Klauni z radnice v Praze 6

klauni
2.9.2019 17:14
Česká televize by neměla přehánět svou antiruskou předpojatost. V páteční ČT24 jsem s jistým úžasem sledoval vystoupení jakéhosi historika jménem Jiří Plachý (jeho jméno jsem do té doby nikdy neslyšel), který zdůvodňoval, proč vlastně z historického hlediska je v Praze 6 socha maršála Koněva jaksi „nadbytečná“.

Tento „historik“ se dokonce snížil k tvrzení, že když se v Praze 9. května 1945 ráno objevila Sovětská armáda, měli už bojující Pražané Prahu ve svých rukách.  A že tedy vlastně Sovětská armáda již přišla k hotovému, což prý ukazuje nízký počet obětí z řad rudoarmějců v bojích  9. května. Prý jich bylo ten den v boji zabito jen třicet. Připusťme, že toto číslo, byť o něm pochybuji, je pravdivé. Ale co těch 150 až 160 tisíc  zabitých rudoarmějců v průběhu osvobozování Československa? Je dobře si tyto oběti připomenout. To, že se sovětská motorizovaná vojska hnula ihned po dokončení berlínské operace směrem na Prahu, bylo celkem dobře známé velení skupiny armád  Střed (rozmístěné tehdy v Čechách) nacistického maršála Schörnera.  A pochopitelně, kdo měl ruce a nohy a nezdržel se cestou, tak se snažil zmizet v americkém zajetí. A věděl proč. Pokud by se totiž dostal do zajetí sovětského, čekala by jej mrazivá Sibiř a dlouhá léta pobytu v gulagu. 

Po pádu Berlína, po smrti Hitlera, a po podpisu kapitulace německých vojsk v Remeši 8. května 1945, již nebylo ze strany Němců  o co bojovat.  Jim šlo  jen o vlastní záchranu a holý život. Fanatici se ovšem najdou všude. Pokud někdo říká, že si v Praze pomohli vlastně Pražané sami, tak je to jen písmeno A abecedy. Písmeno B ovšem je, že tomu předcházelo ohromné tažení Rudé armády od Moskvy až do Berlína a 27 milionů  lidských obětí z řad občanů Sovětského svazu.

J. Plachý by si za svůj páteční výkon v ČT zkrátka  měl sám před sebou odplivnout.

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Americká divize, která osvobozovala Plzeň, údajně ztratila na svém postupu do západočeské metropole pouze jednoho vojáka. Osobně si vážím všech, bez rozdílu na uniformu, kteří ve válce bojovali a o to více těch, kteří přišli o život. Nikdy by mne nenapadlo žádat posunování jakýchkoliv památníků, bez ohledu jestli se jedná o sochu Nepomuckého, Koněva nebo Pattona. Vůbec mne nepřekvapuje, že člen TOP-09 prosazuje stěhování sochy na jiné místo. Je to příznak tzv.liberálních zákazů, příkazů a omezení.