi kýžený elixír, dá si již uvést zdánlivých zmatků, v němž zcela přehlížíme jak s námi tato současná vládnoucí garnitura a to zcela nehorázně manipuluje. Nelze však přehlédnout, že v tom co se nám nabízí jako směska chaotičnosti a toliko improvizovaného vládnutí, ve skutečně představuje cílené úsilí o zotročení většiny lidstva, aby posluhovala několika jedincům.

   Znevažování oběti příslušníků Rudé armády při osvobozování tehdejšího Československa, byť bylo tehdy v podobě nacistického protektorátu a jakéhosi formálně prý samostatného státu, se stalo pro současné mocipány příznačným. Jako mávnutím kouzelného proutku se najednou záhy po tunajším posledním mocenském a majetkovém objevilo množství padělatelů a přepisováčů dějin a v návaznosti i přemalovávačů symbolů našeho osvobození. Tento zhoubný proces započal tehdy tak zdánlivě nevinně, když se počátkem devadesátých let minulého století přistoupilo k vyzmikovávání rudých hvězd na četných místních památnících vojínů RA, kteří za naše osvobození položili své životy.

   Samozřejmě, že velmi oceňuji záměr autora článku o podání trestního oznámení proti hanobilotelům symbolu našeho osvobození. Mělo by se však jednat o jeden z kroků jak se postavit blížícímu se nebezpečí. Hlavním problémem však zůstává, že oboje vedení kdysi prý levicových stran otevřeně kolaboruje se současným protilidovým vládnoucím systémem, když mu vlastně dělá jakési šašky a obezličky při souboji oligarchů při boji o moc a dosahování co nejvyšších osobních zisků. Zkrátka ABSURDISTÁN.

Dona

Nestrannosť, nezávislosť = najväčšia ilúzia a klam v novodobých dejinách. Je to jedna z mnohých ilúzií, ktoré propaganda liberalizmu vymyslela ako najúčinnejšiu zbraň na vymývanie mozgov. Musí sa uznať liberálom, že pochopili psychiku človeka, pochopili  silu a hĺbku soft power - naočkovať ľuďom vieru v nestrannosť a nezávislosť.

V ľudskej spoločnosti nie je nikto nestranný a nezávislý - a už vôbec nie v politike. Pretože :

1/ Každý človek je od kojenca až po dospelosť niekým vychovávaný a ovplyvňovaný. Každý sudca, policajt, úradník, poslanec, lekár, učiteľ, novinár... má svoj politický názor, osvojenú životnú filozofiu, svoj postoj k iným názorom... ktoré v pude sebazáchovy alebo sebapresadenia buď skrýva a potajomky uplatňuje, alebo presadzuje .

2/ Každý človek v procese dospievania sa naučí byť farizejom, oportunistom, klamárom, podvodníkom, zlodejom ( keď len ukradne rodičom svoju prvú cigaretu...)

3/ Dospelý človek už vie, čo má hovoriť, čo má robiť , čo skrývať - keď chce uspieť v zamestnaní , aj keby chcel byť vrátnikom, čašníkom, predavačom, sudcom, policajtom....

Príklad za všetky : nezávislý poslanec neexistuje už preto, že sám z 200 poslancov nič nepresadí, nič pre voličov neurobí. Preto sa musí s niekým spojiť a hľadať kompromisy - a tým stráca na  kvázi nezávislosti. Napriek tomu rastie počet   tých, ktorí seba označujú ako nezávislých. A ľudia ich volia - práve kvôli tej " nesmrteľnej " ilúzii. Ďalšia skupina sa hrá na nezávislých tak, že prijme miesto ministra ako nečlen jednej strany a tvári sa , že  je nezávislý a takto  chce oklamať ľudí. Žiaden sudca nie je nezávislý a nerozhoduje nezávislo na politike - už preto nie, lebo jeho politický názor k niekomu inklinuje.

Od počiatku až dodnes je smiešne hovoriť o tom, že hlavným znakom demokracie je nezávislosť 3 pilierov : exekutívy, zákonodarnej a súdnej moci. Nielenže to nie je možné dosiahnuť kým človek bude človekom, kým človek človeku bude vlkom - ale prečo brať ľuďom ilúzie - často jediné, čo majú ?

Ak niekto vkročí do politiky( a kdekoľvek inde ) s čistým štítom, niekto sa už postará, aby sa ušpinil. Biela ovca v čiernom stáde ...?