Blíží se skandál monumentálních rozměrů

Jiri-Paroubek-1403-05
12.3.2019 20:12
Server Seznam.Zprávy přinesl exkluzivní rozhovor s T. Horáčkem, ve kterém tento mladý muž promluvil o zmanipulovaných zakázkách ve zdravotnictví. Této záležitosti jsem se na serveru Vaše věc v posledních týdnech věnoval už několikrát. Předpověděl jsem, že T. Horáček není tím hlavním obviněným v celé kauze.

Horáček, jak známo, plně spolupracuje s policií. Vypovídal na policii údajně dvakrát po deseti hodinách. Policejní spisy jsou tak plné jeho svědectví a v těchto litaniích se zajisté dozvíme mnoho zajímavého. Horáčkovi hrozí až dvanáctiletý trest vězení, je mu 35 let, má rodinu a samozřejmě uvažuje zcela pragmaticky. Až by se za dvanáct let vrátil z vězení, tedy po uplynutí celého trestu, co by mu ze života zbylo? Peníze pryč. Majetek pryč (i když ho, jak o tom přineslo zprávy např. Právo, nyní převádí na jiné osoby). Rodina pryč. Prostě všechno pryč. A začínat nový život z ničeho. Proto usiluje o statut spolupracujícího obviněného.

Ve svém rozhovoru pro Seznam Horáček sdělil, že přiznává svou vinu při manipulaci veřejných zakázek, ale není prý tou ústřední postavou celé akce. Tu ústřední postavu nebo postavy celé kauzy ovšem již zná policie. A policie jistě spřádá nitky a další nitky, aby mohla skočit po těch skutečných organizátorech. Tedy po těch lidech, kteří Horáčkovi zřejmě poskytovali politickou, a bezpečnostní ochranu a také tipy.... Jak to dopadlo? Horáček to vidí v reálu. Jeho řídící důstojníci pochopitelně selhali. Při zločinecké činnosti tohoto rozsahu ostatně bylo jen otázkou času, kdy se celá věc provalí. A hlavní aktéři skončí v péči policie. A teď už budeme jen s napětím čekat, kdo jsou ty osoby (či osoba), kteří kauzu monumentálních rozměrů způsobily. Svým rozsahem a společenským dosahem se jedná o kauzu významu lihové mafie či LTO. Skoro bych řekl, že může mít i velký politický rozměr.

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.