Viníkem jatek na Ukrajině je prý Evropská unie

porošenko barroso
28.12.2014 00:21
Viníkem válečných jatek na Ukrajině je Evropská unie a ne Vladimir Putin, píše komentátor britského listu "The Telegraph" Christopher Booker. Právě uvedení v omyl západní veřejnosti ohledně příčin událostí na Ukrajině, je podle britského novináře jednou z nejpodivnějších a nejvíce zarážejících událostí právě končícího roku.

"Konflikt byl ukázaný jako důsledek výlučné viny „diktátora“ Putina, srovnávaného s Hitlerem,“ píše Booker. Média obviňují Putina z připojení Krymu a podpory separatistů na východě, ale zapomínají že je to „Evropská unie usilující o připojení kolébky ruské identity ke vlastnímu imperiu,“ dodává expert. "Bezlítostná expanze Evropské unie má za cíl vyeliminování nacionalismu,“ píše dále Brooker. „A nacionalismus získal tvář prezidenta Putina,“ dodává. Podle autora komentáře „Putin a jeho lidé za to mohou zaplatit velkou cenu, ale nemohla být řeč o zacházení ´s ruským mededvědem´ takovýmto způsobem“. Booker soudí, že „było absolutně předvídatelné,“ že reakce Ruska a rodilých Rusů bude právě taková, jako je na východě Ukrajiny. Připomíná, že 82 procent obyvatel Krymu jsou lidé hovořící rusky. Navíc, kdyby Ukrajina vstoupila do NATO, aliance by získala v regionu další záchytný bod na účet Ruska - konstatuje Christopher Brooker na stránkách britského listu "The Telegraph".Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

josefmikov

tak mala cirkev a tolik blaznu

http://czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/bergoglio-pred-soudni-tribunal-do-haagu.html

Kvido

ale EU nikde vojensky nevpadla!

EU zrovna nemusím, ale argumenty "experta" The Telegraph jsou chabé. Putin si přisvojuje na Krymu a Ukrajině vliv a území vojensky. EU si nic vojensky nepřisuzuje, v tom je zásadní rozdíl, takže pletete lidem hlavu. A Vy mu to papáte? Velmi se divím!!

 

 

Kvido

Krym BYL odjakživa RUSKÝ

Ano, to byl. Ale pak došlo k dohodám. Proč až teď post Putin zasáhl. Pozdě. Proč? Od roku 1954 se Krym stal rozhodnutím Nikity Chruščova součástí Ukrajinské sovětské socialistické republiky. Tento statut uznala po rozpadu Sovětského svazu v tzv. Budapešťském memorandu z roku 1994 i Ruská federace. Tak co chtějí nyní - a vojensky, tanky jako v r. 1968 třeba u nás???!!!Tečka!!!

Prostě, je jiná světová konstalace. Jistě, Amíci se snaží, pač chtějí suroviny a strategické místo, aby tam bylo v rámci EU. Bylo by záhodno "zahodiit" sankce, neprospívají skoro nikomu. A obchodovat i s Rusy, pač obchod je jedna věc i proto, aby Rusako nepadlo na kolena, což hrozí pokud se neujme BRIGS, a bláznění Putina s územními nároky věc druhá, odsunout na vedlejší kolej! V nejhorším jednat a ne blafovat, jak tomu je ze strany Ruska dosud.

Václav Semerád

Proboha, co to pořád melete?

Proboha, co to pořád melete? Jaképak vojenské připojení, jaképak tanky? Proč lžete? Co sem pořád pletete rok 1968 u nás? Jakápak tečka?

Opakuji ještě jednou pro Vás: Krym byl i po připojení k Ukrajině autonomní oblastí s vlastním Parlamentem. Tento Parlament, zvolený dávno před Majdanem (!!), vypsal referendum o odtržení od Ukrajiny, referendum dopadlo tak, že přes 95% obyvatel chtělo odrtržení, takže se Krym naprosto legálně odtrhl. Slovensko se také neodtrhlo od Čech pomocí sovětských tanků, co sem pletete rok 1968? Nápad připojit se k Ruské federaci vyšel také z Krymu, ne od Putina. Tomu to v podstatě přilétlo jako hodně horký brambor, který se nedal odhodit. Putin Krymem nezískal nic - jen kus hodně zaostalého území, který mu navíc přinesl (a ještě přinese) hodně trápení.

