Kdo chce trápit Bakalu?

bakala ateo
21.4.2017 11:48
Zdeněk Bakala, zkrachovalý spolumajitel OKD, který svou neúspěšnou a rozmařilou hospodářskou politikou přivedl tuto firmu zu grunt a tisíce rodin horníků do svízelné situace, se pro ostudu, kterou v této zemi zaznamenal, stáhl do Švýcarska.

Tam, ve svém fešáckém sídle na břehu Ženevského jezera, nedaleko Lausanne, v klidu Bakala utrácí své peníze, které "vydělal" vesměs v OKD. Podle odborných odhadů se jedná o 100–120 miliard korun, které získal vybrabčením této firmy.

Miliardář Krúpa ovšem po Bakalovi jde, a to je správné. Chce zaplatit horníkům z OKD cestu do Švýcarska, aby se podívali nejen na krásné prostředí a okolí Ženevského jezera a na tamní úžasnou přírodu a vinice, ale také aby udělali patřičný vyrvál před sídlem podařeného bankrotáře a soudem uznaného gaunera Zdeňka Bakaly.

Takovou akci je třeba jen přivítat. Možná, že by nebylo vůbec marné, kdyby se z toho stala celonárodní pouť, která by byla v pravidelných cyklech opakována, tak aby to bylo memento také pro další "dobráky", kteří by snad chtěli přistupovat k osudům pracujících ve své firmě stejně neodpovědně a bezohledně, jako to činil Z. Bakala.

Je potřeba ještě dodat, že Bakala měl po celou svou kariéru velké politické krytí (přátelé pravdy a lásky, pak Sobotka s Pokorný a po nich zejména K. Schwarzenberg a M. Kalousek z koalice ODS TOP 09 a VV, kterou v roce 2010 před volbami ukul). Po roce 2010 se sám Bakala chlubil, že to byl on, kdo vytvořil pravicovou koalici ODS-TOP 09 a Věcí veřejných, a zabránil tak mému příchodu k moci. To, co následovalo po volbách v roce 2010, byla skandální činnost pravicové vlády, která nakonec skončila ve strašlivých kotrmelcích v létě roku 2013, poté co policejní komando přišlo udělat pořádek na Úřad vlády a odvedlo v klepetech nejbližší spolupracovnici premiéra Nečase (ODS).

Od té doby se česká pravice nemůže vzpamatovat, a vlastně bychom za to mohli a měli poděkovat Zdeňku Bakalovi, který se tak silně přičinil, aby se neslavná koalice dostala v roce 2010 k moci…

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.