Vyjádření úcty těm, kteří bojovali společně, aby porazili nacismus

trump putin free
28.4.2020 14:52
U Vladimíra Putina je hluboký respekt k bojovníkům proti nacismu za druhé světové války přirozený. Velká vlastenecká je pro Rusko nejvýznamnější historickou událostí 20. Století. Že se ale přidal i prezident spojených Států, když protiruské sentimenty neustále otravují vzduch v americké společnosti, asi mnohého překvapilo.

To prohlášení má hloubku historických dokumentů  a je po velmi dlouhé době znovu příkladem, na který my mladší jsme byli zvyklí v době Reagana, otce i syna Bushových a Michaila Gorbačova na straně druhé.

Byli jsme generací, která chtěla mír.

Dnes se mír stal čímsi nevkusným a fašizující typy Koláře, Novotného,  Kalouska, Topolánka, Petříčka si přejí válku v idiotské představě, že ji Západ může proti Rusku vyhrát.

Nevím, kdo byl iniciátorem a tvůrcem tohoto prohlášení, ale vše nasvědčuje tomu, že jím byl nový velvyslanec v Rusku John J. Sullivan, který byl Trumpem do Moskvy vyslání s cílem zlepšit vzájemné vztahy.

 To prohlášení je skvělé.

Historické setkání  Rudé armády a amerických vojsk v Torgau  uvedli prezidenti jako příklad, že jejich země dokážou odložit rozpory, budovat důvěru a spolupracovat.

A zdůraznili: „Zatímco dnes pracujeme na tom, abychom čelili nejdůležitější výzvě 21. století, vyjadřujeme úctu hodnotám a odvaze těch, kteří bojovali společně, aby porazili nacismus,“ praví se v prohlášení Bílého domu a Kremlu.

Americký velvyslanec v Moskvě John Sullivan na Twitteru označil setkání na Labi za „symbol toho, co můžeme dokázat, když pracujeme společně ve prospěch společné věci“.

Aby našim fašistům bylo jasno. Ti vojáci ze sovětské strany byli členy armády 1. Ukrajinského frontu, který se rozhodujícím podílem zúčastnil  na osvobození Německa, Berlína i Prahy. A velvyslanec Sullivan to ví. To nebyli Ukrajinci, jak svého času debilně – jinak to opět nelze nazvat – označil Karl zu Scharzenberg.

Donald Trump jistě nezná detaily, ale jmenováním tohoto velvyslance dal najevo, že společné historické dědictví na záchranu světa pře nacismem bere vážně.

I na naše fašisty přijde řada. Ta zvěrstva páchali  již i za druhé republiky a za Protektorátu.

Neofašisté typu starosty Koláře,  Novotného, či primátora Hřiba, ale rozumí jim jistě nadpoloviční většina Čechů, Moravanů a Slezanů… šíření  jejich nenávisti, zloby a fašismu je tak intenzivní, že není možné nacházet pro ně ospravedlnění. Jsou to fanatici   ražení Goebbelsa a průraznosti Heydricha.

Startují nenávist jako to uměl snad jen ministr Moravec. Anatomii jeho zrady a konec jsme viděli v televizi.

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.