Jaká byla úloha Rusů? Putin Krym nechtěl. Vymlouval referenda jak Doněcku, tak i Krymu. Jenže když občané Krymu požádali o přijetí do Ruské federace, vyhověl jim. Vlastně mu nic jiného nezbylo. Kdyby to neudělal, sami Rusové by ho zatratili. Pravda, na Krymu byly a jsou ruské základny. Jsou tam od carevny Jekatěriny a nebyly ani plně obsazené. (Podle dohod: max. 25.000 mužů, skutečnost: 16.000) Nevyšel od nich jediný výstřel, nevyjel jediný tank. Asi protože to jsou základny námořní, jsou tam lodě a letadla, ale ne tanky! A Rusové pomohli Krymčanům jen tím, že spolu s nimi postavili hlídky na Pěrekopské šíji, kde nedovolili přijet aktivistům (=teroristům) z Majdanu. Rusové na Krymu nestříleli. Oba dva mrtvé zabil aktivista = terorista z Majdanu ve snaze poštvat Krymčany proti Ukrajincům. Jednoho mu mohou uznat jako zabitého nepřítele v boji (i když zezadu), druhého mu uznají pouze jako zákeřnou vraždu vlastního. Krymčané se s Ukrajinci prát nezačali, naopak chytili toho, kdo porušil příměří. Byl to Kijevan - aktivista z Majdanu, Ukrajinec. Tedy - ne Rus.

Máte právo na vlastní názor, ale nemáte právo na vlastní fakta. Než se do nějaké diskuse pustíte, koukejte si nejprve zjistit, co se tam doopravdy stalo. A v tomto případě se nesmíte spoléhat na naše veskrze prolhaná média. To, že něco tvrdí Česká televize, neznamená, že je to pravda!

Melete si tu pořád svou - jako malej Jarda!

Kvido

Nj, dvojí pravda

A to není fakt:

V průběhu března se počet vojáků z ruské fedareaca na území poloostrova Krym zvýšil až na 6.000. Ruští kozáci ustanovili kontrolní stanoviště na příjezdové silnici na poloostrov, aby znemožnili příchod stoupenců prozápadních ukrajinských sil. Dle slov zástupce Ukrajiny při OSN se jednalo dokonce o 15 tisíc ruských vojáků.

Ano chtěli do Ruska lide z Krymu, ale rychle vystřizlivěli. Přestože tam byly na zdech nápisy "Putine, vysvoboď nás", (to je těch 95 procent).Kamarád tam má rodinu a tak mi tu nemusíte nic objasňovat, i když děkuji i za tyto vaše texty, je to pro rozumný dialog nutné a beru je).

Já vím dobře, jak to tam vypadá. Loni na jaře, psal ten ruský kamarád o "zelených mužičcích", takže to určitě není smyšlenka. V Simferopolu viděl velmi často chodit chlapy v zelených maskáčích. Bez nášivek a zbraní. Později jejich přítomnost nezastríral ani Putin... Takže není to tak jednoznačné, že Putin, mrzí mě to, je bohužel na Krymu fakt agresor.

Václav Semerád

Mám tam také známé

A ti tvrdí něco jiného. Předně si odškrtněte slova zástupců Ukrajiny - jsou dávno vyvrácená. Na Krymu bylo legálně 16.000 ruských vojáků, ale ti se toho neúčastnili, protože by museli ponechat základny bez dozoru. Faktem je, že znemožnili Ukrajincům vyplout z jejich námořní základny - potopili jim na vjezdu do přístavu jednu svoji starou minolovku, čímž jim jen oplatili blokádu Černomořského flotu během Gruzínské krize 2008, která se dala považovat za akt agrese Kijeva.

