Strana Linke se prosadila v Brémách

bremy koalice
16.8.2019 10:31
Ačkoli se zemské volby v Brémách konaly již v květnu, až včera byla zvolením sociálního demokrata Andrease Bovenschulteho novým premiérem formálně stvrzena nová zemská koalice.

Dohodli se na ní sociální demokraté (SPD), Zelení a Levice, kteří mají 49 z 84 poslaneckých křesel. Ve volbách sice zvítězila CDU, větší koaliční potenciál ovšem měla SPD, která byla z prvního místa sesazena poprvé po válce.  Bovenschulte podtrhl, že koalice se stranou Linke by neměla být  považována za model budoucí vlády na spolkové úrovni. Nedávno ovšem možnost spolupráce se stranou, která po pádu NDR  vznikla  z   Jednotné socialistické strany Německa,   naznačili lídři SPD. Dosud byli postkomunisté součástí zemských vlád pouze na území bývalé NDR. Připomeňme, že sociální demokraté z SPD v posledních volbách zaznamenali nejhorší historický výsledek a od této chvíle neustále klesají. V současné době se již blíží 10 procentům.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Pavel Franta

Postkomunisté v Brémách?

Do Die Linke přestoupilo ve starých spolkových zemích minimum komunistů z DKP. Drtivá většina členů Die Linke jsou bývalí členové SPD, kteří po rozštěpení strany následovali předsedu SPD Lafontaina.