Noční vlci dnes přijeli do Polska

Braniewo
25.4.2015 23:15
Portál Braniewo.wm.pl informuje, že téměř 400 Rusů a mezi nimi i 206 motocyklistů se dnes v Braniewu účastnilo vzpomínkové slavnosti při příležitosti 70. výročí II. světové války. Přítomná byla i delegace motocyklové brigády Noční vlci, která přijela z Kaliningradské oblasti.

Přítomne byl také kalingradský gubernátor Nikolaj Cukanov, velvyslanec Ruska v Polsku Sergej Adriejev a generální konzul v Gdańsku Aleksander Karačevcev. Vzpomínkový akt se uskutečnil na hřbitově sovětských vojáků a byl mu přítomen také starosta Braniewa Leszek Dziag. Ruský velvyslanec poděkoval za možnost uspořádat vzpomínkový akt a ačkoli v současnosti podle něho vzájemní vztahy nejsou nejlepší, ve chvílích, kdy už šlo o přežití obou národů, Rusové a Poláci vždy byli společně. Následně se uskutečnila ekumenická bohoslužba a byly složeny květiny u pomníku generála Władysława Anderse.  Na hřbitovu sovětských vojáků v Braniewě je pochováno asi 30 tisíc vojáků, kteří padli v bojích o Vislanský záliv. Pochováni jsou v 250 bezejmenných mohylách a pouhých 20 jmenovitých hrobech.

 

Ilustrační foto Tomasz Waszczuk, mototour.plKomentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paysan

To je dobře

Také mne ta zpráva potěšila a doufám, že podobných vzpomínkových akcí se dočkáme i v našich krajích. Je fajn vidět, že zdaleka ne všichni podlehli nepřetržitému vymývání mozků.

Vladimír Štingl

DOBRÁ ZPRÁVA z POLSKA - a co sedmilháři z našich médií??

Je více než potěšitelné, že je stále dostatek slušných, myslících a korektních lidí, kteří nezapomínají, že je třeba NEZAPOMÍNAT na ty, jejichž obětované životy umožnily, aby oni dnes žili...... Dobře se to čte, protože přes rozdílné názory a nepříliš dobré vztahy dvou národů, štvavá antiruská propaganda dirigovaná amíky nezamezila tomu, aby se obě strany poklonily a uctily památku desetitisíců neznámých vojáků - lidí, kteří obětovali své životy za očištění cizí země od německé fašistické sebranky, vrahů a bestií.

Po našich zemích se prohánějí americké strykery a z ruských motorkářů a pietní vzpomínkové akce se dělá málem incident na pomezí "třetí světové"..... Panebože, kdy se zbavíme těch prolhaných kryplů, dementů a zaplacených zmetků, abychom vnímali rozdílné názory díky lidsky vyváženým a nezaujatým, objektivním zprávám jako názory, které nepovedou k válečnému běsnění, ale k sblížení, bez objímání, ale tolerantnímu soužití. Lze se toho ještě někdy dožít? Ta mediální masírka je již doslova odporná.

Díky za velmi pozitivní zprávu.