Let MH17 byl ukončen zásahem rakety, kterou má ve výzbroji Ukrajina, nikoli ale Rusko

mh 17 děti
14.10.2014 22:52
Hackeři ze skupiny CyberBerkut pronikli do vnitřního systému ukrajinského Ministerstva obrany a na na svém webu zveřejnili celou řadu dokumentů. Jeden z dokumentů varuje ukrajinskou armádu, že se má připravit na nepříjemné věci. Pod textem ze 7. srpna je podepsán šéf kyjevských vzdušných sil Igor Zorin a obsah je věnován sestřelení letu MH7 nad východní Ukrajinou.

Nizozemská komise totiž našla v letadle úlomek střely země-vzduch 9M38, která patří PVO-systému Buk nebo Buk M1. Holanďané upozorňují Ukrajince, že tento úlomek s největší pravděpodobností patří typu hlavice 9N314 nebo 9M38 PVO-rakety. Systém střel M1 byl v SSSR zaveden mezi roky 1970-80, ale v Rusku byl zcela odstraněn a modernizován. Naopak Ukrajina má těchto starých komplexů Buk M1 po pádu Sojuzu asi 70 kusů. Rusové dnes operují pouze se systémy Buk-M1-2 a Buk-M2, které byly zavedeny do výzbroje po rozpadu SSSR v roce 1991. Dokument nepřímo potvrzuje "uřeknutí" šéfa SBU (ukrajinské tajné policie) Valentina Nalivajčenka, že letadlo bylo sestřeleno právě tímto druhem střely, kterou má ve výzbroji pouze ukrajinská armáda. Dokument je současně důkazem, že v Holandsku pracující komise vyšetřující pád malajsijského letadla má zjevně nadstandardní vztahy s kyjevskou mocí v čele s prezidentem Petro Porošenkem.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

pavel_kalenda

Komu to prospělo

Je sice důležité, jaké úlomky rakety nebo střel se najdou v troskách letadla, ale to může vést pouze k odhalení střelce, který stiskl spoušť. Toho ale už mohlo mezitím přejet auto. Mnohem důležitější je objasnit otázky jako "Kdo přikázal letadlu letět nad válečnou zónou a proč?", "Proč byl odkloněn nad Varšavou právě let MH17, když předchozí lety malajských aerolinek vedly cca 200 km jižněji?", "Proč muselo letadlo klesat právě nad opolčenským územím?", "Proč vydal Kiev prohlášení o sestřelení letadla v době, kdy snad ještě ani trosky letadla nedopadly na zem?", "Proč komise států, majících zájem na zatažení Ruska do války, nezveřejnila nic podstatného, přestože Porošenko věděl, že za sestřelení letadla mohou Rusové?".

Z ohlušujícího mlčení jak Kieva tak komise je dobře čitelné, komu sestřelení letadla mělo posloužit. Kdyby se našly důkazy proti Rusku, už by byly 7 minut po jejich nálezu zveřejněny.