Progresivistický liberalismus utrpěl ve Francii děsivou porážku…

francie marianne
21.6.2022 13:23
Asi zřejmě každý, kdo sleduje zahraniční politiku, zaznamenal, že Emmanuel Macron utrpěl výraznou porážku a že silně narostla radikální levice vedená sedmdesátiletým bouřlivákem Mélenchonem, ale dramaticky oproti předpokladům uspěla i konzervativní patriotka Marine Le Pen. Zatímco s úspěchem Mélenchonem každý počítal, a dokonce soutěžil o první místo, s úspěchem Marine Le Pen s ohledem na tradiční blokování ve druhém kolem francouzských voleb nepočítal nikdo. Proto jejích 89 mandátů oproti minulým 8 mandátům je triumfem a dá její formaci velkou sílu v parlamentním boji i v politickém životě Francie.

Co ale možná zapadlo, je jeden fakt. Celá Evropská unie je silně vedena progresivismem počínaje nejrůznějšími variantami podpory různých sexuálních odnoží, trvalé persekuce nemainstreamových názorů, až po podporu co nejužšího centralistického modelu EU. Až dosud byl jednoznačnou liberálně-progresivní jedničkou EU právě Emmanuel Macron … Až doteď.

Vezmeme-li všechny komentáře, které jsou k dispozici shodují se na tom, že zjednodušeně Emmanuel Macron bude působit od počátku jako chromá kachna…Objevují se i názory a přišla s nimi proevropská korespondentka Jana Šafaříková, že příštím prezidentem už bude někdo z onoho radikálního tábora, z radikálního prava či radikálního leva…

Předvídat to, co bude za pět let je asi předčasné, ale jinak je jasné, že potřebujeme pluralistickou Evropskou unii. Nikoliv Evropskou unii vynucující si jednotné progresivistické mantry, počínajíc účelově diktovanými formulkami o právním státě, až po naprosto nedomyšlené sankce proti Rusku, které v prvé řadě postihují především obyvatele EU.

Ten progresivismus se dnes projevuje i ve fanatické podpoře Ukrajiny za každou cenu. Zatímco Orbán si to během své kampaně rozdal proti Zelenskému a nenechal se jím urážet a taky triumfálně vyhrál, Macron udělal snad největší pitomost, že vyrazil do Kyjeva v čele silné trojky uprostřed volební kampaně, kde měl být mezi voliči a logicky prohrál. Právem ho za to kritizovala Marine Le Pen a tuším, že i Mélenchon.

Čeho je moc, toho je příliš. A té Ukrajiny už je zatraceně hodně.

Rozumní lidé, kteří chtějí rozumnou Evropskou unii proto z porážky Macrona musí mít radost. A Evropa by si mohla trochu nadechnout…

Asi tak.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.