Glosář na lem politického dění

pelc vladimír
1.8.2020 10:09
Protofašismus nenápadně. Sudetofilství nenápadně. Opravdu obrovský úspěch české armády. Blb za blbem

Protofašismus nenápadně

V protofašismu nemusí jít jen o zamlčování faktů, o jejich překrucování. Projevuje se i velmi nenápadně. I slovník dotváří bahno protofašismu – v nějakém článku na kterémsi webu jsem četl, že Rudá armáda v bitvě u Stalingradu německé vojáky masakrovala; nebylo to tedy tak, že Rudá armáda usilovně, za cenu nezměrných obětí, bránila vlastní zemi před nacistickými agresory; bylo to prý naopak tak, že chudáci vojáci německé armády, wehrmachtu, jednotek SS byli na svém srdečném přátelském výletu do tehdejšího Sovětského svazu hromadně, nemorálně a jako zcela nevinní krutými vojáky Rudé armády masakrováni.

Sudetofilství nenápadně

V názorovém internetovém deníku Forum 24, který má podtitul „pro obranu liberální demokracie“, jeho editor Jan Jandourek tvrdí (31. 7. 2020), že tady (myslí tím v našem státě) se lidé dost napakovali na majetku tří milionů sudetských Němců. Takové tvrzení je evidentní propaganda sudetského protofašismu, ideologická hybridní válka proti našim občanům, příprava na to, aby Česká republika podle práva odsunutým Němcům-nacistům, jejím potomkům, platila jakési reparace za majetek, který zde zanechali.

Opravdu jsme se, naši předci, napakovali. Napakování znamenalo kolem tři set padesáti tisíc zavražděných spoluobčanů, vyvražděné a vypálené obce Lidice, Ležáky… V oficiální čs. zprávě, předložené norimberskému tribunálu s hlavními válečnými zločinci pod názvem Německé zločiny proti Československu, byly škody a ztráty spojené s německou exploatací a válkou vyčísleny úhrnnou sumou 347, 5 miliardy tehdejších korun; hlavním důvodem měnové reformy v roce 1953 byly měnové škody způsobené nacistickou okupací (1939–1945); viz. Zkrátka jsme se napakovali. K denacifikaci, a to ani formální, u odsunutých sudeťáků nikdy nedošlo. Nyní mají u nás výrazné spojence.

Opravdu obrovský úspěch české armády

Mainstreamové sdělovací prostředky řičí radostí nad tím, že vojenskou misi v Mali (čti správě: vojenskou ochranu francouzských hospodářských zájmů v této zemi za naše peníze) povede český generál (pokud jde o hodnost, proč ne, že – v české armádě je totiž generálů, že není kam plivnout); generál s pravomocí velitele strážní jednotky, tedy v normální situaci velitele s hodností maximálně četaře. Mainstream hýří titulky obrovský úspěch české armády, misi EU v Mali povede český generál. Ideologické masírování je třeba správně interpretovat, tedy: Občané České republiky platí ostrahu uranového dolu patřícího Francii, která z něj zásobuje svoje jaderné elektrárny. Opravdu obrovský úspěch české armády.

Blb za blbem

Někdo posprejoval sochu podstavce sochy Winstona Churchilla v Praze 3 budovou Vysoké školy ekonomické (je tu od r. 1999). Napsal tam, že britský politik rasista byl a doplnil heslo „black lives matter“ (na černošských životech záleží). Poslanec za KDU-ČSL Marian Jurečka (@MJureka) správně napsal: „Načmárá totální b*b, co by bez tohoto politika dost možná ani nebyl… S tím názorem lze jen souhlasit. A tak se ptám: Proč Jurečka nepoužil stejný odsudek po počmárání sochy maršála I. S. Koněva v Praze 6, který se významně podílel na osvobození Československa v r. 1945, a při odstranění této sochy? Na Koněva, obdobně jako na Churchilla, platí, že by bez toho vojenského velitele ten blb, který jeho pomník posprejoval a nakonec nechal odstranit, dost možná ani nebyl. Takže tu aktuálně chronologicky máme blba v souvislosti s pomníkem Koněva, dále blba ve spojitosti s pomníkem Churchilla, a konečně blba…


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.