Jiří Paroubek: Hyeny skvrnité…

Jiri-Paroubek-1403-05
7.10.2021 15:38
…to jsou ta zvířata, která v africké přírodě čekají na příležitost, aby se často zákeřným způsobem zmocnila zvěře, kterou ulovili velcí predátoři. Mám tím na mysli lvy, leopardy či gepardy. Hyena skvrnitá je v přeneseném slova smyslu v lidské říši člověk, který se mj. zaměřuje na ty nejhnusnější argumenty a používá ty nejodpornější nástroje k dosažení svého cíle.

V závěru každé volební kampaně se objevují podobné "pecky", jaké jsme zažili před sněmovními volbami v roce 2006 s tzv. Kubiceho zprávou. Ta byla nechutnou snůškou lží a drbů a byla vedena snahou zkompromitovat soc. dem. vládu pod mým vedením.

Měli jsme i tentokrát těsně před volbami svůj „výstřel z Aurory“. Političtí nepřátelé A. Babiše přišli s obviněním, že prý Babiš někdy před dvanácti lety převedl do daňového ráje a „vyčistil“ bratru téměř 400 milionů korun. A za ty  koupil, no jak jinak, "luxusní" nemovitosti. To jsou těžko ověřitelné a hlavně málo uvěřitelné informace, které před volbami zadoutnají, zasmrdí a po volbách rychle vyhasnou. Podobně jako kdysi tzv. Kubiceho zpráva neblahé paměti. Z té se také nikdy nic neprokázalo.

A nyní se ve středu objevila nová legrace. Tentokrát ji vypustila na svém blogu bývalá ministryně za Zelené, dnes místopředsedkyně Bursíkovy Liberální ekologické strany, Stehlíková. Stehlíková byla jednou z nejslabších ministryň (a ministrů), kteří se po listopadu 1989 v našich vládách objevili. Měla se zabývat lidskými právy a národnostními menšinami. Za dobu svého krátkého působení uvedla svůj miniresort do naprostého chaosu a rozvratu. A zřejmě pro úplnou neschopnost byla, pokud si dobře pamatuji, ještě v průběhu funkčního období Topolánkovy vlády Bursíkem a Topolánkem vyměněna za jiné "eso" strany Zelených.

Dlouhá léta o této osobě, která se stala shodou nešťastných okolností ministryní české vlády, nebylo ani vidu ani slechu. Až nyní vystoupila že stínu a prý sepsala traktát o zdraví prezidenta republiky. A ten zveřejnila na svém blogu. Samozřejmě, že její političtí přátelé a Bursíkovi političtí přátelé zařídili, aby se o tomto plácnutí do vody veřejnost dozvěděla dříve nežli po volbách. Těžko by se totiž dalo předpokládat, že by totiž její blog byl navštíven více než desítkami osob.

Paní MUDr. Stehlíková je psychiatrička a snaží se ve svém článku rozebírat zdraví prezidenta republiky.

O co tady jde? No, přesně o to, aby se „dokázala“ neschopnost prezidenta vykonávat  svůj  úřad anebo alespoň, aby se zpochybnila schopnost prezidentova jasného uvažování. Aby tedy po volbách bylo možné po několika týdnech zmatku, pokud by nedej bože pravice vyhrála volby, převolit vedení sněmovny tak, aby karty  rozdával v povolebním vyjednávání ne prezident, ale pravicovými stranami dosazený předseda sněmovny. A ten by přece Andreje Babiše (předpokládaného vítěze voleb) nemohl pověřit sestavením nové vlády, že ano?

A tak Stehlíková fabuluje o „metabolickém rozvratu“ prezidentova zdraví a o „alkoholické jaterní cirhóze“, která tento rozvrat způsobila. Aby předešla pochopitelnému dotazu, kde vzala tuto svou spekulativní diagnózu, tak píše, že je to díky „osobnímu kontaktu  s panem prezidentem staršího data“ a v zásadě pak jsou jejím informačním zdrojem jen ještě drby. Stehlíková dále blouzní, že „infuzní léčba“ prý zabránila nejhoršímu, ale způsobila prezidentovi „náběh na delirium tremens“. A pak ještě blábolí cosi o Korsakovově psychóze, o paraplegii a prostě svou rádoby medicínskou zhovadilost ještě stupňuje ad absurdum.

Já jsem sice lékařský laik, ale dovolil bych si také jednu malinkou diagnózu. Myslím, že Stehlíková jedná v duševním stavu latinsky zvaném delirium lucidum. Ale onu jasnou chvilku já v jejím výtvoru a chování příliš nevidím.

Podle mého názoru se tato důvěřivá a prostá žena nechala jen svést ke zveřejnění tohoto článku svými politickými přáteli. A všichni víme, kteří to jsou. Je to opravdu podařená společnost. Říkám úmyslně, nechala se svést ke zveřejnění článku, neboť si myslím, že jeho autorkou ona sama není. Je dobře, že se ozvali také pánové z Kanceláře prezidenta republiky, kteří na veřejnosti tlumočili, že podají za insinuace vůči prezidentovi republiky na Stehlíkovou žalobu na ochranu osobnosti.

To je jediná možná a správná cesta, jak se se sprosťárnami a záludnostmi tohoto typu totiž dá vypořádat.

 

 

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Jak občas uvádím: MÁTE BOHUŽEL PRAVDU.

Zřejmě nejhorší je, když se zblázní psychiatr-yně. 

antoninsebek

Je to neuvěřitelné.