Glosář na lem našeho aktuálního politického dění

pelc vladimír
20.11.2020 19:59
Decentní demagogie A. Babiše. Arogantní nadřazenost lhostejné minority.

Decentní demagogie A. Babiše

Schvaluje se státní rozpočet. Rozsáhlé a hlavně zbytečné výdaje by měly být určeny na armádu. Pouze KSČM je ústy předsedy Vojtěcha Filipa mírnou opozicí: Chce z mnohamiliardové kapitoly ministerstva obrany ubrat alespoň miliard deset. Andrej Babiš tvrdí, že k redukci armádního rozpočtu není žádný důvod, neboť prý právě nyní vojáci patří k základním kamenům boje s pandemií. Nepochybně patří. Nevím, jestli k základním, určitě však k významným. K boji proti pandemii koronaviru však houfnice či obrněné transportéry potřeba nejsou. Zdrženlivá obhajoba chamtivého vojenského rozpočtu Andrejem Babišem je decentně řečeno zcela zavádějící.

Arogantní nadřazenost lhostejné minority

Trochu se vrátím v čase. V září proběhla informace o jednání teplického soudu ohledně případu brutálního napadení mladíka na koupališti v Dubí na Teplicku (viz, 29. 9. 2020). O brutálním rasistickém útoku romské skupiny obyvatel na neromskou matku s dítětem jsem psal (viz, 7. 11. 2019, viz, 12. 8. 2018, viz, 11. 8. 2018). Nyní obžalovaní stojí před soudem (útoku se zúčastnili čtyři ze šesti obžalovaných). Tedy stojí − podle informace z www.novinky.cz, viz výše, bylo zarážející chování obžalovaných: Dva z nich dorazili do soudní síně bez omluvy s půlhodinovým zpožděním, hlasitě komentovali výpovědi svědků, jeden si neustále hrál s mobilem, druhý většinu jednání prospal, přičemž hlasitě chrápal. Další dva z obžalovaných, kteří dlouhodobě žijí v Anglii, požádali při zahájení procesu soud, aby se další jednání konala v jejich nepřítomnosti. Soudce odročil hlavní líčení na listopad, kdy hodlá vyslechnout svědky, kteří se dosud bez omluvy nedostavili. Případ brutálního rasistického napadení a dále chování obžalovaných před soudem je signálem zřetelným: Jde o chování členů minority, jímž je lhostejná společnost, v níž žijí, kteří jsou charakterizováni lhostejností k druhým, hlavně neromům, a kteří jsou, podle svých představ, nadřazeni této společnosti i jejím soudům. Jde o lhostejnou nadřazenost členů arogantní minority.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

    V kdysi známé písničce se učitelka MŠ křestním jménem Josefína, svěřených jí robátek táže, do jakého místa vlastně došli a tento cíl jejich pouti jim osvětluje na názorných příkladech, pochopitelných pro mysl těchto dětí. Autor aktuálního zamyšlení nám vlastně předložil dva další střípky, zapadající do postupně doplňované mozaiky naší této nynější topografie. Takové současné místo našeho pobytu jest plně charakterizováno názvem latinsky psaného spisu z asi 15. století n.l. Visiones Georgii, protože okolnosti, které zříme kolem sebe nám musí připadat jako neskutečné. Po dobu několika měsíců jsou naše životy řízeny čím dál slabomysnějšími dekrety, ktzeré vydává jakási prorticoronavirová junta prý odborníků, které a jejich stoupence musíme chránit tím  nesmyslně potupným, nošením hadrů přes obličej a mnoha dalšími a dalšími vyloženými nesmysly direktivně omezujícího charakteru, jež se již množí jako pověstné houby po dešti a jimiž tito ,, rouškaři " ( mnohem výstižnější název stvožený lidovou mluvou zde ani nelze vzhledem ke slušnému vychování ani uvést) zřejmě zkouší jakou to zátěž stupidity jsme my běžní ovšané schopni vydržet. Ve svém sebeochranitelském zanícení tito naši vyvolení jaksi zapomínají, že se blíži kritickám nez, kdy určitá část oyvatelstva porti nim rázně vystoupí, protože nemíní zastávat jí ordinovanou roli symbolických volů do nekonečna.