Triumfující Zelenský se dříve či později stane pro Západ noční můrou

vyvadil ilustrace
16.11.2022 09:44
Bez jednání mezi Západem a Ruskem nemůže přijít mír.

To ovšem si odmítají přiznat jak hlavní loutkovodič války Západu proti Rusku Biden a stejně tak i jeho hlavní loutka prezident Zelenský. A potom samozřejmě političtí hlupáčci typu Fialy či Černochové. Ale ti jsou bezvýznamní.

Generál Armagedon Sergej Surovikin, vítěz ze Sýrie rozhodně nezahálí. Vše se v součinnosti s ministrem zahraničí Lavrovem a jistě vše pod taktovkou Vladimíra Putina v posledním týdnu obrátilo o 180 stupňů

Posuďte následující sled:

 • strategické stažení ruských vojsk na levý břeh Dněpru vyhlašované Zelenským i západními politiky a médii, coby téměř počátek konce Ruska
 • návštěva ministra zahraničních věcí Indie v Moskvě, a dvoudenní jednání s ministrem Lavrovem.
 • oznámení, že se Vladimír Putin nezúčastní summitu G 20 na Bali
 • výkřiky britského premiéra sedícího proti Lavrovi, ať Rusko z Ukrajiny vypadne
 • triumfalistická řeč Zelenského, že podmínkou míru je opuštění celého území bývalé Ukrajiny
 • stručné konstatování Lavrova, že představy Zelenského jsou nerealistické
 • urychlený odjezd Lavrova z místa summitu
 • a bezprostřední následné největší bombardování od 10. října na strategickou infrastrukturu
 • Polovina obyvatel Kyjeva poté zůstala bez elektřiny.
 • Došlo k zásahům v Oděse, Krivoj Rogu, Charkově, Chmelnickém, Žytomyru, Lvově, Vinnici, Kovelu, u Kremenčugu, Čerkassy, Rivně a Kropyvnickém. 
 • Následky jsou všude jiné. V Charkově zastavilo metro, ve Lvově jsou problémy s mobilní komunikací a 80 % lidí je bez elektřiny.

Jako třešnička na dortu objev údajné ruské rakety v Polsku, kdy ovšem i Biden zamyšleně před kamerami konstatoval, že směr rakety nesvědčí o tom, že by ji vyslalo Rusko.

To ovšem nebrání naší totálně pitomoučké Černochové, aby neprohlásila, že Rusko musí být potrestáno.

Válka je věc zlá. Ale rozhodně neskončí, když Západ zabetonuje ve své nerealistické pozici, že Rusko bude na hlavu poraženo.

PS.: Podle Lavrova bylo přijato vzájemně si odporující prohlášení v tom smyslu, že některé země kritizují Rusko za jeho invazi na Ukrajinu a zároveň že některé země jsou proti Západem zavedeným sankcím a podporují jejich zrušení. To, že západní státy odsoudí Rusko, bylo očekávané. Že ovšem nezápadní svět odsoudí západní sankce je bodem pro Rusko.

Po jednom týdnu od opuštění Chersonu se tak ukazuje, že síly Západu a Nezápadu ve vojenském, vojensko - sankčním i diplomatickém smyslu jsou minimálně vyrovnané. A spíše vychýlené ve prospěch Ruska. Triumfující Zelenský se dříve či později stane pro Západ noční můrou.

Přeji pěkný den, přátelé.

 

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.