Zelení mužíčci (nebo "zdvořilí lidé" - jde o úhel pohledu) tam pomáhali udržovat pořádek. Bez jediného výstřelu! To byla spíš morální podpora než vojenská. Žádné tanky, žádná střelba. Putin je tam neposílal, ale ani jim v tom nebránil. Tomu Vy říkáte agrese? Porovnejte to tedy se skutečnou agresí Ukrajinské armády proti Donbasu. Ukrajinci přijeli s tanky, těžkým dělostřelectvem a raketomety a od začátku bezohledně bombardují civilisty. Teprve tomu se dá říkat agrese! Krymu to hrozilo také, protože Kijev neuznává autonomní zastupitele - Parlament - což bylo také "zajištěné" dohodami. Kijev tam jmenoval vlastního"gubernátora", jenže ten se tam ani nedostal. Ukrajina podle Vás smí dohody neuznávat? Máte to ale hodně popletené!

Mimochodem - čeští pozorovatelé na Krymu také jednoznačně potvrdili, že tam žádné vměšování do referend ze strany mimokrymských Rusů nebylo. Považujete je také za lháře? Řekl byste jim to do očí? Přitom ti tam byli osobně! Jejich svědectví má tedy (i pro mě) větší váhu.

Putina uznám jako agresora až pošle do bojů skutečnou armádu. Pak bych odhadoval životnost Kijevské vlády na dva dny plus minus den. Až to Putin udělá, dám Vám za pravdu. V současné době ale nestoudně lžete! I když jen papouškujete lži jiných.

Vzpamatujte se trochu!

Kvido

Děkuji za proti argumenty ke Krymu

Vaše argumenty jsou silné, uznávám.

Osobně bych si přál, aby byly pravdivé. Řada informací naznačuje sice něco jiného, i když jen částečně... Nezbývá, než jen pátrat z mnoha zdrojů a více přátel. Čas ukáže pravdu. Díky za tuto diskuizi. Určitě poučnou, nejen pro mě.

Václav Semerád

Přál bych si, aby to pravda nebyla.

Rozhodně by bylo nejlepší, kdyby válka na Ukrajině byla pouhé science fiction.

Vladimír Štingl

.....A VY MU TO PAPÁTE?......

Pane Vícho, v 21. století je naštěstí PROZATÍM (satelity a nejen ty, vlastní "rokefelerové, rótšíldi" a podobní.....) možná komunikace a získávání info i jinak, než jste "nasál" Vy. To nelze myslet vážně, že "my papáme Putinovi....".  V. Putin si "něco přisvojuje"??????? Kde jste tuhle stupiditu vyčetl, vyslechl???? I Šebek "chápe", že.....  Krym BYL odjakživa RUSKÝ, než ožralý Jelcin "přitakal" kukuřičnému "cvalíkovi", který ani zbla netušil, jak nahrál budoucímu konfliktu..... Asi si myslel "na věčné časy a nikdy jinak"..... Proboha, amíci vyvolali cca 200 konfliktů, za dobu od ukončení občanské války napadly tolik států, že do tolika neumím. Proč jim V. Putin a spol. leží tak v žaludku??? Suroviny, energie, prostor. Nebo se domníváte, že jde o pošťuchování na pískovišti o bábovičku....?

Ale nejsem zde od vysvětlování a poučování, pouze sděluji svůj pohled, náhled a názor. Ale pokud se "divíte", tak já žasnu, jak funguje manipulace a krypldemagogie ala Vaše sdělení. Kam "vpadl" V. Putin a Rusko??? Americkoeuroatlantický ksindl nedělá nic jiného než devastuje nenáviděný východ..... Co Vám říka Srbsko, Kosovo, základny v Rumunsku, Bulharsku a kolosální právě v Kosovou.... Odkud jste "přicestoval"?

 

Vladimír Štingl

Šebku - a ještě někdo.....

Nezapomínej na Graubnera a ty tvoje kámoše, co hrabou a mají políčeno i na Ukrajinu ruku v ruce s tou fašistickou chátrou z EU, SSA a také od nás..... co říkáš na Hegera, Kalouska, Zaorálka a podobné..... To ti asi "uniká"....

A NEPOUČUJ, ty křiváku....

antoninsebek

Ať si bylo, jak si bylo, ještě nikdy nebylo, aby jaksi nebylo.

