Heslo „Bohouš“ prolomeno, jistě ne poprvé

Jiri-Paroubek-1403-05
6.1.2016 16:11
Špidlovsko-sobotkovská skupina, která převzala do správy stranu po mém odchodu z vedení ČSSD v červnu 2010, a kterou vedle Sobotky tvoří Špidla, Novotný Starec, Jelínek, Pokorný a někteří další výtečníci, dokázala svou stranu již jednou přivést k totálnímu debaklu.

Bylo to v evropských volbách v roce 2004, kdy ČSSD dosáhla 8,8 % hlasů svého historicky nejhoršího výsledku ve svých dnes už 138letých dějinách.

Dovolím si pracovní hypotézu. Myslím, že už takové 2-3 roky si A. Babiš a jeho analytici s pobavením čtou v osobní emailové korespondenci B. Sobotky a spol. Jsou informováni o každém jeho kroku, o způsobu jejich uvažování. Prostě o všem. Sobotkovo zabezpečení emailové korespondence hlubokomyslným heslem typu „Bohouš“ překonává i mé skromné znalosti v oblasti internetové komunikace…

Hovořit se svými blízkými telefonem nebo dokonce komunikovat emailem o jakýchkoli politicky zásadnějších, nebo dokonce zásadních věcech, je ukázka naprosté politické neschopnosti a amatérismu.

Z vlastní zkušenosti vím, že i řadu nepříliš důvěrných věcí jsem v době svého působení v nejvyšší stranické funkci v ČSSD sděloval svým spolupracovníkům osobně třeba až po několika dnech, ale mezi čtyřmi očima. Anebo maximálně vzkazem přes důvěryhodnou osobu…

Dovolím si pokračovat ve své hypotéze, že celou věc měl od počátku pod kontrolou A. Babiš a jeho lidé, neboť MfD dnes cynicky říká, že se touto záležitostí nebude zabývat. No jistě, proč by se tím také chtěla zabývat. Rádi se tím budou zabývat jiní. Jistě ne Bakalovy Hospodářské noviny, neboť Pokorný, alter ego Sobotky, je Bakalovým dvorním právníkem a Bakala má co odvádět za angažmá Sobotky a Pokorného v záležitosti OKD. Určitě se však najdou další média… Je to prostě zesměšnění celé mocenské skupiny lidí, která tak nebo onak tahá za nitky v ČSSD již více než 12 či 13 let a zdá se, že je schopna tuto stranu přivést k dalšímu debaklu a la výsledek v evropských volbách 2004.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: analýza

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

petrocenasek

Pan Paroubek neměl opouštět ČSSD. Přesedlal ukvapeně na nevýraznou a slabou herku. Tímto neuváženým krokem poškodil nejenom sebe,ale i ČSSD. V ČSSD totiž zůstali samí slizouni a žádný chlap!

paysan

Františku, o historickém poslání diskutovat netřeba. Byť nikdy nebylo tak spojeno s liberálním pojetím levice, jak je tomu dnes a za současného vedení. Nevolám po vylévání vaničky, ale po jejim vyčištění určitě. Ale kdo se toho ujme?

stvan
Historické poslání ČSSD je neoddiskutovatelné. Nač Petře vylévat vaničku i s dítětem jenom proto, že se někdo chová jako amatér?
paysan

Pokud je to celé marketinková akce s cílem zesměšnit sociální demokracii, pak musím napsat, že je zbytečná, protože ČSSD se zesměšňuje sama! Minimální tím, že členská základna slepě následuje svého nynějšího předsedu a vůbec ji nevadí, jak pohrdlivě o ni mluví jeho nejbližší spolupracovníci!

jiri-paroubek

Pane Wimmere, ona to taková legrace není. To je pečlivě připravovaná marketingová akce, která má zesměšnit sociální demokracii. A to je opravdu vážnější než nějaká lumpárna. Konverzovat o nějakých politicky intimních věcech po telefonu, anebo dokonce písemně, to se prostě nedá zlehčovat. To je úplný amaterismus. A o to jde. Udělat z nich amatéry na úrovni Nečase a Nagyové.

Vimmer Petr

Dle mého názoru by ČSSD měla být postavena mimo zákon za rozvracení republiky a za spolupráci s cizí mocností. V každém případě si voliči již brousí pomyslnou kosu po vzoru Poláků.