Hřib o prasatech a papalášské smetánce…

primator hrib s vlajkou
22.10.2020 13:15
Musím říci, že primátor Hřib mě stále více překvapuje. Ne pracovními výkony, to v žádném případě. Překvapuje mě zejména velkou schopností vylhat se a vykroutit z jakékoliv nepříjemné či kritické situace, do které se dostane. Tato jeho obratnost je úžasná, stejně tak jako je zvláštní neschopnost českých novinářů ho vést za jeho výroky k odpovědnosti. Když vidím, jakým způsobem žurnalisté prohánějí, ba pronásledují, za nejrůznější jeho výroky premiéra Babiše (odmýšlím od toho, zda je to oprávněné či nikoliv), považuji tento přístup k Hřibovi za opravdu poněkud podivný.

Chtěl bych vidět, co by se strhlo, kdyby premiér Babiš označil např. zvláštní a úzkou partičku těch pravých nefalšovaných Pirátů, kteří hlasují ve vnitrostranickém referendu o vážných politických otázkách, za idioty anebo reprezentanty hovězího skotu. Určitě by se našla velká část médií, která by jej vyzývala k okamžitému odstoupení po bezprecedentních vulgárních útocích na hlavního politického soupeře.

V případě Hřiba se ale neděje vůbec nic. Dne 13. října na svém twitteru tento, z božího dopuštění a shodou nepříznivých náhod, primátor Prahy napadl připravovanou oslavu 28. října na Pražském hradě jako, cituji přesně: „Párty na Hradě pro papalášskou smetánku“.

Musím v souvislosti s tímto nechutným vyjádřením říci jednu věc. Pánové Mynář, Ovčáček a spol. mě dlouhodobě a okázale nezvou na slavnostní či jiné akce na Hradě. Jsem proto někdy velmi překvapen, koho na televizních záběrech z těchto shromáždění na Hradě vidím. Tedy jaké divné zjevy a podivné osoby se tam pohybují. Ale jako bývalý český premiér jsem prostě touto skupinou přátel pana prezidenta ignorován. Tyto nominace na akce na Hradě bývají hradní skupinou uskutečňovány po hříchu jen  z osobních pozic. I když projevuji velkou objektivitu ve vztahu k panu prezidentovi a vesměs (ne vždy) podporuji jeho veřejná vystoupení, nebývám mezi vyvolenými na Hradě. Řeknu otevřeně, že mě to nebere a nezbavuje mě to soudnosti. Zkrátka,  neberu to osobně. Ušetřím jeden večer a nemusím mít aspoň  žádné dietetické výčitky z toho, co jsem na recepci neměl jíst.

Ale představa Hřiba, že snad tato shromáždění (nebo jak on říká „párty“) jsou akce, kde se nalévá koňak z konví a šlape se po zadek v kaviáru, je prostě vulgární. Vlastně to ukazuje, jak nízká je dnes hodnota vrcholného politika, pokud se „toto“ může stát pražským primátorem.

Hlavními účastníky „párty“ na Hradě jsou vždy vyznamenávaní. Tito vyznamenávaní většinou uskutečnili ve svém životě něco velikého. Vždy bývají mezi vyznamenávanými účastníci zahraničního odboje, vynikající vědci, pedagogové, lékaři (tentokrát jich bude asi i více než v předešlých letech), umělci. Tentokrát měl být podle všeobecného očekávání oceněn státním vyznamenáním za celoživotní dílo Mistr Karel Gott. Tito všichni jsou podle Hřiba „papalášská smetánka“. Hřiba neomlouvá ani to, že tento svůj blábol na twitterovém účtu zveřejnil již 13. 10.. Kdyby byl alespoň částečně kvalifikovaným politikem, spíše měl 13. 10. na svém účtu na Twitteru napsat, že jako formálně nejvyšší představitel hl. m. Prahy doporučuje v současné pohnuté době neuskutečnit slavnostní shromáždění na Hradě k 28. říjnu v obvyklé podobě. Ale Hřib je prostě Hřib. Jemu primárně šlo o politický útok na prezidenta a Hrad a všechny ty, kdo k němu snad mají pozitivní vztah anebo jej jen respektují.

Za dva roky svého působení na pražské radnici předvedl Hřib, coby primátor z božího dopuštění, velké nic. Pokud tedy nejsem nadšený z jeho okázalé antiruské a antičínské pózy, kterou zakrývá praktickou neschopnost dělat nic. Do konce tohoto volebního období, které trvá čtyři roky, nebude v Praze uskutečněna žádná velká investice. Mám na mysli např. dokončení vnitřního městského okruhu a zahájení stavby trasy D metra. První stavba může být zahájena podle mého kvalifikovaného odhadu (byl jsem patnáct let pražským zastupitelem) někdy za deset až dvanáct let. To je pro Prahu katastrofa. Pokud jde o novou trasu D metra, chybí výkupy pozemků, příprava území, projektová příprava, prostě všechno. Parta neschopných, která v současné době ovládá pražskou radnici, především díky Hřibovi zvládá jedno umění mistrovsky. Vylhat se z jakéhokoliv problému. Tím, že nedělají nic, tak ale těch otázek od žurnalistů mnoho není. Jejich spanilé rejsy do zahraniční politiky, hloupoučké a stupidní, jsou pražskou kavárnou nadšeně vítány.

Ať je to jak chce, dnes zdrcující kritiku investiční politiky města Prahy,  zastavím. Nezajímá mě v tuto chvíli ani chaos na pražských ulicích v důsledku naprosto živelného uskutečňování oprav a údržby pražských  komunikací.

 Nechci ani hovořit o desítkách miliard, které se flákají bez užitku na účtech města, když by mohly sloužit Pražanům. To by se ale muselo umět. Tahle bezmocnost vedení města a Hřiba je pobuřující, ale v tuto chvíli mě nezajímá.

Za výroky, které Hřib použil vůči oceňovaným osobnostem tohoto státu a vůči slavnostnímu shromáždění státu k 28. říjnu, považuji za jediné možné řešení, aby toto individuum okamžitě odstoupilo z funkce primátora hl. m. Prahy.

  

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Jak vidíte, píšu to po 13,35 hodině.

PAN PRYMULA NIC NEPORUŠIL. TEČKA.

 

z NĚJAKÉHO DŮVODU SE MI TO NA PRVNÍ POKUS NEPODAŘILO ULOŽIT.

antoninsebek

Kde platí povinnost nosit roušku?

Přečetl jsem si to a vycházím z onoho natočeného "prohřešku". Pan Prymula vyšel z budovy sám a

ŠIROKO DALEKO NIKDO NEBYL.

AKORÁT TEN DE-IL

V AUTĚ.

A proto NEMUSEL MÍT ROUŠKU. TEČKA

 

Přesto se toho chytil další DE-IL,

označený takto rozhazovačnou paní Maláčovou. 

antoninsebek

Existují (vedle řady jiných) také tyto dva zcela rozdílné druhy HŘIBŮ

- hřib dutonohý

- Hřib dutohlavý