Ergo kladívko, Vy mě nemůžete urazit. Ani tykáním, natož těmi chabými argumenty. Čest, tykající soudruhu. Toho alkoholu přeji do nového roku trochu méně. 

antoninsebek

Jaképak "prý" ???

Jaképak "prý" ???

 

Viníkem jatek na Ukrajině JE Strejda Sam a  Evropská unie !

Důkazů o tom už na tomto webu bylo uvedeno dostatečné množství.

Kvido

Nezlobte se, kolik máte roků?

Pane Šebek, nelze s Vámi souhlasit. Putin se ukázal jako agresor, tedy Rusko. Když Vám soused zabral před mnoha roky kus zahrady a dodatečně se zjistí na kartrografii, že je Vaše, také na něho půjdete s brokovnicí?

 

Václav Semerád

Na počtu roků nesejde!

Máte v tom pochopitelný guláš, zřejmě sledujete jen naše pokroucené zpravodajství, které všechno i s chlupy přebírá od ukrajinské propagandy. Tyhle příměry jsou pro kočku, rozhodují fakta.

1) Putin Krym nechtěl. Odmítal referenda jak na Krymu, tak na Ukrajině.

2) Občané Krymu vypravili do Kijeva autobusy neozbrojených demonstrantů na podporu Janukoviče a proti Majdanu. Majdanovci je cestou přepadli a rozstříleli, z 300 bezbranných lidí unikla sotva stovka a ti ještě utíkali přes pole a lesy pěšky. Po tomhle vypukla na Krymu panika. Tento masakr naše média totálně zamlčela, nehodil se jim do krámu.

3) Referenda proběhla, jak v Doněcku, Lugansku, tak i na Krymu. Nejjednodušší to měli na Krymu, kde referenda byla naprosto jednoznačná - přes 95% pro odtržení od Ukrajiny. Pro odtržení hlasovali i Ukrajinci a dokonce i Tataři. Krym byl od začátku autonomní oblastí a měl na to tedy plné právo, řeči o porušení ústavy Ukrajiny jsou jen kamufláž. Pod vlivem masakru Krymčanů od Majdanovců nebylo divu, že Majdan nechtěli.

4) Rusové dovolili svým vojákům postavit spolu s místními lidmi hlídky na šíji mezi Krymem a Ukrajinou, aby zabránili očekávanému příchodu teroristů z Majdanu. Stříleli jen místní a to pro výstrahu (do vzduchu). Majdanovci neměli proti sobě bezbranné obyvatele, ale lidi odhodlané nepustit je dál¨, takže couvli. Nikdo nebyl zraněn, natož zabit. Kijevská vláda ruským vojákům říká "Zelení mužíčci", místní je nazývají "Zdvořilí lidé", protože nevystřelili ani jednou. Váš příměr s brokovnicí je tedy účelová lež.

5) Převrat na Krymu byl absolutně nejméně krvavý. Jsou zaznamenáni dva mrtví, z toho jeden Krymčan a jeden Ukrajinec, bylo to u Ukrajinské vojenské základny a oba má na svědomí jeden mladík z Kijeva, který se tam navzdory hlídkám dostal. Použil osvědčenou Majdanovskou taktiku, zastřelil z každé strany jednoho, očividně aby vyvolal bitku. Měl smůlu, neboť ho chytili.

6) Představitelé Krymu (řádně zvolení dávno před Majdanem) pak vyhlásili na základě referenda nezávislost na Ukrajině a současně požádali Putina o připojení v Ruské federaci. Slibovali si od toho, že je Ukrajinci nepřepadnou a nezačnou bombardovat jako Doněck a Lugansk.

7) Putinovi v podstatě nezbylo než je přijmout. Kdyby to neudělal, přišel by o podporu všeho obyvatelstva.

8) Ukrajinské, Západní i Naše média spustily krokodýlí řev o anexi. Nebyla to anexe, rozhodnutí vyšlo od řádně zvolených představitelů Krymu. Každý, kdo použije slovo "anexe" nebo ještě hůř "agrese" přiznává, že o problematice neví nic, resp. jen to, co prošlo cenzurou na Ukrajině i na Západě (bohužel i u nás). Což platí i pro Vás. Jasné?