Církev bojující a vítězná aneb řád premonstrátů řádí

kříž peníze
6.10.2014 13:21
Je těžké uvěřit, že v katolické církvi vedle sebe existují takové protiklady jako papež František, který chce církev očistit od zlořádů a hamižnosti a obnovit její poslání ve službě lidem, a zároveň s ním například čeští strahovští premonstráti, kteří se po svém chystají naložit s pozemky, jež získali v restitucích v malé obci Hradištko. Po svém a proti zájmu lidí.

Chamtivosti strahovských premonstrátů se rozum skutečně až vzpírá uvěřit. Řád v obci Hradištko získal pozemky téměř celého centra a poté například zažaloval obec o 2,5 milionu korun za nájem místností obecního úřadu, které se nacházejí v budově patřící řádu. (Na tento rok obec podle rozpočtu plánovala příjmy v hodnotě zhruba 4,6 milionu korun a výdaje v hodnotě zhruba 4,1 milionu korun, 2,5 milionu korun je pro tuto obec tedy skutečně obrovská částka.)

Dále má řád v plánu z objektů, které mu byly vráceny v restitucích, vystěhovat místní obyvatele, a to aniž by se staral, kde tito lidé, jež vystěhováním přijdou o střechu nad hlavou, budou dále bydlet. Budovy těchto bytovek má řád v plánu ještě společně např. s budovou školky zbourat a na jejich místě pak vystavět barokní zahradu (!).

Odpovědnost za toto naprosto nelidské chování rádu premonstrátů v obci Hradištko nesou ovšem politické strany, jež ve Sněmovně těsnou většinou zákon o církevních restitucích prosadily. Jmenovitě TOP 09, ODS a Věci veřejné (resp. jejich derivát LIDEM).

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Verbež.....