Byl to geniální krok Trumpa? Nebo idiotismus?

Qasem Soleimani
3.1.2020 16:03
Odstranění zjevně nejúspěšnějšího šéfa iránských Národních gard Sulejmáního na prvý pohled budí dojem totálního idiotismu. Ale možná jen na první pohled.

Donald Trump je pod trvalým každodenním agresivním tlakem Demokratů, kteří ho chtějí porazit a momentálně zvolili taktiku protahování předložení ústavní žaloby proti prezidentovi, pokud možno tak, aby otravovala ovzduší co nejvíce k volbám. To je západní demokracie a americká zvlášť. Odborníci konstatují, že tak tvrdá a neúprosná nebyla nikdy od počátku věků novodobé Ameriky.

Kdykoliv kterýkoliv americký prezident nevěděl kudy kam, tak vyvolal válečný konflikt. Ti zběsilí - Clinton, Bush, Obama - rovnou volili válku. To dává Američanům pocit obrovského sebevědomí. „Jsme přece nejlepší národ světa, ve jménu Boha (já si nevymýšlím, Bush se svěřil, že mu válku proti Iráku ve snu přikázal Bůh)“ A všichni Američani vždycky končí v nějaké podobě Bohem. Prostě po Izraelcích hlavní vyvolený národ světa…

No, asi tak tři hodiny jsem si myslel, že likvidace nejgeniálnějšího vojevůdce Iránu a dalších šíitských států a národů nutně povede k válce.

Možná ano, možná ne… Ale k jaké? A k čemu má vést?

Realisticky musíme konstatovat, že Trump je důsledný pokračovatel amerického imperialismu, doposud jen v ekonomické rovině, tak generál Sulejmání nesporně byl exklusivní terorista….

Pracovní verze této akce je ta, že

1) Donald Trump je idiot, který neví, co činí

2) Donald Trump moc nečte, nebo téměř nečte, ale citem ví, co činí

3) Pompeo zrušil všechny cesty do zemí podbřišku Ruska až na další, s ohledem na aktuální situaci (Pompeo není zase blbej) a přitom

a. není pochyb že onen generál byl možná nejgeniálnějším teroristou a smrt si zaslouží

b. když demokraté budou chtít protahovat impeachment, Donald by mohl o to více bojovat proti iránské, potažmo možná i irácké „agresi“. Média SICE kromě Fox samozřejmě budou na 95% proti němu, ale to je furt

c. ALE JE MOŽNÉ ÚTOČIT NAS PREZIDENTA, KTERÝ JE VE VÁLCE?

Donald Trump má cit pro to, kdo se ve světových věcech jako šachista vyzná lépe a nesporně a důvodně ho obdivuje. Přečetl jsem si několik zpráv o posledním telefonátu Donalda a Vladimíra Vladimíroviče. Podle některých zdrojů trval tuším tři hodiny…

Co si chlapi povídali?

V Bloombergu nedávno vyšla analýza, že Putin, při naprosto minimálních nákladech, je geopoliticky mnohem úspěšnější než USA. Ani na Blízkém Východě Putin rozhodně nepotřebuje Irán, coby nekontrovatelný subjekt. Moc si vyskakují. V tomto ohledu jsou zájmy Trumpa i Putina stejné… A nejen samozřejmě v nich.

CO KDYŽ JE VŠECHNO DOMLUVENÉ.

MALIČKÁ – OPAKUJI – MALIČKÁ VÁLKA - A ÚSPĚŠNÁ - BY TRUMPOVI PŘINESLA HLASY.

A PUTIN SI ABSOLUTNĚ NEMŮŽE PŘÁT NIKOHO Z DEMOKRATŮ.

CLINTON MU SLÍBIL VSTUP DO NATO. ALE SKUTEK UTEK.

Věc je jasná.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Za predpokladu, že prijme svet názor, že Kásem Sulejmání je terorista - v takom prípade každý vojak, ktorý brání vlasť zabíjaním je tiež terorista. Každá vojenská základňa mimo vlasti je teroristická základňa = základňa plná teroristov.

Slovo terorista sa stalo módnym a politicky, mediálne -  užitočným. Skryť za toto slovo je možné všetko, čo si mocipáni a médiá zaželajú. "Konečne sa našlo jednoduché heslo a liek na všetko a proti každému" !

Ospravedlňovať Trumpa, že koná a rozhoduje pod tlakom Demokratov - je možno mediálne prijateľné, možno aj niektoré vlády týmto zľahčujú účinkovanie Spojených štátov na svetovej scéne, či dokonca útoky proti iným štátom ospravedlňujú. Avšak tí, ktorí majú čo len kvapku rozumu, logiky a pud sebazáchovy - nemôžu takýto svetový despotizmus zo strany hegemóna tolerovať, a už vôbec nie prijímať.

Je verejným tajomstvom, že približne 15 rokov beží  "tichá" vojna pomocov dronov. Obama ich vo veľkom používal v Afrike a inde. Británia, Francúzsko, Izrael......= NATO -  rovnako. Niektorí hovoria, že budúcu svetovú vojnu vyhrajú drony.

Kým USD bude vládnuť svetu, dovtedy nebudú mať USA seberovnú konkurenciu - napriek sebelepším raketám a zbraniam. Každá nádej na skrotenie Spojených štátov je len fatamorgána a plané želanie.