Je vymalováno?

kazatel zeman
12.1.2018 21:56
Včera se v rámci vrcholící kampaně před prezidentskou volbou vyjádřil ve prospěch stávajícího prezidenta Zemana také šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

Svou podporu komentoval tak, že M. Zeman je výraznou politickou osobností a nikdo z dalších kandidátů se mu vlastně nevyrovná. Jeho podpora byla formulována sice jen jako jeho osobní podpora, nikoli jako podpora hnutí ANO. Ale upřímně, koho z voličů hnutí ANO zajímá stanovisko hnutí ANO v dané věci anebo stanovisko kohokoli z vrcholných představitelů hnutí ANO s jedinou výjimkou A. Babiše?

Zdá se, že volební kampaň M. Zemana v posledním týdnu zaznamenala několik vrcholů, je dobře koncipovaná a vypointovaná. Ale asi tím nejdůležitějším sdělením tohoto týdne je právě vyjádření A. Babiše na podporu M. Zemana.

Podle průzkumů nejserióznějších agentur pro výzkum veřejného mínění by M. Zeman měl v prvním kole získat něco mezi 35–45 % hlasů. Nižší výsledek by byl překvapením, stejně tak jako Zemanovo vítězství již v prvním kole prezidentské volby, které však po zdařilém závěru volební kampaně nepovažuji za vyloučené.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Blahopřeji panu Paroubkovi k přesnému odhadu zisku hlasů pro pana Miloše Zemana v 1. kole prezidentských voleb. Přiznám se, že já jsem tipoval, že pan Zeman získá více než polovinu hlasů hned dnes, tj. v sobotu 13/1/2018. Většina kandidátů byla totiž zcela "mimo mísu".  A protože mě rozčílil cela amatérský postuip lidí okolo pana prezidenta, tak jsem ještě v průběhu kampaně zaslal dále uvedený nesouhlasný mail - a to jak Kanceláři prezidenta republiky, tak především panu Soukupovi, majitele TV Barrandov. Považoval jsem také jeho nedávný postup za naprostý amatérismus. Přetiskuji onen mail v plném znění  cituji:

"Jsem spolužákem Miloše Zemana a nelíbil se mi Váš poslední pořad "Hovory s prezidentem" 11/10/2018.

Studoval jsem stejnou školu jako pan Miloš Zeman. Je to můj krajan a mimo jiné mám od něj fotografii, kde se mi podepsal pouze jako "Miloš".Tolik na důkaz, že bych byl velice rád, kdyby se stal prezidentem opět on. JSEM DOKONCE PŘESVĚDČEN, ŽE BY MOHL ZVÍTĚZIT HNED V PRVNÍM KOLE A JSEM BOHUŽEL PŘESVĚDČEN, ŽE VAŠE POSLEDNÍ "HOVORY S PREZIDENTEM" MU V TOM NEJENOM NEPOMOHLY, ALE TO I ZNEMOŽNILY. Právě proto to píšu ve druhý den prezidentských voleb, kdy ještě nejsou známy JAKÉKOLIV předběžné výsledky.

Svoje tvrzení opírám o tyto argumenty: 1/Předešlé "Hovory" měly svoji dobrou úroveň. 2/Nyní jsem čekal, že tento rozhovor, těsně před volbami, bude vtipný, příjemný a vstřícný k voličům.  3/Nestalo se tak. Pan generální ředitel "vedl" prezidenta do všelijakých filozofií, bylo to zdlouhavé a nebylo to k věci. VTIP SE NEKONAL. Přitom pan prezident vtipný je.

4/Naprosto nesmyslně jste rozebírali dvě kontroverzní poznámky pana Miloše Zemana, a to jednak ve věci A. Dubčeka a jednak ve věci tzv. Vítězného února 1948. K TOMU ZDŮRAZŇUJI, ŽE PAN PREZIDENT MĚL V OBOU PŘÍPADECH PRAVDU! Nechci zdržovat argumenty, jsou však nasnadě.

5/Jenomže tato dvě jeho sdělení NEMĚLA ŽÁDNOU SOUVISLOST S PREZIDENTSKÝMI VOLBAMI. PŘESTO PAN GENERÁLNÍ ŘEDITEL NA TO PŘIVÁDĚL ŘEČ - NETUŠÍM PROČ to tam namixoval. 6/Opakuji: chyběl tomu vtip, lehkost a pan generální to vedl do různých složitých "filosofií". Byl to záměr? 7/Samostatným problémem bylo "aranžmá". Víte velmi dobře, že když KOHOKOLIV posadíte před kameru a bude to běloch, tak výsledný snímek je bledá tvář. Zúčastnil jsem se řady televizních soutěží a proto vím, že před natáčením nás všechny posadí na chvíli do maskérny. A vědí, proč to dělají. NEPOCHYBNĚ JSTE NIC TAKOVÉHO NEUDĚLALI.  Nejde vůbec o nějaké "zkreslování skutečnosti", ale je to běžný postup. Pan generální nalíčen byl - tak co?

8/K "bělosti" a tím pádem k "šedivosti" přispělo i to, že pan prezident měl na sobě jakési zcela nevýrazné sako. Nemám na mysli, že byste jej měli odít do něčeho křiklavého, ale Vy jste dopustili celkovou "šedivost" programu. Pan generální do šediva oděn nebyl. 9/TAKŽE: POKUD PAN PREZIDENT DNES TĚSNĚ NEDOSÁHNE POLOVINY ODEVZDANÝCH HLASŮ, TAK SI TO PŘIČTĚTE NA KONTO VY.

10/Na frak Vám v tomto dal i pan Okamura (kterého  moc nemusím). On zcela jasně prohlásil, že pan prezident je na tom není zdravotně nějak špatně. A že se s ním setkal a že  to panu prezidentu STÁLE VELMI DOBŘE MYSLÍ.Hanba Vám, pokud pan prezident těsně nepřekoná hranici 50 procent hned v prvním kole.

Podotýkám, že se nejednalo o nějakou novinku. Je dávno známo, že J.F. Kennedy zvítězil v prezidentských "rozpravách" v TV nejen kvůli své pěkné paní (velký vliv  tady byl, to ano), ale že jeho soupeř - Nixon - působil unaveně a nebyl ani řádně  oholen. Což již při tehdejší první TV rozpravě prezidentských kandidátů bylo velmi patrné." Konec citátu.

Antonín Šebek,"