Jiří Paroubek: Komu stojí za hájení Bakala?

16.3.2018 14:56
V pravidelném pořadu na TV Barrandov se prezident Zeman vyjádřil, že jej hluboce urazila slova Institutu Václava Klause týkající se jeho inauguračního projevu.

Zeman ve svém projevu na Pražském hradě mj. kritizoval zkrachovalého uhlobarona Z. Bakalu. Klausův institut následně k tomu sdělil výhrady, což je vcelku nepochopitelné právě v souvislosti s miliardářem Bakalou, jenž přivedl OKD k bankrotu, když předtím se svým společníkem, během let působení v OKD dokázal z této společnosti vytahat 100 – 120 mld. Kč.

Pokud prezident hovořil o privatizaci OKD nebo o médiích jako jsou Hospodářské noviny a Respekt, které patří prostřednictvím vydavatelství Economia Bakalovi. Neměl by to být důvod k nějaké kritice ze strany institutu. Institut hovoří v souvislosti se Zemanovou řečí. O jeho mstivosti, jíž dal prý prezident průchod. Na druhou stranu, proč by měl prezident mlčet, když Bakalu a způsob privatizace OKD a také „hospodaření“ této společnosti jako problém vidí.

Bakala ostatně před sněmovními volbami v roce 2010, se poskytováním finančních darů stranám české pravice a poskytnutím mediální podpory těmto stranám, vcelku úspěšně snažil o zásah do volební kampaně. Měl v tom své zájmy. Jednalo se mu perspektivně o to, nedodržet svůj veřejný příslib, prodat byty OKD za výhodných podmínek jejich nájemníkům. Šlo mu o to, prodat tyto byty a vytěžit z prodeje co nejvíce.

Podle kvalifikovaných odhadů Bakala se svým společníkem z tohoto prodeje získali 20 – 25 mld. Kč.

Nevím, zda si lidé na náměstích českých měst, kteří demonstrovali mj. také proti projevu M. Zemana, uvědomují, že se vlastně zastávají člověka, který byl rozhodnutím soudu uznán coby gauner. A je podivné, pokud takový člověk ještě vlastní v Česku část médií. Řekl bych, že je to přímo neuvěřitelné a je dobře, že to vzrušuje alespoň prezidenta republiky.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

pavlovsky
Domnívám se, že těch, kteří se smějí jako Sluníčko je víc, ale smějí se jaksi neveřejně, jen se o nich dosud neví. O prodeji podílu státu, v té době již minoritního, rozhodla vláda St. Grosse 15. září 2004. Což nebyli tehdy ve vládě soudní lidé, kteří museli vědět, že je to prodej za hubičku, jen bytový fond 43 tisíc bytů ( střízlivý odhad 21,5 milidad, měl větší hodnotu než byla prodejní cena celého OKD. Bezesporu hlavním aktérem prodeje byla soc .dem. nabízí se otázka, zda ztráta majority státu v OKD nebyla předem připravena, aby prodejní cena byla co nejnižší. Dle mého názoru by se měl prošetřit podíl soc. dem. na privatizaci OKD. Je to dávno, vše si nepamatuji, ale přesto prověřit. Carbon Invest byl majitelem podniku, kde jsem pracoval téměř 40 let ( KOB, Alinvest). Domnívám se, že k privatizaci OKD by měli promluvit i tehdejší ministři, neb privatizace OKD začala za přispění ODY(ministr Dlouhý, tehdy miláček národa, nyní předseda Hospodářské komory). Tehdy byly vytvořeny Českomoravské doly, pak přešly do OKD a za pomoci, či nečinnosti soc. dem. stát v nich ztratil majoritu, pak je koupili pánové Koláček, Otava (Carbon Invest). Nebudu to dále popisovat, lidem je jedno kdo vládne, zda ODS, soc .dem., či ANO, všecí kradnů. V době kdy Karbon Invest prodal tuto společnost p.Bakalovi měl přednášku p. W. Komárek v Bruntále, na můj dotaz, proč se stát nechal připravit o majoritu v OKD, proč prodal pak následně Karbon Invest p.Bakalovi včetně bytů za hubičku...tak odpověděl: JE TO BORDEL, státnická odpověď, čestného předsedy soc. dem. Jak pracovala Bis, když už před podílu státu jednal s Carbonem Bakala...opravdu bordel.
antoninsebek

Takže otázkia zní: "Komu stojí za hájení Bakala?"

Rád luštím křížovky a podobné soutěžní hádanky. Moje odpověď zní v tom smyslu,

že je to zřejmé z přiložené fotografie.

Tam je pan Bakala a usmívá se jako SLUNÍČKO.

Takže  právě Sluníčkáři si nemají ve vztahu k tomuto dárci (byť z cizího) stěžovat.

Že? Ehm, ehm.