Bludy ukrajinských vůdců

jaceňuk
20.4.2015 12:23
Kyjevští vůdci opíjejí ukrajinské občany rohlíkem a drží je v bludu, že členství Ukrajiny v NATO je už za rohem a Ukrajina jen zvažuje výhodnost přistoupení, a vstup do EU je vlastně jen pouhou formalitou. Co je však ještě vážnější, soudě dle slov ukrajinského ministra zahraničí P. Klimkina, svým bludům věří i ukrajinská politická elita sama.

Předpokládám, že pro vstup do NATO i EU budou platit určité podmínky, tak jak tomu bylo doposud. A řekněme si to zcela otevřeně, Ukrajina nesplňuje ani podmínku demokratických standardů, ani určité ekonomické standardy.

Na ukrajinskou politiku mají rozhodující vliv oligarchové, kteří za více než dvě desetiletí dokázali rozchvátit bohatství této země. A tito lidé se teď už zřejmě těší na – z jejich hlediska nekonečné – finanční prostředky ve fondech EU, kterým by jistě také rádi pustili žilou…

Po ekonomické stránce je na tom Ukrajina ještě hůře než Řecko. Ukrajině dochází finanční hotovost, už teď vlastně není schopná splácet své dluhy v zahraniční měně a stále nepředložila žádný program pro obnovu hospodářství své země, který by byl alespoň trochu použitelný a realistický. Na stabilizaci ukrajinské ekonomiky by při tom bylo potřeba závratných 250 – 300 miliard eur a další stovky miliard eur by pak Ukrajina potřebovala na modernizaci svého průmyslu a vybudování funkční moderní infrastruktury…

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.